جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

سقوط یک فروند جنگنده ناتو در افغانستان

توسط Shahbaz » پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388 17:36

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ناتو روز پنج شنبه از سقوط يک فروند هواپيماي نظامي اين نيروها پس از برخاستن از باند فرودگاه در جنوب افغانستان خبر داد.
ناتو با اعلام اين خبر، مي افزايد خلبان اين هواپيماي نظامي از اين حادثه جان سالم بدر برده است ولي هنوز مشخص نيست که ايا اين حادثه تلفاتي نيز داشته است يا خير.
يک مقام رسانه اي نيروهاي بين المللي کمک به برقراري امنيت در افغانستان، ايساف، تحت امر ناتو در گفتگو با خبرگزاري فرانسه اعلام کرد اين حادثه به علت "اقدام دشمن" نبوده است.
وي افزود علت اين حادثه در دست بررسي است.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از کابل، جنوب افغانستان ميدان اصلي نبرد در درگيريهاي بين نيروهاي خارجي و افغان با شبه نظاميان طالبان در اين کشور است.


وزارت دفاع انگليس در بيانيه اي اعلام کرد اين حادثه در حدود ساعت ده و سي دقيقه صبح به وقت محلي در پايگاه هوايي قندهار به وقوع پيوسته است.

وزارت دفاع انگليس روز پنج شنبه از زخمي شدن يک خلبان اين کشور براثر حادثه اي براي جت جنگنده اش در جنوب افغانستان خبر داد.
وزارت دفاع انگليس در بيانيه اي اعلام کرد اين حادثه در حدود ساعت ده و سي دقيقه صبح به وقت محلي در پايگاه هوايي قندهار به وقوع پيوسته است.
براساس اين بيانيه، حلبان موفق شده است خود را به خارج از هواپيما پرتاب کند و فقط جراحات سطحي برداشته است.
در اين بيانيه با ابراز بي اطلاعي در خصوص تلفات احتمالي اين حادثه، تاکيد شده است اين هواپيما هيچ خدمه ديگري نداشته است.
در ادامه اين بيانيه خاطر نشان شده است علت دقيق اين حادثه هنوز مشخص نيست ولي هيچ نشانه اي در حال حاضر مبني بر اينکه اين حادثه براثر اقدام دشمن بوده است، وجود ندارد.
به گزارش Iribnews، در حاليکه در بيانيه وزارت دفاع انگليس اين حادثه به عنوان فرود اضطراري توصيف شده ولي نيروهاي بين المللي کمک به برقراري امنيت در افغانستان، آيساف، تحت فرمان ناتو پيش از اين از سقوط هواپيما پس از برخاستن از باند فرودگاه خبر داده بود
واحد مرکزي خبر/ اوا
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
hani1459, Fariborz, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان