در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 11 اسفند 1387 09:48

محل سکونت

shiraz

آرشيو سپاس: 447 مرتبه در 206 پست

نظاميان آمريكايي 2 عراقي ديگر را در به قتل رساندند

توسط هوایی » چهارشنبه 9 اردیبهشت 1388 21:15


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، يك منبع در پليس عراق اعلام كرد: يك گروه به نيروهاي آمريكايي با نارنجك و سلاح سبك در محله "الرياض " در شهر كركوك حمله كرد كه نظاميان آمريكايي نيز در پاسخ اقدام به تيراندازي كردند.
وي افزود: آمريكايي‌ها در اين تيراندازي بي‌هدف "سليمان العبيدي " 24 ساله و يك جوان 29 سال از طايفه "القرغولي " را كشته و "اركان العبيدي " را زخمي كردند.
اين درحالي است كه ارتش آمريكا در بيانيه‌اي اين افراد را مسلح خواند و اعلام كرد: نيروهاي آمريكايي درپي مورد حمله قرار گرفتن كه به زخمي شدن يك نظامي منجر شد، دو فرد مسلح را كشته و يك نفر ديگر را زخمي كردند.
اين اقدام درحالي صورت گرفت كه نيروهاي آمريكايي سه روز پيش نيز در حمله به خانه‌اي در شهر "كوت " از شهرهاي بزرگ استان واسط عراق يك زن و يك مرد را كشتند.
"نوري المالكي " نخست وزير عراق اين جنايت نيروهاي آمريكايي را محكوم و آن را ناقض توافقنامه امنيتي امضا شده ميان بغداد و واشنگتن دانست.
المالكي از فرمانده نيروهاي چند مليتي در عراق خواست تا افراد بازداشت شده در كوت را آزاد و مسئولان اين جرم را به دادگاه تحويل دهد.
شماري از نمايندگان عراق نيز اقدام نظاميان آمريكايي در شهر كوت را نقض توافقنامه امنيتي دانستند و بازخواست عاملان آن را خواستار شدند.
خانواده قربانيان جنايت نظاميان آمريكايي در شهر "كوت " عراق خواستار قصاص عاملان اين جنايت شده‌اند و "موفق الربيعي " مشاور امنيت ملي عراق تاكيد كرده است كه عاملان حادثه شهر كوت بي‌مجازات نخواهند ماند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب هوایی تشکر کرده اند:
Mahdi1944, sokuteasemuni

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان