در این بخش می توانید در رابطه با اخبار و مصاحبه ها در رباتیک به بحث وگفتگو بپردازید

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 22 فروردین 1388 19:11

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

معرفی نامه

توسط سید حسینی » شنبه 22 فروردین 1388 19:34

سلام.

سید حسینی هستم و 2 سال است که در زمینه ی روباتیک کار می کنم.

در حال حاضر به همراه گروه خود مشغول کار بر روی روبات پرستار هستیم و من مایلم که اطلاعاتی در زمینه ی قابلیت ها و کارآیی های این روبات به شما دوستاران و علاقه مندان روبات و علم روباتیک بدهم.

سابقه ی کاری گروه BONLAD

این گروه متشکل از 4 نفر از دانش آموزان ممتاز استان قزوین است که کار خود را از تابستان سال 86 آغاز کرده و در حین آموزش دوره ی روباتیک اقدام به ساخت روبات های کوچک با کارایی هایی چون سرگرمی کردند.

در پایان دوره های آموزشی فکر این ایده به ذهن ما افتاد که روباتی بسازیم که همانند یک کودک با فراگیری قابلیت ها کم کم بزرگ شده و بتواند خدمات زیادی را به جامعه ارائه کند.

با دیدن اینکه پرستاران عزیز دغدغه های بسیاری در رابطه با بیماران دارند و اینکه اغلب بیماران از عدم رسیدگی پرستاران  به آنان رنج می برند برای اینکه هم کمکی به پرستاران کرده باشیم و هم به بیماران ،به این فکر افتادیم که یک روبات پرستار بسازیم و گروه کار خود را از تابستان 87 آغاز کردیم با تکمیل قسمت مکانیک این روبات در مسابقات iranopen2009 شرکت کردیم.

در این مسابقات روبات پرستار به رغم شایستگی مورد توجه و تشویق اساتید روباتیک و داوران قرار گرفت اما به دلیل نا تمام بودن آن د ر این دوره از مسابقات مقامی نیاورد.

در حال حاضر این روبات با حمایت های مالی مسئولین در حال تکیمل شدن است و به زودی در آینده ای نه چندان دور شاهد حضور این روبات در بیمارستان ها خواهیم بود.