در این بخش می توانید در رابطه با اخبار و مصاحبه ها در رباتیک به بحث وگفتگو بپردازید
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

پروفسور کارو لوکس : نحوه کنونی حمایت از صنعت منجر به ...

توسط robotic » يکشنبه 10 خرداد 1388 09:20

پدر رباتیک ایران:

نحوه کنونی حمایت از صنعت منجر به حفظ عقب ماندگی شده است

تبریز - خبرگزاری مهر: پدر رباتیک ایران نحوه کنونی حمایت از صنعت را منجر به حفظ عقب ماندگی علمی و صنعتی در کشور ارزیابی کرد.
به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، پرفسور کارولوکس صبح پنجشنبه در جمع دانشجویان شرکت کننده در نخستین دوره مسابقات ربات‌های مسیریاب در تبریز افزود: برخی حمایت هایی که از صنعت می شود منجر به حفظ تکنولوژی عقب مانده فعلی شده و دانایی ایجاد نکرده است.
وی تاکید کرد: همچنان که برای تولید خودرو خط تولید آنرا ایجاد می‌کنیم برای تولید دانایی نیز باید خط تولید دانایی راه اندازی کنیم.
این استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه باید همه امکانات جامعه در جهت تولید دانش و دانایی بسیج شود، افزود: باید دوران گذار از صنعتی به نیمه صنعتی را با تجربه‌ای که از گذشته داریم با موفقیت پشت سر بگذاریم.
پرفسور کارولوکس با اعلام اینکه در دانشگاه ها باید به دانشجویان تولید دانایی را آموزش دهیم، اظهار داشت: هدف از آموزش در جامعه باید تحقیق و تولید دانایی باشد.
پدر رباتیک ایران با بیان اینکه بودجه پژوهشی کشور در مقایسه با کشورهای عقب مانده هم کمتر است، گفت: به رغم انگیزه زیاد در بین مردم جامعه برای بدست آوردن علم و دانش این میزان بودجه نه تنها در مقایسه با کشورهای پیشرفته بلکه در مقایسه با کشورهای غیر پیشرفته هم کم است.
پدر رباتیک ایران با اشاره به از دست دادن فرصت های طلایی در دوران گذشته در کشور افزود: پدران ما در زمان گذار از دوره نیمه صنعتی به دوران صنعتی تنها غفلت را برای ما به ارث گذاشته‌اند.
وی هشدار داد: نباید این تجربه تلخ را ما در دوران گذار از صنعتی به فرا صنعتی تکرار کنیم چرا که جبران آن در آینده سخت و جبران ناپذیر خواهد بود.
پرفسور کارولوکس تاکید کرد: ما باید در دانشگاهها به دانشجویان خود بیاموزیم که دانسته‌های خود را عملی کنند و خودشان به جای اینکه استخدام شوند شرایط استخدام شدن را ایجاد کنند و بنگاه جدیدی تاسیس کنند.

امانت داري و اخلاق مداري
استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزار
ي مهر " مجاز است.
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, Mahdi1944, khashayar1

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان