در اين بخش مي‌توانيد تصاوير زيباي نظامي را مشاهده کنيد
Captain

Captain

نماد کاربر
756

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 دی 1387 22:23

آرشيو سپاس: 3961 مرتبه در 604 پست

Re: اختصاصي سنترال كلابز// نمايشگاه توانمنديهاي نيروي زميني

توسط Morteza313 » سه شنبه 25 فروردین 1388 13:33

شهریار جان شما قطعا سوالاتی هم از بچه های نمایشگاه پرسیدید ؛

حالا با اجازه ما شما رو تخلیه اطلاعاتی کنیم. :D  :-)

خبری از نصب موشکهای ضد تانک روی کبراهای نان تاو شنیده شد؟ روی کاغذ با توجه به اون سایت شناسایی میشه این کار رو کرد اما اینکه واقعا کاری شده یا نه بنده نمی دونم .

و در مورد تاو ،

این نمونه بهینه سازی که اشاره کردید همون تاو-1 a هست یا اون نمونه ای که چند وقت پیش تو یکی از عکسهای فارس دیدیم و قطر بزرگتری داشت؟

توپهای 57 و 23 میلی متری به نظر من میاد که بهینه سازی شدن شما چیزی شنیدید؟

در مورد هدایت موشک توسن الان تقریبا مطمئنم که هدایت لیزریه ، اما شما در موردش سوال کردید؟

اقا بازهم تشکر به خاطر زحمتتون و تبریک به خاطر سلیقه و هنرتون :razz:
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Morteza313 تشکر کرده اند:
kayvan6079, Mahdi1944, Reza 313, moh-597, Shahryar, Fariborz

Commander

Commander

نماد کاربر
2442

تشکر کرده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

توسط Shahryar » سه شنبه 25 فروردین 1388 14:09

m2k7 نوشته است:

خبری از نصب موشکهای ضد تانک روی کبراهای نان تاو شنیده شد؟ روی کاغذ با توجه به اون سایت شناسایی میشه این کار رو کرد اما اینکه واقعا کاری شده یا نه بنده نمی دونم .

و در مورد تاو ،

این نمونه بهینه سازی که اشاره کردید همون تاو-1 a هست یا اون نمونه ای که چند وقت پیش تو یکی از عکسهای فارس دیدیم و قطر بزرگتری داشت؟

توپهای 57 و 23 میلی متری به نظر من میاد که بهینه سازی شدن شما چیزی شنیدید؟

در مورد هدایت موشک توسن الان تقریبا مطمئنم که هدایت لیزریه ، اما شما در موردش سوال کردید؟

:razz:

مرتضی جان

اتفاقا سوال من هم همین بود. در جواب سوال من که آیا برنامه ای برای تبدیل کبری های نان تاو  به نمونه قابل حمل تاو وجود دارد این داده شد که بله. در حال تحقیق و بررسی است. امیدوارم برنامه ای برای نصب فیلترهای خنک کننده خروجی موتور کبری یا پخش کننده فلیر در آینده نزدیک وجود داشته باشه. و اما در مورد لانچر تاو این نمونه بهینه شده ایست که برد آن افزایش یافته و دوربین دید در شب هم برروی آن نصب شده است. استوار خوش اخلاق و صبوری که مسئول تاو بود میگفت من از 3 کیلومتری نه یک تانک بلکه تنه یک درخت رو هدف قرار میدم. !

همچنین تاو توانائی هدف قرار دادن اهداف به صورت تعقیب هدف متحرک تا پشت سنگر را دارد (از طریق ارسال امواج زمینی). هنوز هم تاو محبوب نیروی زمینی است و کار با آن بسیار راحتتر از مالیوتکا است.

توجه شما رو به عکس بسیار جالبی که پهپادهای ایران از فرودگاه بصره گرفته بودند جلب میکنم. در این تصویر کم نظیر با دقت بالا هواپیمای گشت شناسائی و دریائی نیمراد انگلیس و محل توپهای ضدهوائی کاملا مشخص است. ارسال تصاویر به صورت  Real Time است.  

در مورد نفربرهای زرهی توجه شما رو به نصب لایه ای جدید از زره بر روی آنها جلب میکنم. سایت نصب شده در زیر کبری به همراه صفحه نمایشگر کابین جلو و عقب در مرحله آزمایش است که در صورت تائید و صحت کارائی به تولید انبوه خواهد رسید.

توپهای 23 به صورت شبکه ای به هم متصل شده اند که تصویر آن در بخش دیگری موجود است اما در این نمایشگاه نبود.

شبیه ساز پرواز 206 که من از داخل آن عکس گرفتم و پروازی هم با آن داشتم نسل اول میباشد. در نسل دوم آن که در نمایشگاه آینده نمایش داده خواهد شد کابین خلبان متحرک است و در نسل سوم امکان اجرای آتش نیز اضافه شده است.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
moh-597, Fariborz, zoornachi, kayvan6079, mahdimk, Shahbaz, Miliali, sokuteasemuni, Reza 313, Mahdi1944

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
34

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 آبان 1387 15:52

آرشيو سپاس: 91 مرتبه در 20 پست

توسط Maysam_b_e » سه شنبه 25 فروردین 1388 23:06

با سلام خدمت دوستان
shahryarجان واقعا سنگ تموم گذاشتي  :smile: خيلي خيلي ممنون كه با گذاشتن عكس ها تو سايت به ما شهرستاني ها هم اين امكانو را دادي كه از اين نمايشگاه دورادور ديدن كنيم ^:)^
اگه ممكنه در مورد اون دو تا تانكي كه زير نفربر زرهي بهينه سازي شده قرار داره يه توضيحاتي بدي  :?
به اميد موفقيت ايران و ايراني تو همه ي زمينه ها :AA:  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Maysam_b_e تشکر کرده اند:
Reza 313, moh-597, Miliali, Shahryar

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » چهارشنبه 26 فروردین 1388 02:06

شبیه ساز پرواز دقیقا ماکروسافت فایت سیمیلاتور بود . در کل خیلی خوب بود نمایشگاه من جمعه هم مجددا میرم اونجا . برخورد پرسنل ارتش هم خیلی عالی بود هر چی میپرسیدی با دقت و حوصله جواب میدادن .
در ضمن داخل تانک ذالفقار 2 رو هم زیارت کردیم به طور کامل و تمام دل و رودش بررسی شد هر چند نسبت به ذالفقار 3 خیلی جالب نیست .
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Miliali, كيارش

Commander

Commander

نماد کاربر
2442

تاريخ عضويت

توسط Shahryar » چهارشنبه 26 فروردین 1388 08:06

Maysam_b_e نوشته است:اگه ممكنه در مورد اون دو تا تانكي كه زير نفربر زرهي بهينه سازي شده قرار داره يه توضيحاتي بدي  :?
:AA:  :razz:

تانکها از نوع اسکورپیون (شناسائی/ رزمی) -نفربرزرهی M-113- ذوالفقار - چیفتن بودند که به غیر از تانک ذوالفقار که بحثی جداست همگی تانکها از نظر موتور  و برخی از نظر لایه های زرهی تقویت شده بودند .در  M-113 حتی خروجی اگزوزش نیز جهت استتار بهتر تغییر یافته بود .

zoornachi, Mahdi1944, Fariborz, kayvan6079, Maysam_b_e, sokuteasemuni, Shahbaz, moh-597, Reza 313

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
100

تشکر کرده: 52 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 بهمن 1385 23:30

آرشيو سپاس: 302 مرتبه در 50 پست

توسط tondar » چهارشنبه 26 فروردین 1388 20:50

ضمن تشکر از دوستان که زحمت عکسبرداری و انتقالان عکسها به این انجمن را کشیده اند ، چند توضیح لازم است که عرض نمایم.
اطلاعات برخی از مسئولین غرفه ها در نمایشگاه کامل نبود و شاید با توضیحات دیگران فرق داشته است . بطور مثال من از مسئول غرفه در خصوص عکس از فرودگاه بصره سئوال کردم که آیا این عکس توسط پهپادهای ایران گرفته شده که ایشان اظهار نموده خیر و عکسها ماهواره ای است و یک عکس دیگر از یک پایگاه عراق که نام عربی آن را یاد ندارم ولی نام دیگرش امام علی (ع) بود که از آن مسئول پرسیدم آن پایگاه کجای عراق است که نتوانست جواب بدهد یا نخواست جواب دهد.
منهم چند عکس گرفته ام که هر چند برخی از آنها بدلیل لرزش دست کمی مات است ولی در هر صورت برگ سبزیست تحفه درویش

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

دستگاه رنگ آمیزی خودکار گلوله توپ کالیبر 155 م م

پهپاد مهاجر 2

تانک ذوالفقار 1 . در مورد آخرین مدل تانک ذوالفقار پرسیدم که مسئول غرفه گفتند آخرین مدل تانک ذوالفقار 3 است که هنوز روی آن کار میشود و فعلا به تولید انبوه نرسیده است . البته در نمایشگاه تانک ذوالفقار 3 نبود .

خودروی سفیر
آخرين ويرايش توسط tondar در چهارشنبه 26 فروردین 1388 21:41, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب tondar تشکر کرده اند:
yasermym, kayvan6079, moh-597, Shahbaz, alirezak2, zoornachi, Shahryar, Miliali, sokuteasemuni, Mahdi1944, Reza 313, Fariborz

Major II

Major II

no avatar
465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

توسط shadro » چهارشنبه 26 فروردین 1388 21:14

کاش ارتش اين نمايشگاه هارو در همه شهر ها برپا ميکرد تا همه حالشو ببرن ولي بازم دمشون گرم.خسته نباشن بروبچه هاي گل نيروي زميني وارتش پرتوان اسلام.يه ايول هم به بچه هاي خوب وبا صفاي نيروي انتظامي وسپاه......

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » چهارشنبه 26 فروردین 1388 23:36

اون عکسها توسط ماهواره گرفته شده نه پهپاد حتی هواپیمایی مثل RF4E هم قادر به تهیه چنین عکسهایی با این کیفیت نیست .
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Commander

Commander

نماد کاربر
2442

تاريخ عضويت

توسط Shahryar » شنبه 29 فروردین 1388 08:45

این هم عکسهای خبرگزاری فارس:

..... و نمايش تجهيزات ارتش در حاشيه صبحگاه مشترك يگانهاي نمونه

Shahbaz, yasermym, chad, moh-597, zoornachi, Mahdi1944, kayvan6079, Reza 313, Fariborz, sokuteasemuni

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
28

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 آذر 1387 15:47

آرشيو سپاس: 36 مرتبه در 12 پست

توسط maghrebi » شنبه 29 فروردین 1388 16:18

من صبح جمعه به ديدن آنجا رفتم.ديدن نمايشگاه براي من احساسات وخاطرات خاصي راتداعي كرد(منم كه حسسسسسسسساااسسس)كه غير ازيك مورد بقيه راخودسانسوري ميكنم!!!
در انتهاي نمايشگاه بعد از گذشتن ازآن قسمت تونل مانند،به محوطه باز كه رسيدم در ميان تجهيزات مختلف دوقبضه توپ 23 قرارداده بودندكه ديدن آنها ضربان قلبم را10 برابر كرد!!هجوم هزاران خاطره تلخ وشيرين(عمدتا تلخ!!!)از 2 سال تمام ،شب وروز ،گرما وسرما، گرسنگي وتشنگي ،ترسهاواضطرابها،خستگي ها وبيخوابي ها كه با اين نوع توپ داشتم ،دو سال دربدري در كويرها وبيابانهاي بي انتهاي شرق كشوربه جرم سرباز بودن( وبدون پول وپارتي بودن براي انتقالي جوركردن) تنفسم را براي مدتي سخت كرد.
دوسال نبرد وماموريتهاي بي پايان مبارزه باموادمخدر(جنگ بي سروصدا وبي امان بااشرار وقاچاقچيان مواد مخدر دراستانهاومرزهاي بي انتهاي شرق وجنوب شرق)كه روح وجسم من راتحليل برد.سيل احساسات رابسختي كنترل كردم.بسياري از مردم حتي از وجودچنين جريانات ودرگيري هايي بيخبرندوآنها كه باخبرند از وسعت فوق العاده آن بي اطلاعند .ديدن تجهيزات كه مشابه آنها  در اختيار دوستان من در واحدهاي ديگربود، هركدام براي من خاطره اي را تداعي كرد.نكته جالب اين بود كه براي اكثرمردم اينها چيزهاي جديدي بودندوحتي سوالات عجيبي رادر مورد خصوصيات وتونايي هاي آنها مطرح ميكردند(شايد هم من عجيبم كه انتظار داشتم آنها همه چيزرادرمورد آنها بدانند)!!!!!!!
.
.
.
.
خلاصه در برخي قسمتهاي نمايشگاه بسختي جلوي ريختن اشكهاي خودم راميگرفتم.(نفرين برجنگ)
دلال سعيد المغربي

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

شنبه 10 اسفند 1387 09:47

آرشيو سپاس: 13 مرتبه در 6 پست

توسط sajad94 » يکشنبه 30 فروردین 1388 09:08

maghrebi
من واقعا به شما و حرفحاي شما ايمان خاصي دارم
چون برادرم هم اونجا ها بوده
ميفهمم چه وضعيت طاقت فرسايي داشتيد گر چه كه هنوز نرفتم خدمت به اصطلاح مقدس سربازي    ولي مي فهمم چي ميگيد من نميدونم چرا بعضي ها بي صبرانه منطزر سربازي هستن از جمله خودم!!!
چون اصلا ادم اجتماعي نيستم

قبلي