در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Major I

Major I

no avatar
199

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 12 بهمن 1387 12:50

آرشيو سپاس: 473 مرتبه در 141 پست

آمار خجالت آور سينما در كشور

توسط hadi021 » يکشنبه 18 اسفند 1387 23:58

سلام دوستان. امروز خبري از تلويزيون پخش شد كه از شنيدنش خيلي ناراحت شدم. خبر اين بود كه كل فروش سينماهاي كشور در سال جاري 11 مليارد تومان بوده. اين رقم از فروش بعضي از فيلم هاي هاليوودي در يك روز و حقوق بعضي از بازيگرهاي هاليوودي در يك سال كمتره. بعضي از دلايل اين آمار خجالت آور رو در زير نوشتم.

1- شايد باورتون نشه در منطقه ما  پاسداران ازغرب، ميني سيتي از شمال و رسالت از جنوب يك سينما نيست. جالب اينكه جمعيتي كه در اين مناطق مي خوان به سينما برن سينما فرهنگ رو انتخاب مي‌كنند كه اين سينما هم اكثرآ ظرفيتش پره. مطمئنم كه اگه يه سينما تو پاسداران بود با استقبال خيلي خوبي مواجه ميشد.

2- احتمالآ از خيابان جمهوري رد شدين. هر 500 متري يك سينما هست كه سالنهاشون اكثرآ خاليست. بيشترشون برشكست شدن. جاي سواله كه در يك خيابون تجاري چرا اين همه سينما هست و چرا در منطقه اي كه يك مليون نفر ساكن هستن هيچ سينمايي نيست؟

3- من يادمه تو مدرسه به ما ميگفتن سينما جاي خوبي نيست و اين جور فرهنگ سازي مي‌كردن. حتي الان هم بعضي از مسئولين اين حرف رو مي‌زنند.

4- قبل از اينكه فيلمي رو پرده بياد cd رو ميشه با هزار تومن خريد.

5-اكثر سينماها داراي سالنهاي قديمي و امكانات 70 سال پيشن.

6- توليد كم فيلم خوب در ايران

7-عدم پخش فيلم هاي به روز دنيا در سينماهاي ما.

....... شايد شما فكر كنيد كه با بودن كامپيوتر و تلويزيون ديگه سينما به چه دردي ميخوره ، من فقط ميتونم بگم لذت ديدن فيلم رو پرده سينما خيلي بيش تر از كامپيوتر و تلويزيونه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hadi021 تشکر کرده اند:
ganjineh

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

Re: آمار خجالت آور سينما در كشور

توسط pedmehr » دوشنبه 17 فروردین 1388 20:09

سینمای ایران رو به انحطاطه ... هیچ شکی درش نیست
در روح و جان من میمانی ای وطن

Major

Major

نماد کاربر
367

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 10 شهریور 1385 17:23

آبادان شهر خوبان- آبادان شهر خدا

آرشيو سپاس: 205 مرتبه در 81 پست

Re: آمار خجالت آور سينما در كشور

توسط jamal_khodamam » دوشنبه 17 فروردین 1388 20:40

سلام دوستان

مشکلات و معزلات سینما خیلی خیلی بیشتر از اینهاست

هر روز صبح که از خواب بیدار میشیم میبینم یک عده بازیگر محبوب و ستاره ممنوع التصویر شده اند(چرا خدا عالمه)

هر فیلمی که میخواد مجوز نمایش بگیره باید از 50000000000000 ف_*ل_ن*__ر نظارتی عقیدتی دینی اموزشی ورزشی هنری اشپزی و.......رد بشه که ممکنه حتی به چند سال هم برسه یکی از فیلمهای حاتمی کیا مصداق همینه اگر اشتباه نکرده باشم سال 77 ساخته شد چند سال پیش (فکر کنم اگر اشتباه نکرده باشم 85-86 روی پرده سینما رفت دوستان اگر اشتباهی هست خودتون ببخشید و با بزرگواری )تصحیحش کنید

یک فیلم 150 دقیقه ایی ساخته میشه که نهایتا کارگردان مجبوره برای نمایش 145 دقیقه رو حذف کنه

بعضی از فیلمها هم ساخته میشن که به جز اسم اصلا به بازار نمیاد مثل فیلم به رنگ ارغوان حاتمی کیا
به کودکان پابرهنهء شهرم،به شهداي خونين کفن آبادان،به غيرت جوانان غيور آبادانم،به عرق جبين کارگران زحمتکش شهر خدا......سوگند مي خورم که وامدار هيچکس نيستم به جز .......آبادان