در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
189

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 9 اسفند 1387 14:17

آرشيو سپاس: 210 مرتبه در 89 پست

پايان شگف انگيز مرد 2هزار چهره

توسط آريو » جمعه 14 فروردین 1388 23:01

به نام اهوره مزدا

طنز مرد 2هزار چهره كه براي نمايشهاي نوروزي سيما در نظر گرفته شده بود در 14 فروردين 1388 به پايان رسيد.
اين مجموعه كه دنبالۀ مجموعۀ پيروز و پر بينندۀ مرد هزار چهره بود نتوانست همانند مرد هزار چهره نظر بينندگان را به خود جلب كند و تقريبن مورد بي مهري بينندگان قرار گرفت.شايد اين امر به اين دليل بوده كه توقع بينندگان از مهران مديري با توجه به كارهاي پخته اش زياد بوده است.اما در هر صورت مهران مديري توانست در پايان برنامه با پاياني بحث برانگيز مردم را به شك بيندازد.او توانست به صورت بسيار زيبا داستان معروف برره را به اين جريانات پيوند بزند.
در آخر پرسشي كه براي هر بيننده ممكن است مطرح شود اين است كه آيا اين داستان ادامه خواهد داشت؟و اگر ادامه يافت مسير داستان چگونه خواهد بود و چه زماني از تلويزيون پخش خواهد شد؟
اما در صورت ادامه و ادغام اين دو داستان با هم به نظر موضوع جالبي از آب در خواهد آمد.
با سپاس

پارس هميشه جاويد
محال است كه ايران ويران شود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب آريو تشکر کرده اند:
MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

Re: پايان شگف انگيز مرد 2هزار چهره

توسط Mil@d » شنبه 15 فروردین 1388 00:24

بدون اینکه از خودم تعریف کنم می گویم ..بنده آدمی هستم به راحتی اطرافیان خود را می خندانم ولی کمتر کسی موفق به خنداندن من می شود به جز چند نفر محدود...!

2000 چهره در خنداندن من یکی شدیدا ناموفق بود...! شاید من اگر بازیگرش بودم کار بهتری از آب در می آمد.

از مهران مدیری با آن سابقه خوب انتظار بیشتری داشتیم...امیدوارم در آینده پول بیت المال را هدر ندهد و سریال طنزی در خور نام مدیری ارائه دهد.

راستی کسی میدونه هر دقیقه 2000 چهره چند میلیون تومان هزینه داشته؟
رفیق بی کلک

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » شنبه 15 فروردین 1388 02:30

به غیر از قسمتی که مهران مدیری خلبان شده بود بقیه اش زیاد خنده دار نبود .
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Major

Major

نماد کاربر
1334

تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 مرداد 1387 00:08

آرشيو سپاس: 259 مرتبه در 112 پست

توسط samanrossonero » شنبه 15 فروردین 1388 07:18

با سلام و کسب اجازه از دوستان...
کار طنز فقط خنداندن بیننده نیست و رسالت اصلی طنز به نقد گرفتن و به تصویر کشیدن مشکلات جامعه هست.
من از مجموعه مرد 2000 چهره کاملآ رضایت داشتم چون یکی از مسائل مهم جامعه ورزش ما یعنی تبانی و بی کفایتی برخی را به تصویر کشید.
مسعود شصت چی در بازجویی هایش به کرات گفت من 3 پیروزی و 2 تساوی و 1 باخت داشتم،کارنامه بنده گویای همه چیز هست و این نشان می دهد صرف اینکه کارنامه یک مربی با چند پیروزی رنگین باشد بیان کننده تحصیلات و مهارت بالا نیست.
شخصآ در مورد خلبان شدن و مهران مدیری شدن نفهمیدم دقیقآ منظور وی چه بود؟
آیا مهران مدیری می خواست به همه بگوید هر که هستی،مهران مدیری،خلبان،و هر کاره ای هستی به خود مغرور نشو و از مقام خود سوئ استفاده نکن و کاری ممتاز انجام بده زیرا آدم بی عرضه ای چون مسعود شصت چی هم بدون تحصیلات و مهارت می تواند هواپیما را بلند کند و بنشاند و یا فیلمنامه را عوض کند و یا حتی سریال بسازد...
:razz:  :razz:
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد   نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم   نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samanrossonero تشکر کرده اند:
arya.great, Mahdi1944, Ines, Ra30ol

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
189

تاريخ عضويت

توسط آريو » شنبه 15 فروردین 1388 07:58

جناب سامان کاملن درست می گی.طنز با کمدی فرق دارد
طنز مشکلات اجتماعی در قالب خنده بیان می شود که البته در این صورت باید گریه کرد
کمدی خندیدن محض است مانند چارلی چاپلین
مرد 2هزار چهره از این مقوله بسیار قابل اندیشه است مخصوصن در قسمت فوتبال که جامعه فوتبال ما را در حد بالایی به سخره گرفته است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب آريو تشکر کرده اند:
samanrossonero

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » شنبه 15 فروردین 1388 11:39

سامان

ببین مهران مدیری در بین مخاطب عام با سریال های خنده دار شهره شده است...چیزی که تو اشاره داری مربوط به مخاطب خاص است...تلویزیون نیز رسانه ای گسترده و جمعی است...بنده همراه با بستگان به تماشا می نشستیم ولی از دهان همه شنیدم که چرا اینقدر سریاله بی مزه است.

خود مهران مدیری با توجه به هوشمندی که ازش سراغ داریم هم متوجه شده که 2 هزار از جنس کارهای نابش نبود...

یک جور انگار با عجله ساخته شده بود.امیدوارم در کار بعدی جبران کند...با توجه به سکانس آخر حدس میزنم دوباره میخواهد برره را آغاز کند.
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
samanrossonero

Major

Major

نماد کاربر
1334

تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 مرداد 1387 00:08

آرشيو سپاس: 259 مرتبه در 112 پست

توسط samanrossonero » شنبه 15 فروردین 1388 13:43

سلام میلاد جان...
کاملآ موافقم...
در ابتدا پدر و مادر من با اشتیاق پای تلویزیون مینشستند اما در اواخر دیگر نگاه نمیکردند و می گفتند سریال خنکی هست...
اما از دیدگاه نقادی خوب مسائلی را مطرح کرد...
بنده هم با شما هم عقیده ام که سریال هول هولکی ساخته شده بود..
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد   نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم   نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samanrossonero تشکر کرده اند:
Mil@d

Major

Major

نماد کاربر
367

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 10 شهریور 1385 17:23

آبادان شهر خوبان- آبادان شهر خدا

آرشيو سپاس: 205 مرتبه در 81 پست

توسط jamal_khodamam » شنبه 15 فروردین 1388 17:37

سلام دوستان

به نظر من یکی هیچ یک از کارهای طنزی که تا بحال در کشور ساخته شده اند به کاملی (از نظر معظلات اجتماعی کمدی و.....) به پای برره نمیرسه به نظر من این یک کاری بود مثل ساختن جنگنده F14 یعنی چندین سال جلوتر از زمان خود بود  اما به نظر من مهران مدیری الان یکی از چهره های موفق طنز پردازی در کشور و رضا عطاران (با توجه به کارای این چند سال برای تلویزیون) یکی از بهترین چهره های کمدی در ایران هستند
به کودکان پابرهنهء شهرم،به شهداي خونين کفن آبادان،به غيرت جوانان غيور آبادانم،به عرق جبين کارگران زحمتکش شهر خدا......سوگند مي خورم که وامدار هيچکس نيستم به جز .......آبادان

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

شنبه 15 فروردین 1388 18:00

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 3 پست

توسط حاسب » شنبه 15 فروردین 1388 19:01

بنظر من هدف مهران مديري در ساخت سريالهاي تلويزيوني طنز،علاوه بر انبساط خاطر مخاطبين ،ارائه معضلات عديده جامعه ايران است.
لذا ممكن است در بعضي از كارها در خنداندن بيننده كمتر موفق شود ليكن در رسيدن به هدف دوم عموما توفيق دارد كه اين امر در ارتباط با سريال مرد 2هزار چهره نيز صادق است.

