ادعای جدید روس ها و آمریکایی ها: توسعه موشک های بالستیک ایرا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ادعای جدید روس ها و آمریکایی ها: توسعه موشک های بالستیک ایرا

پست توسط hani1459 » پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 3:42 pm

  جدید روس ها و آمریکایی ها: توسعه موشک های بالستیک ایران با همکاری کره   غربی و اسرائیلی هر از گاهی تاریخی را برای ساخت اولین بمب اتمی ایران تعیین می کنند که البته بعضی از تاریخ هایشان نیز گذشته است! 
عصر ایران – برخی از کارشناسان هسته ای روسیه و آمریکا روز گذشته با انتشار گزارشی ادعا کردند که ممکن است ایران 1 تا 3 سال آینده یک بمب اتمی تولید کند.
به گزارش عصر ایران و به نقل از روزنامه واشنگتن پست آمریکا ، 12 کارشناس آمریکایی و روسی در موسسه " شرق –غرب " با انتشار این گزارش ادعا کردند که ایران همزمان با تلاش برای کسب قابلیت تولید بمب اتم در پی توسعه قابلیت موشک های بالستیک خود نیز است .
آنها در گزارش خود مدعی شده اند که ممکن است ایران بین 6 تا 8 سال دیگر بتواند موشک بالستیک دور بردی را تولید کند که قابلیت سوار کردن یک کلاهک هسته ای با وزن 1000 کیلوگرم را داشته باشد .
آنها همچنین افزوده اند که این موشک بالستیک احتمالا بردی معادل 2000 کیلومتر (1200 مایل ) خواهد داشت و قادر خواهد بود تمامی منطقه خاورمیانه حتی تا بخش هایی از اروپا را نیز هدف قرار دهد.
موسسه " شرق – غرب " ادعا کرده است که این گزارش نتیجه ماه ها بررسی و ارزیابی از توان هسته ای و موشکی ایران است .
ژنرال بازنشسته جیمز جونز مشاور امنیت ملی آمریکا نیز یکی از 12 کارشناسی بوده است که پیش از راه یابی به کابینه اوباما در کار تهیه این گزارش همکاری کرده است.
این گزارش همچنین می گوید که ایران بدون کمک کشورثالث قادر به توسعه قابلیت موشکهای بالستیک خود نخواهد بود و کره شمالی می تواند یکی از کشورهایی باشد که به ایران در راه توسعه قابلیت موشک های بالستیک کمک کند.
12 کارشناس مزبور همچنین از ضعف سیستم دفاع موشکی بحث برانگیز آمریکا در شرق اروپا خبر داده و افزوده اند که با این ضعف ها این سیستم احتمالا قادر به پاسخگویی به تهدید موشک های بالستیک ایران نخواهد بود ،چرا که رادارهای این سیستم دفاع موشکی به راحتی قادر فریب است.

موسسه "شرق - غرب " یک موسسه پژوهشی استراتژیک است که سه دفتر منطقه ای در مسکو ،نیویورک و بروکسل دارد .
این ادعاها در حالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران ضمن تایید تلاش خود برای توسعه موشک های دور برد متعارف ، این عمل را در جهت توسعه توان دفاعی و بازدارندگی کشور دانسته و وجود هر گونه ارتباط بین فعالیت های صلح آمیز هسته ای و توسعه موشک های بالستیک خود را رد می کند.

همچنین طبق آمار آژانس بین المللی انرژی اتمی ، بیشترین بازرسی های صورت گرفته از تاسیسات هسته ای یک کشور ، متعلق به ایران بوده است و آژانس عدم انحراف ببرنامه اتمی ایران به سمت سلاح هسته ای را تایید کرده است.
به نظر می رسد منتشر کنندگان چنین گزارش هایی استمرار خط ایران هراسی و نیز توجیه موضوع استقرار رادارهای آمریکا در شرق اروپا را دنبال می کنند.
یادآور می شود منابع غربی و اسرائیلی هر از گاهی تاریخی را برای ساخت اولین بمب اتمی ایران تعیین می کنند که البته بعضی از تاریخ هایشان نیز گذشته است!عصر ایران
 
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”