سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد
Captain

Captain

نماد کاربر
756

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 دی 1387 22:23

آرشيو سپاس: 3961 مرتبه در 604 پست

یک سوال×حیثیت سایت×

توسط Morteza313 » جمعه 23 اسفند 1387 22:15

با سلام خدمت مدیران محترم سایت.

بنده مرتضی ع ، هستم که با ایدی کاربری مرتضی2007 در تالارهای Aerospacetalk.ir فعالیت می کردم،

به دلایلی بعد از مدتی این سایت رو انتخاب کردم ، دلایل بسیاری دارم ، ازجمله مدیریت قوی ( که در مواردی با خود من هم برخورد کرده ) جو صمیمانه ، و عقایدی که به من نزدیک تره.

متاسفانه چند وقتیه که دسایت فوق الذکر کار بر معلوم الحالی با نام کاربری JSF و نام حقیقی بابک.ت تهمتیرو به من زده.

یکی از اهداف اصلی این تهمت شاید تخریب وجهه این سایت باشه ، همه می دونیم که این کاربر از این سایت اخراج شده و به همین دلیل دل پر کینه ای از سایت داره ،

ادعایی که بر ضد من مطرح شده اینه که از یک چندین نام کاربری با نامهای morteza2007, neiran , maverick,...

استفاده می کنم و همونطور که می بینید منهای ایدی اصلی من در اونجا دو کار بر دیگه هم عضو این سایت هستند.

و این ممکنه منجر به ایجاد شبهه در صحت و سقم مطالب عنوان شده در این سایت ، زیر سوال رفتن اعتبار کاربران مهم و بسیاری مشکلات دیگه بشه

این ادعا هر چند از طرف شخصی بیان میشه که غرضش محرزه ، اما میتونه به مدیریت این سایت و اعتبار مطالبش لطمه وارد کنه و بعد ها وارد فازهای خطر ناک تری بشه ،

برای عقیم موندن این حرکت در بدو انجام ،

از مدیریت سایت سوالی داشتم :

مدیریت محترم سایت ، ایا تایید می کنید که اینجانب از چند نام کاربری فوق استفاده می کنم؟

با تشکر و احترام
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
949

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 اسفند 1384 14:31

آرشيو سپاس: 1621 مرتبه در 402 پست

Re: یک سوال×حیثیت سایت×

توسط Reza 313 » جمعه 23 اسفند 1387 22:48

آقا مرتضی عزیز ، این سایت و مجموعه کاربرانش آنقدر اعتبار دارند که ادعاهای یک فرد معلوم الحال نمیتونه حتی ذره ای خدشه بهش وارد کنه ... :D

به شما هم توصیه میکنم اصلا ادعاها و حرفهای واهی این فرد را جدی نگیرید ، نمیدونم چرا حرکات این آقا بنده را یاد این عبارت معروف عربی میندازه که میگه : «الغریق یتشبث بکل حشیش» ، فکر میکنم آنقدر معروف باشه که نیازی به ترجمه اش نباشه ...زیاد تعجب نکنید که چرا داره به شما تهمت میزنه که از چند نام کاربری استفاده میکنید... :-)
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند ....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reza 313 تشکر کرده اند:
Shahryar, sokuteasemuni, Mahdi Mahdavi, yasermym, Morteza313, SORENA, Mahdi1944, HOGUO, Fariborz

Captain

Captain

نماد کاربر
756

تاريخ عضويت

توسط Morteza313 » جمعه 23 اسفند 1387 22:59

رضا جان برای رو سیاه شدن همین سعه ی صدر و ارامش مثال زدنی شما کافیه ،

این مساله مدتهاست واقع شده ،

اما چون ایشون مدیر یک بخش هستند ، (هرچند من اتابک و امیر رو میشناسم و اونها رو انسانهایی عاقل و بالغ میدونم.)

این مساله ممکنه موجب مسال نا خوشایندی بشه.