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
189

تاريخ عضويت

توسط آريو » شنبه 15 فروردین 1388 21:04

از لطف درستان سپاس دارم
سعي كنيم بحث را تخصصي تر و البته در راستاي موضوع مطرح شده مطرح كنيم.
آقاي مديري بي شك محبوب ترين مرد طنز ايران است.او با كارهاي كلاسيك و البته خنده دار در سال هاي پيش توانست به چهرۀ محبوبي تبديل شود.
اما در مورد بحثمون:هميشه در كارهاي هنري به خصوص نويسنديگي و تئاتر وسينما شاهكار اثر به پايان آن كار بستگي دارد يعني هر چه متن قوي باشد انتهاي آن ضعيف اثر مورد بي مهري قرار ميگيرد و برعكسش هم ممكنه مانند حلقۀ سبز حاتمي كيا كه هر چند در طول فيلم با پختگي كه از حاتمي كيا سراغ داشتيم دنبال نمي شد اما او توانست با پاياني بسيار دراماتيك و هنري فيلم را به پايان برساند كه باعث شد بسياري از مردم از اين سريال رضايت داشته باشند.در مورد مرد 2 هزار چهره هم اينگونه است.
مديري توانست با متن فيلم نسبتن ضعيف پاياني قوي و مهيج داشته باشد كه نظر بينندگان را به خود و ادامۀ اين سريال در برره جلب كند.پاياني بسيار هوشمندانه

