در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 7 اسفند 1387 13:01

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

وصل شدن از اینترنت به دیال آپ خانه!

توسط hoka2006 » چهارشنبه 7 اسفند 1387 13:44

با سلام و خسته نباشید.

دوستان من می خوام از شرکتمون که اینترنت adsl داره کامپیوتر خونمون را کنترل کنم .

راهی هست که از داخل اینترنت شماره گیری کنم و به کامپیوتر خونمون وصل بشم .؟

ممنون میشم راهنماییم کنید .

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

Re: وصل شدن از اینترنت به دیال آپ خانه!

توسط Mahdi Mahdavi » چهارشنبه 7 اسفند 1387 21:22

دوست عزیز.میتونید کنترل کنید.اما 2 تا مشکل وجود داره.
1-سیستم خونه باید به اینترنت وصل باشه.یعنی نمیتونید از جای دیگه ای شماره گیری کنید.مگر اینکه تنظیم کنید سیتمتون سر یه ساعت خواص به اینترنت وصل بشه.و اونوقت شما میتونید ازطریق برنامه های Remote موجود سیستمتون رو کنترل کنید
2-چون سرعت اینترنت دیال آپ خیلی کمه برای کنترل کردن با مشکل مواجه میشید.خیلی طول میکشه.
اگر بازم مایل هستید بگید تا دوستان کمکتون کنند.چون من خودم توی زمینه ریموت کردن خیلی وارد نیستم.اما تا جایی که بتونم کمکتون میکنم
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
Solver, ta.abad, ama.kh

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » چهارشنبه 7 اسفند 1387 22:43

غیر از راه مطرح شده، شما میتوانید به کمک مودم و البته استفاده از کابل مستقل اینکار را کنید. البته قطعاً شما کابل کشی جدید مد نظرات نیست و تنها راه همان استفاده از خطوط مخابرات است. البته راه مورد نظر بنده نیازمند اینترنت نیست چرا که سرعت اتصال مستقیم شما بالاتر خواهد بود تا از طریق اینترنت ارتباط ایجاد کنید.

بر این کار می توانید از نرم افزارهای انتقال استفاده کنید. مثلاً برای دوربین های مداربسته نرم افزارهای انتقال تصویر مورد استفاده ما است که بدون اینترنت و تنها با تماس تلفنی از هر نقطه دنیا امکان ارسال و دریافت فرامین به دوربین ها و مشاهده تصاویر زنده و ضبط شده فراهم است. همچنین در مورد صوت، سیستم کارت خوان و ...، با کمی جستجو می توانید نرم افزار انتقال کنترل سیستم را نیز یافته و با نصب آن بر روی هر دو سمت، و ایجاد حساب کاربری تنها با تماس تلفنی ارتباط را ایجاد کنید.

شاید اشغال خط تلفن از معایب این سیستم باشد اما اگر استفاده شما کمتر از 1 ساعت در روز باشد با صرفه تر از adsl خواهد بود.

ضمناً در مورد اتصال از طریق اینترنت اگر اختلاف سرعت زیاد باشد در شبکه ترافیک ایجاد می شود و قطعی در سمت کم سرعت پیش خواهد آمد که برای این منظور باید بر روی سمت پر سرعت نرم افزار های ویژه ای نصب کنید تا با تنظیم درخواست دریافت بسته ها، این مشکل حل شود.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ta.abad, Mahdi Mahdavi

Captain II

Captain II

no avatar
512

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 مهر 1386 19:17

يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک

آرشيو سپاس: 435 مرتبه در 158 پست

توسط ta.abad » پنج شنبه 8 اسفند 1387 02:47

برای این کار 2 حالت پیش روی شماست
1. سیستم خونه به اینترنت وصل باشه با ip معتبر که بهش میگن valid ip
2.  سیستم خونه به اینترنت وصل نیست و قراره از بیرون اون رو وصل کنید  (حالا یا به اینترنت یا به یک شبکه دیگه)
اگر تنها برای کار از راه دور نیاز به اتصال دارید بدون اینترنت هم میشه و کافیه یک کانکشن incomming توی ویندوز (حتی ویندوز xp) هم میشه راه اندازی کنی (باید user,password و یک رنج ip هم بهش معرفی کنید برای کامپیوتری که قراره از راه دور بهش وصل بشه) بعد از سر کار هم یا یک کامپیوتر و خط تلفن شماره خونتون رو بگیری (بدون ADSL ) اونوقته که کامپیوتر خونه جواب میده و شما بهش وصل میشی (با سرعت کم) و میتونی با remote desktop سیستم خونه رو کنترل کنی
برای اینترنت خونه هم از همین طریق و با تنظیم ip سیستم اداره به عنوان gateway  در سیستم خونه میتونی به اینترنت وصل بشی البته با سرعت خیلی کم (توصیه می کنم این کار رو نکنی پیچیده است و پر زحمت و کم سرعت)
اگه سوالی بود در خدمت هستم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ta.abad تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi Mahdavi