در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
367

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 10 شهریور 1385 17:23

آبادان شهر خوبان- آبادان شهر خدا

آرشيو سپاس: 205 مرتبه در 81 پست

از کار افتادن کلیک راست

توسط jamal_khodamam » جمعه 7 فروردین 1388 15:04

با سلام خدمت دوستان

چند وقتی هست که در حالی که در نت مشغول باز کردن وب هستم بعد از اینکه تعدادی صفحه باز میکنم به خصوص صفحاتی که عکس دارند و تعدادی از اونها رو سیو میکنم کلیک راست از کار میافته و مجبور میشم که تعدادی از صفحات رو ببندم و یا اینکه سیستم رو ریسیت کنم تا به حالت قبلی برگرده سیستم مورد استفاده من لپ تاپASUS A3N  هست قبلا هم که از انتی ویروس و اینترنت سیکیوریتی هم استفاده میکردم چیزی رو دال براینکه سیستمم ویروس داره رونشون نمیداد از دوستان طلب راهنمایی میکنم

و یه مشکل دیگری هم که داشتم اینه که یک بار بر اثر سهل انگاری تمام درایوهام به یک داریو تبدیل شدنC و بعد از پارتیشن بندی مجدد با برنامه پارتیشن مجیک متوجه شدم که 30 گیگ از 80 گیگ فضا وجود نداره یعنی در حال حاضر من 50 گیگ فضا دارم در صورتی که وقتی از نمایندگی خریدم همون 80 گیگ فضا رو به طور کامل داشتم توی برنامه پارتیشن مجیک این فضا به نمایش در نمیاد اما توی برنامه ریکاوری این 30 گیگ رو به نام فیزیکال مموری نشون میده دوستان عزیز چاره چیست
به کودکان پابرهنهء شهرم،به شهداي خونين کفن آبادان،به غيرت جوانان غيور آبادانم،به عرق جبين کارگران زحمتکش شهر خدا......سوگند مي خورم که وامدار هيچکس نيستم به جز .......آبادان

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jamal_khodamam تشکر کرده اند:
mshb

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

Re: از کار افتادن کلیک راست

توسط SHAHRAM » جمعه 7 فروردین 1388 20:04

jamal_khodamam,  دوست عزیز موارد زیادی می تونه باشه...احتمالا شما spy یا تروجان داشته باشید...نوع اینترنت سکورتی شما چیه؟بعضی از از IS نمیتونند تروجان ها رو پیدا کنن....نیاز به نرم افزار جداگانست......البته یکبار این مشکل برای من پیش اومده بود که با بررسی فراوان فهمیدم از مشکل از نرم افزار دیگشنری narcis بود!...با نصبش سمت راست کلیلک من از کار میوفتاد :razz: ...بهتره شما هم دنبال مشکل بگردید ممکنه دلایل دیگه هم باشه! :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mahdi1944, jamal_khodamam

Major

Major

نماد کاربر
367

تاريخ عضويت

توسط jamal_khodamam » شنبه 8 فروردین 1388 00:32

سلام دوست عزیز

با تشکر از راهنماییتون

در حال حاضر شما چه نمونه از IS رو و یا برنامه ایی رو برای حل این معضل به من پیشنهاد میکنید

در مورد مشکل دوم من شما و مابقی دوستان چه نظری دارند؟؟؟؟

:razz:  :razz:  :razz:
به کودکان پابرهنهء شهرم،به شهداي خونين کفن آبادان،به غيرت جوانان غيور آبادانم،به عرق جبين کارگران زحمتکش شهر خدا......سوگند مي خورم که وامدار هيچکس نيستم به جز .......آبادان

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 8 فروردین 1388 00:55

jamal_khodamam,  
در مورد مشکل دومتون ه احتمال زياد به اطلاعات ريکاوري برنامه‌هاي ريکاور کننده وپشتيان گير مربوطه، البته تحت هر شرايطي که موضوع نرم افزاري باشه، در پارتيشن مجيک قابل مشاهده و آزاد سازي هست، بررسي کنيد ببينيد در بايوس سيستم هارد ديسک چه ظرفيتي نمايش داده ميشه؟
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Solver

Major

Major

نماد کاربر
367

تاريخ عضويت

توسط jamal_khodamam » شنبه 8 فروردین 1388 03:22

سلام

شرمنده اقا مهدی من یکمی سواد کامپیتریم(نرم افزاری و سخت افزاری)کم و پایینه اگر لطف کنید و حداقل یه راه ساده هم نشونم بدید ممنون میشم مثلا همین طرز وارد شدن به بایوس سیستم هارد دیسک و طرز چک کردنش و..... ممنون از لطف شما و سایر دوستان

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 8 فروردین 1388 06:02

jamal_khodamam,  

مشکل اول، بیشتر مواقع مربوط به ویروس نیست. اگر شما از نسخه 6 به بعد اینترنت اکسپلورر استفاده میکنید، در صورت باز کردن چند پنجره همزمان و اقدام به استفاده از کلیک راست برای ذخیره عکس ها، ذخیره صفحات وب، مشاهده سورس برنامه و اعمالی از این دست کنید، اینترنت اکسپلورر شما دچار اشکال خواهد شد. این را میشه به نوعی یک باگ (خطا) گفت.

کافی است با استفاده از Task Manager (فشردن همزمان Alt + Ctrl + Del) وارد سربرگ Processes شوید و iexplore.exe را انتخاب کنید. سپس از پایین همین پنجره کلید End Process را بزنید. به این ترتیب بدون دردسر از برنامه های مشکل دار خارج خواهید شد.

این مشکل تا آنجا که متوجه شدم زمانی حادث میشود که در زمان لود انبوه تصاویر یک صحفه شما شروع به ذخیره تصاویر لود شده کنید. هر چند این مشکل همیشگی نیست مگر زیر فشار زیاد!

مشکل دوم:

راستش من تا به حال یک بار شده که دیدم پارتیشن مجیک فضای هارد را در حالت طبیعی که خودش پارتیشن بندی کرده نشناخته اون هم زمانی بود که میان کار با خود نرم افزار برق رفت و به هر ترتیب برنامه دچار اختلال شدید شد و بعد از نصب هم نتونست کاری کنه من به صورت دستی مشکل را حل کردم.

در غیر اینصورت حتی اگر با نرم افزارهای مخصوص یک دراوی مخفی، قفل و ... نیز شده باشند هم باز در پارتیشن مجیک قابل مشاهده خواهند بود.

- - -
برای ورود به بایوس خود کافی است هنگام روشن شدن نوت بوک خودتون به صحفه نمایش دقت کنید خودش توضیح داده چه کلیدی را بزنید (قبل از ورود به سیستم عامل) من تجربه کار با مدل شما را نداشتم که بدونم چه کلیدی هست ممکنه Del، F2 یا چیزی از این دست باشد.
اون قسمت هم باز بسته به مدل شما باید دید در کدام قسمت اطلاعات سیستم نمایش داده میشه.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
jamal_khodamam, Mahdi1944