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

توسط Leila » يکشنبه 16 فروردین 1388 23:36

پاسخ نويسنده «مرد دوهزار چهره» به انتقادات از بخش فوتبالي سريال

نويسنده بخش‌هاي ورزشي «مرد دوهزار چهره» به كارگرداني «مهران مديري» به برخي انتقادات مطروحه درباره بخش فوتبالي سريال به اظهارنظر پرداخت. «امير مهدي ژوله» نويسنده قسمت‌هاي فوتبالي سريال «مرد دوهزار چهره» در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس درباره موضع‌گيري‌هايي كه عليه سه قسمت مربوط به بخش فوتبال در سريال «مرد دوهزار چهره»، شد و واكنش‌هايي كه نسبت به آن صورت گرفت،گفت: كساني كه خود درگير فوتبال هستند و يا آن را پي‌گيري مي‌كنند، مي‌دانند كه چنين مسائلي در فوتبال ما وجود دارد و بسياري از اين مشكلات علني شده و مسائلي است كه مخاطب نسبت به آنها آشنايي دارد و موارد عجيب و غريب يا نادري در اين سريال طرح نشده است.
وي افزود:بازخوردهايي كه من از سوي دوستان مطبوعاتي‌ام و كارشناسان فوتبال و حتي دوستان فوتباليستم از اين بخش‌ها دارم، همه حكايت از رضايت آنها داشت و از اين بخش خيلي خوششان آمده بود و معتقد بودند كه كار نقدي كه مطبوعات در مدت زمان بسياري مي‌توانستند در فوتبال جا بياندازند، شما در سه قسمت ارائه داديد و نگرش آنها مثبت بود.
ژوله در پاسخ به اين سوال كه موقعيت‌هايي كه اين مربي جعلي فوتبال در آنها قرار مي گرفت و عكس‌العمل‌هايي كه از خود نشان داد، منجر به بروز يكسري مصداق‌سازي‌ها در اين حوزه شد و به‌ويژه اينكه در بين اهالي فوتبال و ورزشي‌نويسان پيامك‌هايي رد و بدل شد حاوي اينكه فلان ديالوگ و يا فلان موقعيت به فلاني اشاره داشت، شما از مصداق سازي در اين حوزه نترسيديد؟تصريح كرد: اگر ما مي‌خواستيم مصداق‌سازي كنيم، خيلي راحت‌تر ‌بوديم و مصاديقي بود كه مردم آنها مي‌شناختند و با آنها آشنا بودند و مي‌شد با آنها اشاره و شوخي كرد و خيلي راحت با آنها كار كرد و اتفاقا كمدي آن هم بالاتر بود و خنده بيشتري هم مي‌گرفت. منتهي ما از اين كار به‌شدت پرهيز كرديم به دو دليل. يكي اينكه در اين صورت مخاطب محدودتر مي‌شد و ديگر اينكه سريال تاريخ مصرف پيدا مي‌كرد و امكان داشت مردم الان آن را ببينند و بخندند اما يك‌ماه ديگر جذاب به نظر نرسد.
نويسنده بخش‌هاي ورزشي مجموعه «مرد دوهزار چهره» در ادامه گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: ضمن اين كه ما از همان اول قراري با «مهران مديري» گذاشتيم كه به خاطر اينكه مخاطبان‌مان محدود نشوند، خيلي كلي اين مسايل را مطرح كنيم. چون مخاطبان سريال بسيار بيشتر از مخاطبان فوتبال هستند. درست است كه فوتبال مخاطبان بسياري دارد اما آنها هم‌پوشاني با يكديگر ندارند و ما خواستيم كه اشارات و نقدهاي كلي داشته باشيم.
وي عنوان داشت: حتي جاهايي كه ممكن بود «مسعود شصت‌چي» در نقش مربي شبيه به فرد يا افرادي در حوزه فوتبال شود، به شدت پرهيز كردم. مثلا اين مربي چون از خارج آمده بود امكان داشت كه شبيه «افشين قطبي» به نظر بيايد. به همين دليل ما در يك ديالوگ آورديم كه مربيان ما تا به حال القابي نظير سلطان، ژنرال و امپراطور، داشته‌ايم، تو دوست داري چه لقبي داشته باشي؟ يعني امپراطور فرد ديگري بود و لقب افشين قطبي بود و اين مربي قلابي، آن نيست.
ژوله در ادامه گفت: اما در جاهايي كه مسعود شصت‌چي جو گير مي‌شد به ويژه در مصاحبه‌هاي مطبوعاتي‌اش، تا حدودي رفتارش شبيه برخي از مربيان بود و مثلا در جايي همه چيز را به شوخي برگزار مي‌كند، جاهايي به زمين و آب و هوا و داوران حمله مي‌كند و تحمل سوالات خبرنگاران را ندارد. در اين بخش‌ها شايد مخاطبان شبيه‌اش را ديده باشند ولي بحث كاملا كلي بود.
«امير مهدي ژوله» در پاسخ به اين كه سابقه شما در عرصه مطبوعات چقدر حامي شما در نگارش اين بخش‌ها بود؟، تصريح كرد: من 20 سال است كه مخاطب پر و پا قرص مطبوعات ورزشي هستم و از آن دوران كه هفته‌نامه‌هايي نظير البرز و فانوس و پهلوان و ... چاپ مي‌شد پي‌گير بودم تا آن دوره‌اي كه ابرار ورزشي تنها روزنامه ورزشي بود. من تمام كلاس‌هاي دبيرستانم را دير مي‌رسيدم چون دنبال خريدن مطبوعات ورزشي بودم و در موارد بسياري به خاطر خواندن بيش از اندازه مطبوعات ورزشي از كلاس اخراج مي‌شدم.