شرایطی رودر نظر بگیرید که به شما یا کیوان یا کسان دیگه هم جرات پیدا کنن و این مساله رو بیان کنند، و از اونجایی که کسی در برابرشون نمی ایسته  این ممکنه سر انجام بدی داشته باشه ،

امید وارم هرچه سریعتر این مساله تموم بشه و ایرو اسپیس تاک و سنترال مثل گذشته های دور و به دور از موذی گری برخی اشخاص د رجهت تکمیل و پیشبرد همدیگه همکاری کنند :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Morteza313 تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
949

تاريخ عضويت

دوشنبه 29 اسفند 1384 14:31

آرشيو سپاس: 1621 مرتبه در 402 پست

توسط Reza 313 » شنبه 24 اسفند 1387 00:03

مرتضی جان ، از اینکه نسبت به مسائل جاری سایت توجه دارید و سرنوشت سایت واستون مهمه ممنونم  :razz: این قدردانی شخصی نیست ، به نمایندگی از مجموعه مدیریت هست ، مسلما دوستانمون در کادر مدیریتی سایت قدردان همه عزیزانی هستند که سایت را متعلق به خودشون میدونند و نسبت به مسائل درونی و بیرونی سایت حساس هستند. :razz:  :razz:

ولی همونطور که گفتم این شخص اصلا در حد و اندازه ای نیست که بخواهد برای سایت مشکلی ایجاد بکنه یا در روابط سایت با سایتهای دیگر تاثیر داشته باشه ... :-)

--

یکی از مسائلی که در مورد این شخص مطرح بوده و هست ( و تقریبا میشه گفت که مهمترینشون هم هست) ، اظهارنظرها و ادعاهای مختلف این آقا در امور نظامی هست ، کسی مدعی نیست که هر چه این آقا میگه دروغ و اشتباه هست ولی در بین نظرات ایشان اظهار نظرهایی بود و هست که متاسفانه به چشم اهل فن و منطق چندان هم صحیح به نظر نمی آمدند و نمی آیند ، و صد متاسفانه این اظهارنظرهاعاری از جهت گیری های سیاسی هم نبودند ،
خوب بعضی از دوستان بودند و هستند (مثل خود شما) که چنین مواردی را به ایشون گوشزد میکردند ; در بحثهای منطقی و بدون غرض ، انتظار این هست که وقتی با دلیل و مدرک صحبت میشه دیگه جایی برای ادامه بحث نباشه ولی خوب در عمل ما چیز دیگری شاهد بودیم ، تجربه چند سال پیش خود بنده و چیزهایی که دورادور از مباحثات دوستان مختلف با این فرد و حتی بحثهای یکی دو ماه اخیر شما با ایشان در سایت هوافضا شنیدم بنده را به این نتیجه رسانده که بحث کردن با ایشون آب در هاون کوبیدن هست ...چرا که این فرد....بیخیال  :-)
بنده از این جا به بعد کاری با این شخص ندارم ، توجهتون را به مطلب زیر جلب میکنم :
مساله ای که میخوام بهش اشاره کنم ، بلوغ فکری و ذهنی خوانندگان هست ، سایتهایی مثل سنترال ، هوافضا ، دانشجو و ...همه و همه فقط برای این ایجاد شده اند که مرجعی باشند برای علاقه مندان یادگیری ، هیچ کس علامه زاده نشده و همه محتاج یادگیری هستیم ، فرایند یادگیری هم فرایندی زمانبر هست ، اما مساله مهمی که در فرایند یادگیری هست اینه که شخص قاعدتا باید بعد از طی مسیر مشخصی به نوعی بلوغ فکری و ذهنی در حیطه مطالعه و فعالیتش برسه ، این بلوغ برای بعضی ها زودتر رخ میده برای بعضیها دیرتر و برای بعضی ها هم هیچوقت ....من و شما در این مورد خاص بهمون ثابت شده که تلاش برای روشن کردن بعضی مطالب در پست های ایشون آب در هاون کوبیدنه ...خوب چرا مساله را به خوانندگان واگذار نکنیم ؟ بگذارید یک مثال ساده بزنم :
آن خواننده ای که سالها پیش و خیلی زود به بلوغ فکری و ذهنی در زمینه هوافضا رسیده میدونه که فانتوم های ما قبل از انقلاب مجهز به شراره نبودند ، آن خواننده ای که هنوز به بلوغ قکری نرسیده ولی مسیر عادی را داره به صورت مستمر طی میکنه ، قبل از باور کردن حرف هر کسی تحقیق میکنه و میفهمه که نخیر این طور نیست ، حتی شاید امروز حرف این آقا را باور کنه ولی فردا که فلان کتاب یا فلان مجله را خوند متوجه مطلب درست میشه ....ولی دسته سوم که شامل تک و توک نفراتی میشند (منظورم تعداد معدودی هست و اصلا قصد توهین به هیچ کسی ندارم ، خواهشا کسی حمل بر خود نکنه ، مثاله و در مثال مناقشه یا شایدم مزایده نیست  :-)  :grin:  ) چه اهمیتی دارند ؟ اگر رضا 313 به خاطر اینکه با X رفیقه حرفش را بدون تحقیق فبول میکنه ، مقصر کیه ؟ X یا رضا 313 ؟  اگر رضا 313 که بعد از چند سال هنوز هیچ سررشته ای از هیچ چیزی نداره و فقط یک سری بدیهیات میدونه مثل اینکه تامکت با فانتوم فرق میکنه ،  فقط میتونه برای آقای X به به و چه چه کنه مقصر کیه ؟ رضا 313 یا X ؟ اگر رضا 313 فقط به خاطر اینکه از Y خوشش نمیاد حرف حقش را دروغ حساب میکنه مقصر کیه ؟ مگر غیر از اینه که در همه این موارد رضا 313 هست که مقصره ؟ غیر از اینه که  کاربران دسته سوم  هستند که محیط مساعد را برای رشد X ها بوجود می آورند و Y ها را سرکوب میکنند . این ها کسانی هستند که هنوز به بلوغ فکری در زمینه مورد مطالعه و فعالیت نرسیدند. بنده و شما اگر خودمان را تکه تکه هم بکنیم نمی تونیم در تفکر این دسته تغییری ایجاد بکنیم ....بنده راه بهتری سراغ دارم ....اتفاق خاصی در دنیا میفته اگر رضا 313 مرید X باقی بمونه و به خیال خام خودش از حقایق باخبر بشه و هیچ Y هم اون دور و بر نباشه که مزاحم بزم دوستانه شون بشه ؟ به قول قرآن :«کلا»

اما نکته دیگری هم هست ...فکر میکنم داستان اون انگلیسی را شنیده باشید که در سفر به آفریقا صدای اذان را میشنوه و از همراهش میپرسه که صدای چیه و همراهش واسش توضیح میده ، انگلیسیه میپرسه برای منافع ما که ضرری نداره ؟ همراهش میگه نه ، انگلیسیه میگه خوب بزار اینقدر بگه که ....
به نظر شما اظهارنظرهای این آقا تاثیری در تقویت یا تضعیف قوای نظامی داره ؟ اینکه این آقا بگه فلان پروژه ناکام بود ، دلیلی بر این میشه که بر و بچه های متخصص پروژه را ول کنند ؟ ادعاهای ایشون در ارتباط با کارنکردن رادارها و ... به تیریپ رادارها برمیخوره و باعث میشه دچار افسردگی بشند و خودشونو از کار بندازند ؟ ادعای نبودن فلان موشک ها یا عملیاتی نبودنشون باعث میشه از انبارها دود بشند و برند هوا ؟ :-)  و ....

یا علی

----

پ ن 1 : خداوند به همه ما قدرت تفکر صحیح عطا کند.
پ ن 2 : همونجور که توی متن گفتم ، موقع نوشتن از دسته سوم هیچ شخص یا اشخاصی را مدنظر نداشته ام ، امیدوارم باعث ناراحتی نشود.
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند ....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reza 313 تشکر کرده اند:
Shahryar, sand_fighter, Mahdi Mahdavi, yasermym, SORENA, Mahdi1944, Dr.Akhavan, Fariborz, HOGUO, Morteza313, Shahbaz

Captain

Captain

نماد کاربر
756

تاريخ عضويت

توسط Morteza313 » شنبه 24 اسفند 1387 08:36

رضا جان یه بار یه دختر بچه ، تو یه پی ام هر چی از دهنش در اومد بهم گفت ، چیزی رو که اون موقع بهش گفتم به تو هم میگم.

برای من هیچ افتخاری ، هیچ غروری بزرگتر از این نیست که در برابر حجب حیای  همفکرانم ، از طرف مقابل فقط بی ادبی و زشتی ببینم .

باید از رفتارت تعریف کنم؟ نه عزیز، هرکسی که حتی یک خط از بابک خونده باشه  میتونه درک کنه که در گفتار ها فاصله از کجا تا کجاست.

بدون اغراق می گم، تنها ترسم از این پست این بود که یک نفر بیاد وهمون چیزهایی رو که بابک نثار من کرد نثار بابک بکنه ، اما اونچه که از تو دیدم ، رضاجان سرافرازم کرد، سر افراز و مغرور از اینکه باز هم ارزش تفکر مکتبی ثابت شد ، و این بار حجب و ادب تو ثابتش کرد.

