جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Major I

Major Ino avatar
پست ها

75

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 22 بهمن 1387 23:53

آرشيو سپاس: 401 مرتبه در 72 پست

امكان پرواز شبانه در فرودگاه اردبيل مهيا شد

توسط Iman-IranianSpotters » چهارشنبه 30 بهمن 1387 14:49

مديركل فرودگاه‌هاي اردبيل گفت: با نصب دستگاه‌هاي ناوبري و كمك‌ناوبري و پيگيري بخش مراقبت و كنترل پرواز، امكان پرواز شبانه در فرودگاه اردبيل مهيا شد.
به گزارش تیک آف از فارس از اردبيل، فتاح رضواني پيش از ظهر امروز در نشست خبري با خبرنگاران اردبيل اظهار داشت: هم‌اكنون فرودگاه اردبيل با تمام امكانات و تجهيزات مدرن خود آماده هرگونه پرواز در طول 24 ساعت شبانه‌رزوي است و ما مشكلي از اين بابت نداريم.
وي با بيان اينكه فرودگاه اردبيل از نظر فرودگاه‌هاي همسطح خود جزو فرودگاه‌هاي شاخص و رده نخست كشور است، افزود: در حال حاضر تمام دستگاه‌ها و تجهيزات كمك‌ناوبري نظير WOR، ILS، DME، NDB در اين فرودگاه راه‌اندازي شده است و با توجه به راه‌اندازي باند متقاطع امكان هرگونه پرواز در اين فرودگاه مهياست.
مديركل فرودگاه‌هاي اردبيل خاطرنشان كرد: براي راه‌اندازي باند دوم 5/6 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است و به زودي با نصب سيستم روشنايي با صرف هزينه‌اي بالغ بر 3 ميليارد تومان شاهد راه‌اندازي كامل اين باند هستيم.
رضواني تجهيز و تامين امكانات پشتيباني، ايمني، مخابراتي و هواشناسي را ديگر بخش‌هاي فعال فرودگاه اردبيل عنوان كرد و ادامه داد: با راه‌اندازي اين بخش‌ها ايمني و امنيت پروازها به ميزان قابل توجهي افزايش يافته و به جرات مي توان گفت كه فرودگاه اردبيل جزو پيشروترين فرودگاه‌ها در سطح خود است.
وي انجام 26 پرواز هفتگي را در فرودگاه اردبيل يك موفقيت خواند و تصريح كرد: خوشبختانه در نيمه نخست امسال بيش از هزار و 135 پرواز داخلي و خارجي به اين فرودگاه انجام شده است.
مديركل فرودگاه‌هاي اردبيل پروازهاي مستقيم حج و تلاش براي راه‌انداي پروازهاي مستقيم اردبيل به عتبات عاليات و سوريه را از برنامه‌هاي اجرايي اين فرودگاه عنوان كرد و ادامه داد: به دنبال انجام پروازهاي مستقيم حج و استقبال اهالي شاهد راه اندازي پرواز مستقيم اردبيل ـ مشهد بوديم و در صورت همكاري شركت‌هاي هواپيمايي سال آينده اميدواريم پرواز اردبيل به عتبارت عاليات فراهم شود.
رضواني با اشاره به فعاليت فرودگاه پارس‌آباد نيز گفت: هم‌اكنون دو پرواز هفتگي از اين فرودگاه انجام مي‌شود كه به سبب عدم استقبال مردم منطقه و برخي مشكلات به وجود آمده در نصب دستگاه‌هاي كمك‌ناوبري، شركت‌هاي هواپيمايي رغبت خوبي براي انجام پرواز به اين فرودگاه از خود نشان نمي‌دهند، كه اميدواريم با رفع موانع و نصب دستگاه كمك‌ناوبري WOR بتوانيم اين فرودگاه را فعال‌تر كنيم.
مديركل فرودگاه‌هاي اردبيل در پايان يادآور شد: زمينه مستعد گردشگري بازرگاني و توسعه مراكز دانشگاهي طلب مي‌كند كه زمينه براي افزايش پروازها به نقاط مختلف كشور و خارج فراهم شود تا در رفت و آمد پزشكان، استادان دانشگاه‌ها، تجار، بازرگانان، سرمايه‌گذران و گردشگران تسهيلات خاص به وجود آيد.


منبع : www.takeoff.ir
IRANIAN SPOTTERS

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Iman-IranianSpotters تشکر کرده اند:
bbk_agp, Fariborz, Reza 313

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان