در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 اسفند 1387 16:05

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مادربرد من جای ساتا داره ولی موقع نصب ویندوز نصب نمیشه

توسط SARAM » يکشنبه 18 اسفند 1387 16:20

ممنون اگه بتونید راهنمایی کنید

من با فلاپی هم امتحان کردم فقط یه ویندوز نصب میشه و دیگه هیچ نوع ویندوزی نصب نمیشه

با برنام wlite  هم امتحان کردم و درایو sata  که توی سی دی مادر برد هم بود ویندوز ساختم ولی بازم نشد

مدل     pm800 pro       albatron

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
75

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 08:51

آرشيو سپاس: 18 مرتبه در 7 پست

Re: مادربرد من جای ساتا داره ولی موقع نصب ویندوز نصب نمیشه

توسط mortezaf » يکشنبه 18 اسفند 1387 16:31

هارد کامپیوتر رو یه بار فورمت کن و پارتیشنبندی جدید بساز

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
110

تاريخ عضويت

دوشنبه 27 اسفند 1386 07:02

آرشيو سپاس: 43 مرتبه در 20 پست

توسط rasoulp » يکشنبه 18 اسفند 1387 16:38

من منظورتون رو درست متوجه نشدم اخوي :?
چه چيزي رو ميخواهيد با كابل ساتا به مادربورد وصل كنيد
دنيا با همه ي بزرگي نمي تواند خدا در خود جاي دهد ولي دل بنده ي مؤمن مي تواند خدا را در خود جاي دهد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 18 اسفند 1387 22:47

SARAM,  

شما باید درایو Active هارد خود را روی هارد SATA تنظیم کنید در صورت وجود چند هارد. همچنین در قسمت تنظیمات بایوس میتوانید درگاه اتصال هارد به مادربرد را در وضعیت های مختلف تنظیم کنید. دوستان که با مدل مادربرد شما آشناتر هستند احتمالاً به خوبی میتوانند روش کار را توضیح بدن. قبلاً در مورد این مبحث صحبت مفصل شده.

چون بعضی مادربردها درایور دارای درایور Raid نیستند و باید حتماً آن توسط کاربر نصب شود. به این ترتیب پیش از ورود به ویندوز درایور مذکور هنوز در دسترس نیست و و در نتیجه سیستم امکان استفاده از Raid را نداشته و هارد را نخواهد شناخت.

اما در مورد ویندوز ویستا این موضوع صادق نیست. چرا که درایور ها پیش از ورود به ویندوز بارگزاری می شود، چنانکه اگر در ویستا ما به تغییر مادربرد حتی از برندی به برند دیگر کنیم نیازمند نصب مجدد نیستیم چرا که پیش از ورود به ویندوز تغییر سخت افزاری شناسایی می شود.

البته اگر مادربرد شما در دسته ای باشد که از Raid های مذکور استفاده میکند.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Ma3ouD, Mahdi1944

Captain II

Captain II

نماد کاربر
530

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 تیر 1386 03:06

اصفهان

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 67 پست

توسط Danial_4139 » دوشنبه 19 اسفند 1387 07:50

میتونی چند کار انجام بدی :

روش اول : فلاپی که همراه هارد ( اون زمان رایج بود ) بهتون دادن رو تو فلاپی درایو قرار بدین و موقعی که ویندوز XP به صورت بوت همون اول شروع به نصب
میشه کلید F6 رو فشار بده تا یه صفحه باز بشه و داخلش نوع ویندوز رو انتخاب کن و Enter رو بزن تا بره برای نصب.

روش دوم : از آخرین سرویس پک ویندوز XP که پک 3 هست و تو ماه Feb 2009 برای سیستم های دیزل ارائه شده استفاده کنی که دیگه فلاپی نخواد .

روش سوم : این روش رو روی مادبرد های MSI تست کردم ، وقتی بایاس مادربرد رو آپدیت کنی مشکل رفع میشه .

روش چهارم : یه سری به این سایت بزن تا بفهمی چطور بدون فلاپی درستش کنی : http://news.softpedia.com/news/Install- ... 7807.shtml

روش پنجم : تو سایت سافت آشیو از این جور راه انداز ها زیاده یه سرچ بکنی پیدا می کنی .

روش ششم: یه مادربرد درست حسابی بخری

قبل از کار های بالا ببین وقتی کامپیوتر رو روشن می کنی و صفحه اولی که میبینی داخل مشخصات CPU و HDD و CD Drive یا ... هست ببین
اگر هارد رو شناخته که هیچ اگر نشناخته باید بری تو پنجره Setup و همونجور که دوستمون گفتن یه تنظیم هست که عمومآ روی Raid هست
اون رو روی SATA قرار بده و اگر گزینه SATA نداشت اونو Disable کن تا هارد رو بشناسه .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Danial_4139 تشکر کرده اند:
Ma3ouD, Solver, Mahdi Mahdavi, Mahdi1944