در مورد اعتبار سنترال کاملا صحیح می گی. نه گالری نظیر گالری این سایت از نیروی هوایی در نت موجوده و نه  مثل گزارشاتش و نه  مثل تحلیل ها  وتحلیلگرانش،

امید وارم من هم من بعد سهمی در این دریای اطلاعات داشته باشم ویاد بگیرم.

راستی از رادار گفتی ، امروز بعد از ظهر منتظر یه عکس تو سنترال باشید که اولین بار در دنیا نمایش داده میشه ، من با کیوان خان هماهنگ کردم و امیدوارم ازش خوشتون بیاد ،

باز هم از این جواب متین و با معنیتون ممنونم.

Reza 313, sokuteasemuni, HOGUO, Shahryar, yasermym, Mahdi1944, SORENA

Major

Major

نماد کاربر
841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » شنبه 24 اسفند 1387 12:34

بعد از دیدن این تاپیک پست های فرد مورد بحث رو توی اون سایت بالا خوندم یه چیز خیلی جالب تو پست های ایشون مشهوده ، میاد یه ادعایی رو بدون مدرک بیان میکنه بعد میگه اگه خلاف این هست مدرک بیار !  واقعا جالبه  :shock:  :?
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
Morteza313, yasermym, Reza 313, HOGUO

Commander

Commander

نماد کاربر
1189

تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

توسط Fariborz » شنبه 24 اسفند 1387 16:17

Mahdi1944 نوشته است:
اين موضوع بارها اعلام شده که مسائل هر انجمني بايد در خود اون انجمن مطرح بشه، نه در ديگر سايتها و انجمنها، پس اين انجمن جايي براي اعلام مشکلات و بحث در مورد نحوه‌ي عملکرد ديگران نيست، حتي انهايي که با ما شايد مشکلي هم داشته باشند، AeroSpaceTalk که از دوستان ما بوده و مسلما جاي خود را دارند

پس لطفا اگر مشکلي با هر سايت يا انجمني داريد، با مديران خود اون سايت يا انجمن مطرح کنيد و اگر خواستيد عمومي مطرح کنيد هم به همين شکل در خود اون مجموعه مطرح کنيد، اين انجمن چنين رفتارهايي رو نميپذيره

:razz:

Mahdi1944 نوشته است:
لطفا قبل از استفاده و شروع به فعاليت در اين انجمن مطالب زير را به دقت مطالعه كنيد

قانون شماره 29) انتقاد منفی و مغرضانه از ساير پایگاه ها، انجمنها و اشخاص حقیقی و حقوقی ممنوع است.

موفق و پيروز باشيد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Fariborz تشکر کرده اند:
Ali Heydari, Mahdi1944, Miliali, Shahryar, Shahbaz, Capello, black hawk, sand_fighter, Morteza313, Mehdi2224, Reza 313, sokuteasemuni

Captain

Captain

نماد کاربر
934

تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 آبان 1387 20:28

آرشيو سپاس: 3546 مرتبه در 797 پست

توسط Mardaviz » شنبه 24 اسفند 1387 19:44

درود
به نظر بنده فقط انسانهای چند شخصیتی از نامهای گوناگون استفاده میکنند.
ویا انسانهایی با معلومات پایین ولی با ادعاهای بیشمار.و دلیل اش هم ایجاد یک شخصیت نوین دیگر با ادعاهای نوین برای سرکوب منتقدانش.
در مورد توهین نیز باید بگویم علل روان شناختی بیشماری دارد ،که از جمله تحمل نکردن انسانهایی برتر از خود و عدم رابطه با آنها و پر کردن خلا شخصیتی خود با توهین و ناسزا.
خوب به هر حال به گفته گرداننده سایت انسانهای گوناگونی(با مرام های گوناگون)در این سایت میباشند.
برخی نیز شدیدا دوست دارند طرف توجه باشند و در غیر اینصورت احساس خلا خواهند کرد.و برای گرفتن آمار در این زمینه نیز سیاستهای خاص خود را دارند.
بنده اصولا خوشم نمیآد از کسی تعریف و تمجید کنم.(به هیچ عنوان).زیرا تخریب روانی رو برخی از اوقات برای طرف مقابل به همراه داره،مگر اینکه دارای شخصیت محکمی باشه.
ولی باید بگم که گرداننده سایت انسان عاقل و بسیار سخن شناس و محکم و بی طرفی است.و دارای شخصیت محکمی است.ایشون حتی تصویری از برای خود قرار نداده.
و به همین دلیل تا این گرداننده ،زبر دست شماست.نگران نباشید.
Work hard in silence
Let your success
Be your noise

Major I

Major I

no avatar
187

تشکر کرده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 23:07

آرشيو سپاس: 616 مرتبه در 101 پست

توسط Chaparral » شنبه 24 اسفند 1387 20:37

جناب آقای مرتضی 2007 عزیز ... سلام ...

بنده از علاقمندان هر دو سایت سنترال کلابز و ایرواسپیس هستم و قبلا از نظرات و اطلاعات شما و بقیه دوستان در موضوعات مختلف بسیار استفاده کرده ام . اگر به خاطر داشته باشید خیلی وقت پیش در سایت ایرواسپیس تاک ، در یک تاپیک جداگانه ، موضوع درگیریهای روزمره شما و جناب جی اف اس رو مطرح کردم و از مدیران اون سایت درخواست چاره کردم .

در مورد درگیری پیش اومده دراون سایت اجازه بدید به منظور حفظ بی طرفی بنده و فقط به عنوان یک دوست ناظر ، قضاوتم رو در این مورد عرض نکنم . اما فکر میکنم با خروج شما از اون سایت فقط میدان رو خالی کرده اید و حتی با فرض اشتباه بودن مطالب بیان شده از طرف بقیه دوستان ، نظر مخالف شما رو هم نخواهیم داشت و این ، تشخیص و قضاوت در مورد موضوع رو بسیار سخت خواهد کرد .

امیدوارم به زودی شاهد حضور شما در ایرواسپیس تاک هم باشم .
موفق باشید .
روز خوش ...

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

توسط sand_fighter » شنبه 24 اسفند 1387 22:25

Chaparel,  عزیز من نمی خواستم وارد این بحث شم ولی نکاتی را باید بگم
من هم مانند آقای m2k7 به این جا پناه آوردم از سایت یاداوری شده اونجا چند نکته بود که خیلی برام جالب بود
همه (اکثرا ) نیرو هوایی ایران رو به درد نخورترین نیرو هایی دنیا می دونند ! بعدش هیچ کدوم انتقاد پذیر نیستن ! تمام تاپیک ها مانند تله می مونند کافی پا روش بگذاری  تو رو به جرم عرب بودن و خائن بودن و... متهم کنند !
برای مثل من تازه در سایت یاد آوری شده عضو شده بودم که آقای فلان که با لگد پرتش کردن از اینجا بیرون بر خوردم که می گفت شهاب 3 فقط دکوره و قدرت تخریب کلنگ از شهاب 3 بیشتر آقا من یک کلام گفتم این تور هم نیست باید قوی تر از یک کلنگ باشه
ایشون گفت کوچولو چند سالته اومدی این جا نظر میدی ؟؟؟ یا تو عربی یا می خوای این تاپیک و ایران رو بدبخت و ضعیف نشون بدی و..... من واقعی شکه شده بودم واز جهاتی که جواب احمق سکوت است من اون سایت رو ترک کردم  و به دروغ های ایشون و پیروان در رویایش رو ترک کردم!!!

بعد از این که در این سایت عضو شدم لذت آزادی کلام و شیرینی مبحث آزاد رو فهمیدم واقعا دست تمامی مدیران این جا رو به گرمی فشار خواهم داد! :razz:  :razz:

Captain

Captain

نماد کاربر
756

تاريخ عضويت

توسط Morteza313 » شنبه 24 اسفند 1387 22:44

دوستان عزیز خواهش می کنم!!

بحث در مورد هیچ سایتی نیست،

خواهش می کنم ، ایرو اسپیس تاک هم یکی از فرومهاییه که اتفاقا مدیران ارشدش و اعضای معتبرش با سنترال روابط حسنه ی خوبی دارند.

اینکه بعضی ، بعضی کارها رو می کنند ، اتفاقا از بیش از حد مهربون بودن مدیریتشه.

خواهش می کنم به این بحث خاتمه بدید.

قصد جلوگیری از یک روند مخرب بود که به وسیله یک شخص ایجاد شده  بود و بس ،

ایرو اسپیس تاک حتی برای من هنوز هم قابل احترامه ،

مرد باشید دوستان عزیز من، ادم نباید از هر حرفی اشفته بشه ،

من نگران این سایت و بعضی کاربران اعضام و مدیرانش بودم که الحمد لله این نگرانی با جواب بسیار خوب رضا جان حل شد.

خواهش می کنم مساله رو ختم بخیر کنید دوستان

ممنونم

Shahryar, Capello, Fariborz, Mahdi1944

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25