وي ادامه داد: كارم را هم از مطبوعات ورزشي آغاز كردم و در نشرياتي نظير تماشاگران، جهان فوتبال، ايران ورزشي، جام جم، چلچراغ و ... را داشتم و طنز ورزشي نوشته‌ام، يادداشت تخصصي درباره فوتبال نوشته‌ام و حتي سر تمرين تيم‌ها حاضر شده‌ام و در حال حاضر نيز دوستان ورزشي نويس بسياري دارم. اشاره به پديده لمپنيزم و زيرآب‌زني و غيره نيز خيلي عجيب نيست و اتفاقات فراگيري است كه در زندگي مي‌افتد و نمونه كوچك‌ترش در فوتبال نيز مي‌افتد.
نويسنده بخش فوتبال سريال «مرد دوهزار چهره» به كارگرداني «مهران مديري» در پاسخ به اين سوال كه ايده بخش فوتبال از كجا آمد؟ نيز عنوان داشت: اين موقعيت جزو موقعيت‌هاي سال گذشته بود كه طرح اولش اين بود كه مربي خارجي باشد و سال گذشته قرار بود، نقش رشيدپور را «علي پروين» بازي كند كه با كمبود زمان مواجه شديم و به امسال موكول شد، اما مشكلاتي در اين زمينه بود مانند اين كه زبان خارجي كه شصت‌چي قرار بود با آن صحبت كند، اول اين كه چه كسي مي‌خواست آن را ترجمه كند؟ و دوم اينكه چطور مي‌شد كه كسي نفهمد او اشتباه و غلط حرف مي‌زند؟ همچنين چون در چنين حالتي مجبور مي‌شد، دائم به زبان ديگري صحبت كند، امكان بسياري از كمدي‌ها گرفته مي‌شد. براي اينكه اين مشكل حل شود، ترجيح داديم كه مربي ايراني الاصلي داشته باشيم كه در خارج از كشور بزرگ شده و در حاشيه بوده و در حقيقت چهره‌اي از او در دسترس نيست كه بلافاصله شصت‌چي لو برود.
وي درباره ناراحتي برخي از روزنامه‌نگاران از تصويري كه از آنها در اين سريال ارائه شده بود، نيز گفت: ما در كنفرانس مطبوعاتي نشان داديم كه خبرنگاران همه آنجا حضور داشتند و پس از پايان كنفرانس، دستيار شصت‌چي به او گفت كه بايد برويم به ديدن فلان روزنامه‌نگار و او گفت كه همه روزنامه‌نگاران كه اينجا بودند و دستيارش در پاسخ گفت: اين با بقيه فرق دارد. در حقيقت ما آن يك روزنامه‌نگار را جداي از بقيه قرار داديم.
يا در بخش ديگري روزنامه‌نگار گفت وقتي كه همه روزنامه‌ها از تيم سيكاد تعريف مي‌كنند، من يك نفر چه بگويم؟
ژوله تصريح كرد: ما اين يك روزنامه‌نگار را استثناء قرار داديم و اگر كسي اين مطلب را قبول نداشته و آن را حاشا مي‌كند، من اين مطلب را به خبري ارجاع مي‌دهم كه مدتي پيش روي خروجي خبرگزاري‌ها قرار گرفت با اين مضمون كه تعدادي از روزنامه‌نگاران مطرح ورزشي از طريق وزارت اطلاعات دستگير شده‌اند و جرم‌شان هم تحصيل مال از طريق نامشروع بوده‌ است و فكر مي‌كنم شايد هنوز هم بازداشت باشند چون دلالي مي‌كردند و كارشان خريد و فروش مربي و بازيكن بوده است.
وي با بيان اين كه من خودم در اين نشريات كار كرده‌ام و افتخار شاگردي ورزشي‌نويسان مطرح كشور را داشته‌ام و يا همكارشان بوده‌ام، اظهار داشت: اين چيزي كه ما به تصوير كشيديم جزو موارد استثناء است كه متاسفانه قشر عظيم ورزشي‌نويس كشور نيز بابت اين عده كم عذاب مي‌كشند.
ژوله در پايان درباره بحث جادوگري در تيم‌هاي ورزشي نيز گفت: اين بحث، بحثي است كه چندسالي است مد شده و چنين افرادي در تيم‌ها متاسفانه وجود داشت كه ما از آن براي ورود به بخش بعدي استفاده كرديم. در حقيقت ما تيم بي در و پيكري را نشان داديم كه يك نفر آن را خريده و چند دلال هم دور آن را گرفته‌اند و سؤاستفاده مي‌كنند و در مورد بازيكنان هم چنين مشكلاتي وجود دارد وگرنه بخش‌نامه فرهنگ اخلاقي تصويب نمي‌شد كه بگويد چه مدل موها و ريش و سبيل‌هايي ممنوع است.  

ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Leila تشکر کرده اند:
MASTER, Mahdi1944

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 17 فروردین 1388 15:07

آريو,  

درست هست که پایان تعیین کننده هست و اثرگذاری ماندگار روی بیننده داره،

اما باید در طول کار گیرایی لازم ایجاد بشه که بیننده تا انتها بشینه و بتونه اون انتها را ببینه!
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

بعدي