ناوگان زیردریایی روسیه شامل 60 زیردریایی اتمی و دیزلی است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه 24 فروردین 1387, 11:03 pm
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

ناوگان زیردریایی روسیه شامل 60 زیردریایی اتمی و دیزلی است

پست توسط yasermym » پنج شنبه 29 اسفند 1387, 8:48 pm

ناوگان زیردریایی روسیه شامل 60 زیردریایی اتمی و دیزلی است

تصویر

 
یک مقام آگاه ستاد کل نیروی دریایی فدراسیون روسیه اطلاع داد که نیروهای ناوگان زیر دریایی نیروی دریایی روسیه امروزه در حدود 60 زیردریایی در اختیاردارد که از نسل سوم هستند.
 
 
 تصویر لازم به یادآوری است که روز 29 اسفندماه (19 مارس) در روسیه روز خدمه زیردریایی نامیده می شود.
وی گفت: در میان 60 فروند مذکور 10 زیر دریایی اتمی استراتژیکی، بیش از 30 فروند زیردریایی اتمی چند منظوره و بقیه زیردریایی های دیزلی و ویژه هستند.
به گفته این مقام نظامی پایه اصلی نیروهای هسته ای استراتژیکی دریایی را زیردریایی های طرح "667 -ب د ار ام" و" 667- ب د ار" (بر اساس کلاسه بندی ناتو "دلتا-4" و "دلتا-3") تشکیل می دهند. بزرگترین زیردریایی های اتمی موشک بر جهان طرح 941 "آکولا" (کوسه) (بر اساس کلاسه بندی ناتو "تایفون") نیز هنوز هم در حال خدمت هستند.
تصویر

یکی از زیردریایی های این طرح به نام "دمیتری دانسکوی" برای آزمایش جدید ترین موشک های بالستیکی دریایی موسوم به "بولاوا-ام" مدرنیزه شده است. دو زیر دریایی دیگر هم طرح نیز در سورودوینسک مستقر هستند. هنوز در مورد آنها تصمیمی اتخاذ نشده است اما به احتمال قوی آنها برای حمل موشک های بالدار، مشابه طرح آمریکایی "اوهایو" مدرنیزه خواهند شد.
امسال [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] جدیدترین زیردریایی نسل چهارمی (طرح"بوری") به نیروی دریایی تحویل داده خواهد شد. این مقام نظامی افزود: زیردریایی در ماه ژوئن برای انجام آزمایشات سکانی وارد دریای سفید خواهد شد. تصمیم استفاده از آن در نیروی دریایی به موفقیت آزمایش موشک "بولاوا" بستگی دارد. بدون آن ما این زیر دریایی را تحویل نخواهیم گرفت.
برخی از مشخصات زیردریایی "یوری دولگاروکی" عبارتند از: ظرفیت -14700/24000 تن؛ ابعاد- 170×13,5×9 متر؛ حداکثر عمق -450 متر؛ خدمه-107 نفر از جمله 55 افسر.

 تصویر 


کلیه زیردریایی های طرح "بوری" به موشک های جدید "بولاوا" مجهز خواهند شد. هر زیردریایی اتمی 12 موشک قاره پیمای بالستیکی با سوخت جامد مدل "بولاوا-ام" که مجهز به کلاهک های تقسیم شونده به 10 کلاهک هستند را حمل خواهد نمود.
زیردریایی همچنین به اژدرهایی نیز مجهز خواهد شد. موتور هسته ای تک پره ای این زیردریایی قادر است که سرعت آن را در زیر آب تا 15 گره دریایی و در سطح تا 29 گره دریایی برساند. زیردریایی های این طرح به کپسول های نجاتی مجهز خواهد شد که برای کل خدمه در نظر گرفته شده است.
تصویر

برای احداث زیردریایی هایی این طرح از آخرین دستاوردهای تولید ابزار رادیوالکترونیکی دریایی و سیستم های کاهش سر و صدا استفاده شده است.
"الکساندر نفسکی" و "ولادیمیر موناماخ" دو زیردریایی دیگر این طرح در کارخانه "سوماش" قرار دارند. کلا بر اساس برنامه تسلیحاتی تا سال 2015 قرار است که تا 8 زیردریایی این طرح در اختیار نیروی دریایی فدراسیون روسیه قرار گیرد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

 
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
==================================    

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”