در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
48

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آبان 1387 19:21

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 17 پست

درخواست راهنمایی برای خرید لپ تاب ..

توسط StrikeEagle » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388 16:56

با درود
دوستان من قصد خرید یک لپ تاب برای انجام کارهای روزانه دارم که ممنون میشم که من رو در این زمینه راهنمایی کنید:
اول این که من لپ تابی من میخوام حداکثر تا 800-900 تومان
وچیزهایی که برای من اهمیت دارد به تریب اینهاست
کیفیت صفحه نمایش و وضوح ان برام خیلی مهمه ودر مرحله بعد اندازه ان که میخوام حداقل 15 ودرصورت امکان 17 اینچ باشد
دراین زمینه میخواستم که درصورت امکان لطف کنید ومن رو در مورد اصطلاحاتی که در این زمینه وجود دارد مثلwxga, x-brite led و غیرهراهنمایی کنید ولطف کنید وبگید که کدوم یک از اینها دارای وضوح وشفافیت وکیفیت بالاتریست؟چون دراینجا گفته شده که کیفیت صفحه این لپ تاب خیلی خوب است.
دومین چیزی که برام اهمیت داره کارت گرافیک و سیتم در اجرای بازی هایی مثل need for speed carbon و بازی هایی با گرافیکهای بالاتر است چون میخوام که در مواقع بیکاری باهاش بازی کنم.
در ضمن من خیلی با کامپیوتر کار میکنم و بهقولی اون رو صبح روشن میکنم وشب خاموش میکنم! ومیخوام چیزی باشی که دارای دوام بالا باشه و پرسشی که در این زمینه دارم اینه که ایا چینی بودن بسیاری از مارک های لپ تاب مثل دل دلیلی بر بدبون کیفیت قطعات ان هست یا خیر؟
واخر اینکه دارای رمی حداقل به میزان سه گیگ باشد.
با این تفاسیر من لپ تاب دل مدل DellInspiron 1545-d مدنظرگرفته ام که البته موردی که در مورد این لپ تاب نظرم رو جلب کرد کارت گرافیک 128 مگابایتی ان است که تا 1500 مگابایت توانایی افزایش دارد میخواستم ببینم که این کار چه طور انجام میشود وایا توانایی اجرای بازیهای نه چندان سنگین رو دارد یاخیر.ممنون.
وسوال دیگه اینکه ایا این لپ تاب 64 بیتی است یا 32
خلاصه این که با توجه به این چیزهایی که من گفتم ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید ویک لپ تاب خوب حداقل 15 واحیانا 17 اینچی به من معرفی کنید
ممنون وخدانگهدار

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: درخواست راهنمایی برای خرید لپ تاب ..

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388 00:53

StrikeEagle,  
با توجه به نيازهاي شما از جمله گرافيک قدرتمند، DellInspiron 1545-d مدل مناسي نيست، با توجه به گرافيک اينتل اون ...
WXGA يکي از استانداردهاي صفحه‌ي نمايش عريض هست، X-Brite هم يک تکنولوژي براي ايجاد شفافيت در نمايش تصوير LCD هست (به طور خيلي ساده)
من با توجه به نياز و رنگ قيمت مد نظرتون SUZUKI مدل Z550+ و يا Z560+ رو پيشنهاد ميکنم که هر دو مجهز به 4GB رم و گرافيک  GeForce 9300 GS هستند
اين دو مدل هر دو 64 بيتي هستند، مدل مد نظرتون 32 بيتي هست
در مورد چيني بودن و ... هم مهم توليد تحت ليسانس بودن يا نبودن هست، پس وقتي گفته ميشه سوني فلان مدل، تفاوتي نميکنه در کجا ساخته شده باشه، مسلما بدون اجازه‌ي برند مادر حق ندارند يک پيچ رو هم ببندند و کلا شرکتهاي بزرگ براي توليد ارزان و دسترسي به نيروي کار ارزان‌تر کشورهاي تازه توسعه يافته و در حال توسعه رو انتخاب ميکنند
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
pedmehr, StrikeEagle, Reza 313, SadafG, sokuteasemuni