در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1468

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 اسفند 1384 21:30

محل سکونت

تهران. شهرک اکباتان

آرشيو سپاس: 194 مرتبه در 126 پست

بازيگر مصری حجاب را با الهام از سينمای ايران برگزيد

توسط ARMIN » دوشنبه 5 تیر 1385 21:49

بازيگر مصری حجاب را با الهام از سينمای ايران برگزيد


حنان ترک، هنرپيشه جوان مصری، به تبعيت از هنرپيشگان زن سينمای ايران تصميم گرفته از اين پس با حجاب در فيلم‌های سينمايی حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اين هنرپيشه که شهرتش را وام دار حضور در فيلم های جسورانه است سينمای ايران را به عنوان الگوی خود در برگزيدن حجاب معرفی کرد. تقليد وی از سينمای ايران در پوشيدن حجاب اسلامی واپسين رويدادی است که بر شدت بحث های موجود در جامعه اسلامگرای مصر افزوده، چرا که انجمن های هنری نسبت به تصميم وی اظهار تاسف و بسياری از جوانان با خرسندی از وی پيروی می کنند.

ترک چندی پيش در پاسخ به اينکه آيا تصميم وی باعث شکل گيری نگاهی جديد به سينمای مصر می شود به يک روزنامه مستقل گفت: "سينمای ايران که نمايانگر هنرپيشگان باحجاب است، به منزله يک الگوی ناب به شمار می رود. اين سينما پيشتاز است و حجاب به هيچ وجه بر محتوای هنری آن تاثير منفی نگذاشته است."

ترک نخستين هنرپيشه مصری نيست که حجاب را رعايت می کند و در کشوری که اکثر زنان با حجاب ظاهر می شوند، او نخستين چهره نامی باحجاب به شمار نمی رود، اما تصميم وی به منزله شوک بزرگی برای محافل هنری مصر بود. طارق الحميد، سردبير روزنامه الشرق الاوسط در شماره جديد اين نشريه اين موضوع را بزرگتر از تصميم يک هنرپيشه مبنی بر انتخاب حجاب ناميد و عنوان کرد که گروهی درصددند الگوی ايرانی را به مردم اين منطقه تحميل کنند.

کارگردان های مطرح مصر از جمله يوسف شاهين و جاسلين صعب نيز حيرت خود را از تصميم جديد اين هنرپيشه اعلام کردند، اما وی در پاسخ به آنها گفت: « حجاب تنها آخرين جزئيات از سفر مذهبی شخصی است که در سال های اخير آغاز کرده ام. » حنان ترک پس از زيارت مکه و اولين نقشی که به عنوان يک زن باحجاب بازی کرد، به تشويق همسرش تصميم گرفت مذهب را در اولويت تمامی امور کاری قرار داده و موهايش را بپوشاند.

به گزارش مهر وی در اين مورد می گويد: « از مدت ها پيش تصميم گرفته بودم چنين اقدامی را انجام دهم. حدود 7 سال پيش چنين تصميمی گرفتم اما هرگز به اين اندازه مصمم نبودم. » مقدی ال طائب، منتقد سينما، معتقد است که تصميم ترک برگرفته از تاثير واعظ محبوب مسلمانان امر خالد است که در ميان جوانان مسلمان محبوبيت بسياری دارد. خيل عظيمی از مسلمانان حمايت خود را از تصميم ترک از طريق سايت های اينترنتی در سراسر جهان اعلام کردند.

بسياری از هنرپيشگان مطرح مصر پس از انتخاب پوشش، از ايفای نقش در فيلم های سينمايی کناره گيری کردند. اما اين ستاره جوان تاکيد کرد که چهره جديدش مانع از ادامه فعاليت هنری اش نمی شود. در حقيقت بسياری از صحنه های فيلم جديد وی تحت عنوان « کودکان خيابان" مطابق با روحيات وی تغيير کرده اند. ترک در اين مورد گفت: "حجاب تنها روی نقش هايی تاثير می گذارد که سطحی هستند و من هرگز تصميم ندارم در چنين فيلم هايی بازی کنم. »

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Don't play games with the ones who love you

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان