در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3050

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 اسفند 1384 03:45

آرشيو سپاس: 1566 مرتبه در 615 پست

ترميم کامل اعصاب بينايي امکان پذير شد

توسط Dr.Akhavan » پنج شنبه 8 تیر 1385 01:48

[align=center]ترميم کامل اعصاب بينايي امکان پذير شد[/align]

متخصصان عرصه علوم اعصاب با استفاده از يک پروتئين تازه کشف شده که رشته‌هاي عصبي آسيب ديده را وادار به رشد مجدد مي‌کند، موفق به ترميم صدمات وارده با اعصاب بينايي شده‌اند.
به گزارش سایت انجمن درمانگران ایران (IranHealers.com) از گاردين، اين کشف مهم به درمان عارضه‌هاي نابينايي ايجاد شده در اثر جراحات وارده به عصب بينايي در نتيجه سوانح، تومورها و يا بيماريهاي معمول چشمي همچون آب سياه کمک خواهد کرد.

محققان حتي اميدوارند با بهره‌گيري از اين روش منحصر به فرد به درمان ديگر بيماريهاي فرسايشي همچون سکته مغزي و جراحات ناحيه ستون فقرات بپردازند.

عصب بينايي بخشي از سيستم اعصاب مرکزي است و برخلاف اعصاب موجود در سيستم اعصاب پيراموني مانند اعصاب موجود در انگشتان دست و پا هيچ توانايي در بهبود و ترميم در پي بروز جراحت از خود نشان نمي‌دهد.

دانشمندان معتقدند سيستم اعصاب مرکزي به طور کلي به شيوهاي تکامل يافته از ترميم خود به خودي اعصاب آسيب‌ديده ممانعت به عمل مي‌آورد و اين اقدام نيز در واقع نوعي مکانيسم دفاعي عليه احتمال سيم‌کشي مجدد و همراه با اشتباه اعصاب آسيب ديده محسوب مي‌شود. در واقع در صورت وقوع چنين خود ترميمي و سيم‌کشي مجددي، اين احتمال وجود داشت که سيگنال‌هاي مهم ارسالي و دريافتي از مغز دچار اختلال و آشفتگي شوند.

اکنون محققان موفق به کشف نوعي پروتئين تحت عنوان «oncomodulin» شده‌اند که از طريق اتصال به رشته‌هاي عصب بينايي، موجب فعال شدن مجموعه‌اي از ژن‌هاي رشد و در نتيجه رويش مجدد اعصاب آسيب‌ديده مي‌شود. آزمايشات انجام شده نشان داده است که استفاده از کپسول‌هاي کوچک حاوي  پروتئين مزبور مي‌تواند به ميزان 5 تا 7 برابر پروسه رشد مجدد اعصاب بينايي را افزايش دهد.

10 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Dr.Akhavan تشکر کرده اند:
omidpakdel, Present, Mahdi1944, چهرقانی, M@RYAMM, شیوا خدامراد, farzande-iran, CAPTAIN PILOT, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 27 تیر 1389 22:22

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: ترميم کامل اعصاب بينايي امکان پذير شد

توسط شیوا خدامراد » دوشنبه 28 تیر 1389 15:55

سلام دکتر اخوان، وقت بخیر
این خبر شما من رو خیلی خوشحال کرد. من الان 22 سالمه و در هنگام تولد بر اثر نرسیدن اکسیژن به مغزم، عصب بیناییم آسیب دید.
تا حالا هیچ راهی برای درمان من نبود اما با دیدن این خبر خیلی امیدوار شدم. از شما خواهش میکنم منو یاری کنید.
من نتونستم شمارو پیدا کنم. امیدوارم اگر راهی هست شما کمکم کنید.
sh_khodamorad@yahoo.com

[quote="Dr.Akhavan"][B]
[/B]

متخصصان عرصه علوم اعصاب با استفاده از يک پروتئين تازه کشف شده که رشته‌هاي عصبي آسيب ديده را وادار به رشد مجدد مي‌کند، موفق به ترميم صدمات وارده با اعصاب بينايي شده‌اند.
به گزارش سایت انجمن درمانگران ایران (IranHealers.com) از گاردين، اين کشف مهم به درمان عارضه‌هاي نابينايي ايجاد شده در اثر جراحات وارده به عصب بينايي در نتيجه سوانح، تومورها و يا بيماريهاي معمول چشمي همچون آب سياه کمک خواهد کرد.

محققان حتي اميدوارند با بهره‌گيري از اين روش منحصر به فرد به درمان ديگر بيماريهاي فرسايشي همچون سکته مغزي و جراحات ناحيه ستون فقرات بپردازند.

عصب بينايي بخشي از سيستم اعصاب مرکزي است و برخلاف اعصاب موجود در سيستم اعصاب پيراموني مانند اعصاب موجود در انگشتان دست و پا هيچ توانايي در بهبود و ترميم در پي بروز جراحت از خود نشان نمي‌دهد.

دانشمندان معتقدند سيستم اعصاب مرکزي به طور کلي به شيوهاي تکامل يافته از ترميم خود به خودي اعصاب آسيب‌ديده ممانعت به عمل مي‌آورد و اين اقدام نيز در واقع نوعي مکانيسم دفاعي عليه احتمال سيم‌کشي مجدد و همراه با اشتباه اعصاب آسيب ديده محسوب مي‌شود. در واقع در صورت وقوع چنين خود ترميمي و سيم‌کشي مجددي، اين احتمال وجود داشت که سيگنال‌هاي مهم ارسالي و دريافتي از مغز دچار اختلال و آشفتگي شوند.

اکنون محققان موفق به کشف نوعي پروتئين تحت عنوان «oncomodulin» شده‌اند که از طريق اتصال به رشته‌هاي عصب بينايي، موجب فعال شدن مجموعه‌اي از ژن‌هاي رشد و در نتيجه رويش مجدد اعصاب آسيب‌ديده مي‌شود. آزمايشات انجام شده نشان داده است که استفاده از کپسول‌هاي کوچک حاوي  پروتئين مزبور مي‌تواند به ميزان 5 تا 7 برابر پروسه رشد مجدد اعصاب بينايي را افزايش دهد.[/quote]

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب شیوا خدامراد تشکر کرده اند:
رونین

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 اسفند 1389 07:20

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط maniaghajar » سه شنبه 3 اسفند 1389 07:34

با عرض سلام
مادر من دچار عارضه سکته عصب بینائی شده و من امروز این مطلب شما را دیدم و از خداوند متعال برای شما که نور امید را در دل غمزدگانی چون من روشن می کنید طلب سلامتی و طول عمر می کنم.
میشه خواهش کنم اگر اطلاعات جدیدی در مورد پروتوئینی که فرمودید در رفع بیماری Anterior Ischemic Optic Neuropathy مفید بوده است دارید ارانه کنید؟ آبا می تونیم این کپسولها رو بخریم؟ آبا در مرکزی یا بیمارستانی از آن برای بهبود مریضها استفاده می شود که بتوانیم به آنجا مراجعه کنیم؟

استدعا می کنم به این پیغام جواب بدهید. یک عمر دعایتان می کنیم و سپاسگزار شما خواهیم بود.

Email: maniaghajar@yahoo.com

arman76ma از این پست سپاسگزاري کرده است

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3050

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 اسفند 1384 03:45

آرشيو سپاس: 1566 مرتبه در 615 پست

توسط Dr.Akhavan » سه شنبه 24 خرداد 1390 16:28

شیوا خدامراد,   و  maniaghajar,  
حتما اگر مطالب و ادرسی درستم رسید خبرتان میکنم
بهتر باشید

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Dr.Akhavan تشکر کرده اند:
MASTER, Present, ASHKAN95, C.A.D.I.L.L.A.C, CAPTAIN PILOT, رونین, mahshid-banoo

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » چهارشنبه 25 خرداد 1390 11:50

Dr.Akhavan,  چه عجبی بعد از مدتها شما را در انجمن دیدیم ! هیچ معلومه کجایید ؟
فکر کنم دیگه حسابی درجتون تو کارتون بالا رفته افتخار حضور در CC رو نمیدید؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

دوشنبه 9 آبان 1390 12:17

توسط یاسمین صلواتی » دوشنبه 9 آبان 1390 12:22

سلام...عموی بنده به علت خوردن مشروب الکلی مسموم بینایی خود را به طور کامل از دست داده است و پزشکان گفته اند دچار سکته ی عصب بینایی شده و عصب بیناییش کاملا سفید شده است...ایا روشی برای درمان او وجود دارد؟؟؟

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

يکشنبه 13 فروردین 1391 23:50

توسط royaf » سه شنبه 15 فروردین 1391 22:49

با سلام لطفا مرا راهنمایی کنید چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع ترمیم عصب بینایی که شما نوشته اید پیدا کنم؟
خواهش می کنم کمکم کنید .هر چقدر هزینه داشته باشه می پردازم.با تشکر

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 12 اسفند 1390 14:09

توسط aliakbar5962 » سه شنبه 22 فروردین 1391 15:43

سلام سال نورابه كليه موديران انجمن تبريك ميگويم اميدوارم كه هميشه چهارستون وجوديشان سالم باشد اينجانب علي اكبر شعباني هستم دررابته چشم راستم براي شما پيام فرستادم ولي نمي دانم چرا جواب نميدهيد چشمراست بعداز سه بار پيوند زدن نابينما شدم مدت يكسال است كه ديگر نور چراغ راهم نبيبينم اگر راهي هست كمكم كنيد باتشكر فروان اززحمتهاي شما

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

يکشنبه 18 تیر 1391 23:20

توسط محدثه حبیب اشرف » دوشنبه 19 تیر 1391 23:16

با سلام لطفا در مورد درمان عصب بینایی بیشتر توضیح دهید وکدام بیمارستان این کار را انجام مید هند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب محدثه حبیب اشرف تشکر کرده اند:
كردستانى

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

يکشنبه 18 تیر 1391 23:20

توسط محدثه حبیب اشرف » شنبه 14 مرداد 1391 15:05

محدثه حبیب اشرف نوشته است:با سلام لطفا در مورد درمان عصب بینایی بیشتر توضیح دهید وکدام بیمارستان این کار را انجام مید هند

saaar از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 18:46

توسط ♥ βƩЛІ ҚӇДЛ ♥ » دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 18:57

Dr.Akhavan نوشته است:

اکنون محققان موفق به کشف نوعي پروتئين تحت عنوان «oncomodulin» شده‌اند که از طريق اتصال به رشته‌هاي عصب بينايي، موجب فعال شدن مجموعه‌اي از ژن‌هاي رشد و در نتيجه رويش مجدد اعصاب آسيب‌ديده مي‌شود. آزمايشات انجام شده نشان داده است که استفاده از کپسول‌هاي کوچک حاوي  پروتئين مزبور مي‌تواند به ميزان 5 تا 7 برابر پروسه رشد مجدد اعصاب بينايي را افزايش دهد.

سلام به همه. من به خاطر پسر خالم تو اینجا ثبت نام کردم. پسر خاله ی من عصب چشمش در اثر تصادف له شده و یکی از چشماش الان نابیا شده و چیزی رو نمیبینه. میخواستم ببینم راهی وجود داره درمان شه؟
کمکم کنید :(

arman76ma از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 23:49

دوستان فکر کنم منبع خبر رو پیدا کردم

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

اطلاعات مفیدی از جمله نام دانشکده و محققان در این مطلب هست دیگه بقیه کار با دوستان مسلط به زبان انگلیسی
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
m.a.bana, Mahdi1944, Ali$amir, ne13

بعدي