آمریکا برای تجهیز ارتش افغانستان سلاح می خرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 3545
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22516 بار
سپاس‌های دریافتی: 14739 بار

آمریکا برای تجهیز ارتش افغانستان سلاح می خرد

پست توسط Shahbaz » سه شنبه 18 فروردین 1388, 7:03 pm

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کرواسی محموله ای از 19 هزار قبضه مسلسل " АК-47" (مسلسل کالاشنیکوف) باقی مانده از زمان یوگسلاوی سابق را به وزارت دفاع آمریکا جهت تحویل به ارتش افغانستان ارائه می کند.
به گزارش «ریا نووستی» از نشریه "Javno" به نقل از "Vecernji list" ، ارزش نهایی این معامله فعلا روشن نشده اما به عقیده کارشناسان ارزش آن بیش از 2 میلیون یورو است.
بنا به این گزارش، پنتاگون در تصمیم گیری خود جهت خرید "کالاشنیکوف" های کرواسی دو دلیل دارد.
اولا این سلاح گران قیمت نیست
و ثانیا در حال حاضر ارتش افغانستان از مدل های مختلف مسلسل های "کالاشنیکوف" استفاده می کند که به اطمینان بالا و قابلیت های استفاده از هر گونه شرایط آب و هوایی معروف هستند.

یادآوری می کنیم که در حدود یک سال پیش آمریکایی ها با جمع آوری کالاشنیکوف های ارتش افغانستان به آنها مسلسل های М16 آمریکایی تحویل دادند.
اما سربازان و افسران ارتش افغانستان از این مسلسل که با آب و هوای این کشور سازگاری ندارد، ابراز نارضایتی نمودند.

در عین حال آنطور که پیش از این هم گزارش شده بود پنتاگون قصد دارد که در آینده تا 75 هزار قبضه М16 به افغانستان تحویل دهند.
ریانووستی
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”