در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

274

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 آذر 1387 13:30

محل سکونت

network

آرشيو سپاس: 625 مرتبه در 195 پست

ساخت جنگنده‌هاي جديدتر از صاعقه در دستور كار قرار گرفت

توسط snifferman » سه شنبه 29 بهمن 1387 12:34

سردار احمد وحيدي جانشين وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح صبح امروز سه‌شنبه در حاشيه هشتمين كنفرانس بين‌المللي هوافضاي ايران كه در شاهين شهر اصفهان برگزار مي‌شود در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس با تاكيد بر بكارگيري امكانات ملي و دانشمندان داخلي در جهت توسعه و تحقق چشم‌انداز‌هاي پيش‌بيني شده در صنعت هوافضا اظهار داشت: جهت استفاه بهينه از دانشمندان داخلي پروژه‌هايي را در دست اقدام داريم كه در صورت اعلام آمادگي اين عزيزان، حاضر هستيم اين پروژه‌ها را به آنها واگذار كنيم تا در داخل و با استفاده از آزمايشگاه‌ها و فضاي علمي كشور، بتوانند در دستيابي جمهوري اسلامي به فناوري‌هاي روز نقش خود را ايفا كنند.

وحيدي علت برخي از اظهار نظرها و ابراز نگراني‌هاي كشورهاي غربي در خصوص دستيابي ايران به فناوري‌هاي نوين خصوصا در عرصه هوافضا را برگرفته از دشمني‌ها و خصومت‌هاي هميشگي آنها نسبت به جمهوري اسلامي عنوان كرد و افزود: اين عداوت و دشمني‌ها در حالي انجام مي‌گيرد كه آنها بايد از ورود ايران به عرصه توليد علم استقبال كنند اما با اين دشنمي‌ها در صدد جلوگيري از فناوري‌هاي علمي ايران هستند.
وي ادامه داد: حتي دانشمندان ايراني خارج از كشور خواهان سربلندي مهين‌شان هستند و اگر موفقتي‌هاي داخلي را ببيند بي‌گمان انگيزه‌اي براي بازگشت آنها خواهد شد.
جانشين وزير دفاع در پاسخ به سوال فارس مبني بر برنامه‌هاي اين وزارت در خصوص ابلاغيه مقام معظم رهبري درباره برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: تمام فرمايشات رهبر انقلاب و ابلاغيه ايشان در شوراي عالي تامين برنامه پنجم مورد توجه صد درصد قرار دارد و در كميسيون‌هاي ذيربط در حال بررسي است.

* ساخت جنگنده‌هاي جديد و پهپاد با برد هزار كيلومتر

وحيدي همچنين درباره برنامه‌هاي آينده وزارت دفاع در خصوص پيشرفت صنايع دفاعي كشور، از ساخت جنگنده‌هاي جديد خبر داد و گفت: در گذشته جنگنده‌هايي نظير آذرخش و صاعقه در كشور ساخته شد و به پرواز درآمد و طبيعتا ما در اين راه متوقف نخواهيم ماند و براي توسعه آن اقدامات لازم را انجام مي‌دهيم.
وي همچنين از ساخت هواپيماهاي بدون سرنشين با برد 1000 كيلومتر خبر داد و متذكر شد: بيش از اين نمي‌توانيم اطلاعات ديگري را از اين دستاورد مهم بازگو كنيم.
جانشين وزير دفاع با اشاره به اهميت برگزاري چنين همايش‌هاي علمي در سطح كشور اظهار داشت: اين همايش‌ها محلي است براي شناخت بيشتر دانشمندان از پيشرفت‌هاي كشور و اينكه عموم ملت ايران بدانند كه اقدامات، توانمندي‌ها و گام‌هاي بلندي در خصوص پيشرفت جمهوري اسلامي در زمينه علوم روز دنيا برداشته شده است.

* ساخت ماهواره‌هاي جديد در دستور كار مراكز علمي كشور است

وحيدي همچنين اينگونه همايش‌ها را موقعيت مناسبي براي ايجاد ارتباط و همكاري‌هاي وسيع ميان دانشگاه و صنعت كشور عنوان كرد و گفت: برداشتن گام‌هاي بلند بدون ارتباط و همكاري بين اين دو بخش ممكن نيست و ما در همين پروژه ماهواره اميد نيز شاهد اين پيوستگي بوديم كه بايد اين را توسعه داد.
وي همچنين با بيان اينكه ساخت ماهواره‌هاي مختلفي در داخل كشور در دستور كار است، اظهار داشت در موقع لازم جزئيات اين ماهواره‌ها و ساخت آنها به اطلاع ملت عزيز ايران خواهد رسيد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب snifferman تشکر کرده اند:
Mahdi1944, kayvan6079, yasermym, Yasser, sinaset, Fariborz, Shahryar, hermes_PERSIAN, Mil@d, sokuteasemuni

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2401

تشکر کرده: 239 مرتبه
تشکر شده: 452 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 17 آذر 1387 11:02

آرشيو سپاس: 22467 مرتبه در 2286 پست

Re: ساخت جنگنده‌هاي جديدتر از صاعقه در دستور كار قرار گرفت

توسط sokuteasemuni » سه شنبه 29 بهمن 1387 15:28

البته چند ماه پیش رهبری خواسته بود که در با فراهم کردن مقدمات کار در طراحی و تولید تجهیزات نظامی تحول ایجاد بشه. امیدوارم مسئولین اطلاعات بیشتری منتشر کنن.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان