عدم نمایش صحیح حرف ی در ویندوز 7

در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

New Member

Re: عدم نمایش صحیح حرف ی در ویندوز 7

پست توسط rezasabeghi » چهار شنبه 16 شهریور 1390, 12:11 am

سلام جون من كمك كن حرف "ي"در تمام صفحاتي كه باز ميكنم حتي تو صفحات وب بزرگ تايپ ميشه مثلا "تبريز" به صورت "تبري ز" نوشته شده چيكارش كنم حل شه

Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 177 بار
سپاس‌های دریافتی: 403 بار

پست توسط omidr » چهار شنبه 16 شهریور 1390, 8:20 am

سلام. من یک بار این مشکل رو داشتم به احتمال زیاد کیبورد شما توسط یک فایل dll که مربوط به کیبوردهای عربیه ساپورت میشه. به راحتی میتونید فایل dll مربوط به کیبورد فارسی رو روی اینترنت پیدا کنید و توی system 32 ویندوز کپی کنید. انشا ا.... که درست میشه. یادتون باشه برای جلو گیری از مشکل احتمالی فایل dll فعلی رو در جایی ذخیره کنید که اگر فایل جدید جواب نداد لا اقل قبلی رو از دست نداده باشید. در ضمن تا اون موقع برای حرف ی میتونید از Shift X استفاده کنید.

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

پست توسط nima-rad » چهار شنبه 16 شهریور 1390, 8:40 am

سلام دوست عزيز تصویر

يكسري فونت واست آپلود كردم اونارو تو پوشه فوت ويندوز كپي كن C:\WINDOWS\Fonts بعد يه سيستم رو ريست كن %100 مشكلت حل ميشه.... تصویر تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 1.36 مگابايت
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
تماس:

پست توسط sajjad220 » چهار شنبه 11 شهریور 1394, 1:20 pm

Mahdi1944 نوشته شده:Ra30ol,
در انجمن عبارت KBDFA رو تايپ کنيد، فايلي رو قبلا قرار دادم که براي تمام ويندوزهاي NT قابل استفاده هست، روش جايگزيني اون رو هم توضيح دادم، اگر با اين کار مشکل رفع نشد، مشکل در فونت Tahoma ويندوز هست و بايد اون رو با نسخه‌ي سالم، مثلا از ويستا جايگرين کنيد، علت تفاوت حروف "ي" و "ک" عربي و يونيکد هست

سلام
من توی انجمن سرچ کردم، حتی از طریق گوگل هم تلاش کردم ولی فایلی که شما گذاشتید رو ژیدا نکردم، اگه ممکنه توی همین پست مجدد ارسال کنید یا لااقل لینکش رو بفرستید
خیلی ناراحتم و اذیت میشم بابت این موضوع ، همش حروف ی و ک و... از هم جدا هستن

ممنون میشم کمکم کنید

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 71062 بار
سپاس‌های دریافتی: 31337 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 17 شهریور 1394, 6:47 pm

,
بفرمایید:

کد: انتخاب همه

http://s6.picofile.com/file/8210995392/KBDFA_X86_X64_By_CentralClubs.rar.html
Pass: www.CentralClubs.com
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
تماس:

پست توسط sajjad220 » چهار شنبه 18 شهریور 1394, 6:30 pm

Mahdi1944 نوشته شده:  ,
بفرمایید:

کد: انتخاب همه

http://s6.picofile.com/file/8210995392/KBDFA_X86_X64_By_CentralClubs.rar.html
Pass: www.CentralClubs.com

سلام
متشکر از شما
ولی مشکل من هنوز برطرف نشده
فایل رو جایگزین کردم با موفقیت هم انجام شد اما همه صفحه کلیدم به هم ریخته ویرگول ندارم دیگه جای پ و ژ عوض شده

خواهشا فایل دیگه ای اگه دارید بذارید

نمونه تصویری که ببینید برای نمایش حرف ی هنوز مشکل دارم
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
ممنون

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 71062 بار
سپاس‌های دریافتی: 31337 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 18 شهریور 1394, 6:43 pm

,
این استاندارد کیبورد فارسی هست، سعی کنید با اون کار کنید، نیم فاصله و مواردی دیگه‌ای که لارم داره رو هم به طور کامل در اون قرار دادم و جای کلیدها هم بر اساس استاندارد هست، برای مثال به هر دو نوع ک و ی و یا اعداد فارسی و انگلیسی دسترسی دارید. نیم فاصله هم با Shift+Space قابل انجا هست، کاما با Shift و . هست. میتونید جای کلیدها رو در پیش نمایش کیبوردها ببینید. همچنین این کیبورد تنها کیبورد سازگار با تمام ویندوزها از جمله وینذوز 10 هست که خودم اون رو تهیه کردم. کیبورد دیگه‌ای رو در اختیار ندارم متاسفادنه...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “سوالات و اشکالات نرم افزاري”