جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

New Memberنماد کاربر
پست ها

13

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 18 بهمن 1387 22:08

آرشيو سپاس: 9 مرتبه در 5 پست

امروز بیستمین روزی است که ماهواره امید در مدار است

توسط sepah Bod » يکشنبه 4 اسفند 1387 22:35

دکتر ابراهیمی، کارشناس علوم فضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر درخصوص آخرین وضع ماهواره ملی امید اظهار داشت : امروز بیستمین روزی است که ماهواره ملی امید در مدار قرار گرفته و تاکنون نزدیک به 300 بار دور زمین چرخیده که از این تعداد، 100 بار از فراز ایستگاه های زمینی ما عبور کرده است .

وی افزود: ماهواره ملی امید هم اکنون در مدار بیضوی با اوج 364 کیلومتر نسبت به سطح زمین در حال حرکت است و در حال حاضر هم در نیمکره شرقی زمین واقع و در حال حرکت به سمت نیمکره غربی است.

ابراهیمی تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که تاکنون کلیه ماموریت های ماهواره امید به طور کامل انجام و تمام خواسته های ما از این ماهواره برآورده شده است .

وی خاطرنشان کرد : سایت های فضایی آمریکا توانستند اطلاعات ماهواره امید را استخراج و سیگنال هایی را که این ماهواره می فرستد دریافت کنند ، از جمله پیام دکتر احمدی نژاد توسط مراکز فضایی آمریکا و برخی کشورها دریافت شده و بر سایت هایشان قرار گرفته است .

ابراهیمی با اشاره به اینکه ماموریت ماهواره امید برای یک تا دو ماه تعریف شده بود که تمام ماموریت ماهواره در این مدت انجام شده است، افزود : از این به بعد کارهایی که انجام می شود مربوط به متخصصان امر است و تاکنون تمام خواسته های ما در این 20 روز توسط ماهواره امید انجام شده است .
وی گفت: در برنامه فضایی کشور، ساخت ماهواره های زیادی از جمله ماهواره های مخابراتی در دستور کار قرار دارد که در آینده ساخته و به فضا پرتاب می شوند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sepah Bod تشکر کرده اند:
Mahdi1944, كيارش

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان