در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

مشکل کامپیوتر.لطفا کمک کنید

توسط Mahdi Mahdavi » يکشنبه 3 خرداد 1388 22:16

سلام دوستان.
من یه هاب یو اس پبی گرفتم و از وقتی نصبش کردم هر از گاهی تصویر مانیتور میره و تاریک میشه.مثل خاموش.اما چراغ روی مانیتور سبزه و راهی به جر restart کردن سیستم ندارم.قبل از restart هم چراغ هاب یه لحظه روشن میشه.موقع بوت هم پیغام میده system BOOT faild.
your system may overclock or POST ...
اگه ممکنه کمک کنید.
راستی.چراغ روی هاب فقط وقتی بهش وسیله یو اس بی وصل میکنیم روشن میشه.قبلا اینطور نبود.
من هم فکر کردم خراب شده و در قسمتdevice manager به اشتباه تمام USB root HUB ها رو آنیستال کردم.در صورتی که درایور هاب من اسمش general USB HUB ... بود.
ممنون میشم کمکم کنید.
با تشکر
آخرين ويرايش توسط Mahdi Mahdavi در يکشنبه 3 خرداد 1388 23:25, ويرايش شده 1 در کل.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تاريخ عضويت

Re: مشکل کامپیوتر.لطفا کمک کنید

توسط Mahdi Mahdavi » يکشنبه 3 خرداد 1388 22:33

راستی این عکس رو هم ببینید.مربوط به برنامه pc prob هست که با مادر بور های ایسوس همخوانی داره.ولتاژها یه مقدار کمه.مثلا ولتاژ مربوط به برق 5 ولت فقط 4.92 ولته که در حال کار به 4.84 هم میرسه یا مثلا برق مربوط به 12 ولت فقط 11.90 هست.امکان داره این مشکل مربوط به پاور باشه؟
ممنون
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 4 خرداد 1388 00:13

Mahdi Mahdavi,  

بیشتر Hub ها غیر استاندارد هستند، اما تاثیر روی نمایشگر پدیده نباید به علت مشکل HUB شما باشد.

اگر تصویر شما دچار لرزش میشود به ترتیب:

بررسی فیش ها خصوصاً فیش دیتا نمایشگر به کارت گرافیک.

بررسی نصب بودن درایور صحیح کارت گرافیک

بررسی تظنیم درست رزولیشن تصویر در محدوده  توان نمایش نمایشگر

بررسی نصب درست کارت گرافیک در جایش و محکم بودن آن در اسلت

اگر اون مشکل آورکلاک مطرح میشه بد نیست یک بار بایوس سیستم خودتون را به حالت Safe Mode یا Defult در آورید، شاید تنظیمات بایوس مشکل دارد.

اگر ولتاژها درست نباشندمربوط به پاور هست، البته فراموش نشود که یک ضریب خطا هم برای پاور وجود دارد و هم برای نرم افزار که تا حدودی قابل قبول است اما اگر از حد استاندارد خارج شده است که نرم افزار اخطار میدهد باید پیگیری کنید.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi, Mahdi1944, MASTER

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تاريخ عضويت

توسط Mahdi Mahdavi » دوشنبه 4 خرداد 1388 01:07

نگار عزیز.ممنونم.
دو تا سوال
1-این ولتاژ ها که نرم افزار نشون میده یه مقدار کم نیست؟قبلا مثلا ولتاژ 5 ولت را جداقل 4.95 نشون میداد؟
2-تصویر دچار لرزش نمیشه.بلکه تصویر میره.صفحه سیاه میشه اما چراغ روی مانیتور حالت روشن رو نشون میده نه استند بای.
راستی من یه کارت کپچر هم دارم که به آنتن مرکزی وصل میکنم.فیشی که از آنتن میاد یه مقدار برق داره طوری که اگر دست بهش بزنم یه مقدار میلرزونه.این برای کامپیوتر ضرری نداره؟
متشکرم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 4 خرداد 1388 01:57

Mahdi Mahdavi,  

چون آنتن مرکزی سر راهش بوستر یا آمپلی فایر (بسته به تعداد اسپلیتر های مصرقی تو سیستم آنتن مرکزی) داره، داشتن یک جریان ناچیز برق در اون عادی هست، البته بهتره با بدنه کیس اتصال نکنه فیش، اگر مشکل هست حتی یک ریل از پشت کیس راببر که فیش بهش نخوره، اما در حالت معمول این مشکلی نداره.

اما در مورد تصویر موارد را بررسی کن:

شل نبودن کارت گرافیک، و مهم تر، کارت کپچر شما حتماً دمای بالایی خواهد داشت، اگر زیاد نزدیک کارت گرافیک باشه، شاید مشکل اینه که حرارت اون باعث اختلال در کار کارت گرافیک شده و تصویر شما نیز سیاه میشود.

اگر گرافیک شما فن دارد حتماً از سلامت اون مطمئن شوید.

در مورد ولتاژها، بیشتر بحث الکترونیکی هست.

در الکترونیک هر مدار، یک مدت زمان را میتونه خارج از ولتاژ (یا جریان) نامی کار کنه بدون اینکه آسیب ببینه اما اگر این ولتاژ یا جریان خیلی دور (بیشتر یا کمتر) از جریان یا ولتاژ نامی باشند، همینطور اگر مدت زمان کار در شرایط غیر نامی زیاد از حد شود، میتواند به بخش هایی از مدار یا به اصطلاح بند اعتبار مدار (حساس ترین بخش هر مدار که در صورت بروز اولین جاییت که آسیب میبیند) به مشکل برخورد خواهد کرد.

اما این میزان که شما گفتید نباید مشکلی پیش آورد. البته اگر سیستم شما کمتر از 8 ساعت در روز کار میکند. اما اگر سیستم شما بیش از 8 ساعت کار میکند، بهتر است همه چیز آن به استاندارد نزدیک باشد.

هرچند مقدار گفته شده خیلی دور نیست و نباید مشکل ایجاد کند.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ma3ouD, MASTER, Mahdi Mahdavi

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تاريخ عضويت

توسط Mahdi Mahdavi » دوشنبه 4 خرداد 1388 14:44

نگار عزیز.ممنونم که وقت گذاشتی.
پاور رو باز کردم.توش خاک گرفته بود.خوب تمیزش کردم.اتصالات برق رو هم محکم کردم.الان ولتاژها به حالت قبل برگشت.
4.95 برای اتصال 5 ولت.
11.97 برای اتصال 12 ولت
3.39 برای اتصال 3 ولت
تا حالا که دیگه اون مشکل براش پیش نیومد.
راستی کارت گرافیک من آنبورد هست.فن هم روش نداره.سیستمم خیلی جدید نیست.در حد متوسطه.
باز هم ممنون که وقت گزاشتی برای این حقیر
درود و سپاس

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
Solver