مجموعه تصاوير ناو ها و ناوشكن ها

در اين بخش مي‌توانيد تصاوير زيباي نظامي را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21529 بار
تماس:

مجموعه تصاوير ناو ها و ناوشكن ها

پست توسط sokuteasemuni » یک شنبه 10 خرداد 1388, 11:24 am

ناوشکن (  Destroyer ) یک کشتی جنگی سریع، با قابلیت مانور بالا و همزمان پایداری زیاد است که برای مقاصد اسکورت شناورهای بزرگتر در ناوگانهای دریایی و یا گروه نبرد بکار می رود.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ناوشکن انگليسي اچ‌ام‌اس دیرینگ :

تصویر

ناوشكن موشك انداز USS Cole :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

در اواخر سدهٔ نوزدهم واژه ناو به هرگونه شناوری که توانایی انجام چنین ماموریتی داشت اطلاق می‌شد و از دهه ۱۸۹۰ تا اواخر ۱۹۵۰ ناوها گونه‌ای از کشتی‌های جنگی بودند که از لحاظ پهنا و درازا از [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کوچک‌تر و از [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] بزرگترند.
در اواخر شدهٔ بیستم با بازنشسته شدن [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]، ناوها به بزرگترین جنگده شناور تبدیل گشتند و ماموریت آنها بیشتر حفاظت ناوگان‌ها از حملات هوایی و حمله ناوشکنهای دشمن بود.

'ناو موشک انداز یواس اس پورت رویال، ساخت آمریکا 1992' :

تصویر

ناو موشک انداز یواس اس کیپ سنت جورج رویال، ساخت آمریکا در حال شلیک کردن یک موشک تام هاوک :

تصویر

ناو نیروی دریایی روسیه بنام [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] :

تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on sokuteasemuni, ويرايش شده در 0.

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34084 بار
تماس:

Re: مجموعه تصاوير ناوشكن ها

پست توسط CAPTAIN PILOT » یک شنبه 10 خرداد 1388, 11:33 am

دوست عزیزم سکوت آسمونی سلام :
باید بگم پست بسیار جالبی ایجاد فرمودین که خودم یکی از مشتری های پروپا قرصشم !! ممنون میشم اگر چندتایی عکس هم از ناوشکن های ایرانی قرار بدین.
البته من هم تعدادی عکس دارم ولی چون روی کامپیتوره نموتونم روی پست قرار بدم ! حالا سعی میکنم منبع اصلیشونو پیدا کنم و چندتایی آپلود کنم :?

موفق باشید :razz: :razz:
CAPTAIN PILOT
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
تماس:

Re: مجموعه تصاوير ناوشكن ها

پست توسط sokuteasemuni » یک شنبه 10 خرداد 1388, 12:08 pm

CAPTAIN PILOT عزيز ممنون از لطفتون، تصاوير مربوط به ايران در اين آدرس هست :
forum-f214/topic-t29019-48.html
ضمن عذر خواهي از اينكه تصاوير درخواستي شما رو اينجا قرار نميدم به خاطر نظم دادن
به كار هست وگرنه براي حقير زحمتي نداره. :razz:
آخرین ويرايش توسط 1 on sokuteasemuni, ويرايش شده در 0.

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
تماس:

Re: مجموعه تصاوير ناو ها و ناوشكن ها

پست توسط sokuteasemuni » یک شنبه 10 خرداد 1388, 12:27 pm

ناوهای محافظ مدرن

ناوهای محافظ جدید فقط از نظر نام با ناوهای اولیه شباهت دارند اصطلاح «ناو محافظ» در اواسط قرن نوزدهم کاربرد خود را از دست داد و درحین جنگ جهانی دوم توسط پادشاهی متحده / بریتانیا و به وسیله نیروی دریایی شاهنشاهی برای اطلاق به نوعی کشتی اسکورت کننده ضد – زیردریایی که بزرگتر از یک کرووت(Corvette) و کوچکتر از یک destroyer بود مجددا به کار گرفته شد. این ناوها برای جبران کمبودهایی در طراحی کرووت‌ها از قبیل محدودیت تسلیحات و بدنه‌ای که مناسب اقیانوس پیمایی نبود، داشتن تنها یک شافت / دایور شافت که سرعت و قدرت مانور آنها را کاهش می‌داد.

HMAS Darwin از كلاس [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] متعلق به استراليا :

تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] از كلاس [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] متعلق به كانادا :

تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] از كلاس [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] متعلق به فرانسه :

تصویر

HNLMS Van Speijk از كلاس [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] متعلق به آلمان :

تصویر

USS Vandegrift از كلاس [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] متعلق به آمريكا :

تصویر

Commander
Commander
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT » یک شنبه 10 خرداد 1388, 10:33 pm

sokuteasemuni دوست عزیز و بزرگوارم :
واقعا از معرفی پست بسیار جالبتون در غالب ناوهای نظامی ایران ممنوم. خیلی زیبا و با ارزش بود فقط نمیدونم چرا تا حالا پیداش نکرده بودم !! :? یک سوالم از خدمتتون داشتم من سعی کردم چندتا عکس آپلود کنم ولی با وجود سرعت 1024 کیلو بایت زمان خیلی زیادی طول کشید و منم حوصلم سر رفت کنسل کردم !! :o حالا میخوام ببینم واقعا باید اینهمه زمان ببره ؟ یا مشکلی وجود داشته ؟ :-?
موفق و پیروز باشید
CAPTAIN PILOT
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط sokuteasemuni » دو شنبه 11 خرداد 1388, 10:14 am

ناوشکن آتاگو(atago) ساخت ژاپن :

تصویر

ناوشکن Okrylenny از کلاس سورمنی ساخت روسیه :

تصویر

USS Lassen ساخت آمریکا :

تصویر

Type 45 انگستان :

تصویر

Commander
Commander
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT » دو شنبه 11 خرداد 1388, 12:28 pm

sokuteasemuni دوسته عزیزم اینم چندتا عکس از طرفه من طبقه قولی که دادم

تصویر

تصویر

Russian Federation Navy  

تصویر

تصویر

شرمنده یک کاری پیش اومد باید برم ولی برگشتم بازم چندتا آپلود میکنم
موفق باشید
CAPTAIN PILOT

Commander
Commander
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT » دو شنبه 11 خرداد 1388, 5:00 pm

با عرض سلام مجدد خدمت دوستانه بزرگوار به خصوص sokuteasemuni عزیز :
جاداره از دوستان به خاطره ذکر نکردن نامه ناوچه های قبلی عذر خواهی کنم سعی میکنم این چندتارو بنویسم ! ::ns

Ticonderoga Class Aegis Cruise USS Lake Champlain CG-57 sits moored at the Waterfront in Downtown Portland

تصویر

Arleigh Burke Class Aegis Destroyer DDG-100 USS Kidd Moored next to USS Lake Champlain Downtown Waterfront Portland.
تصویر

Oliver Hazard Perry Class Guided Missle Frigate FFG-51 USS Gary and Arleigh Burke Class Aegis Destroyer DDG-88 USS Preble sit moored on the Waterfront in Downtown Portland

تصویر

متاسفانه نتونستن اسمشو پیدا کنم
تصویر

اینم یک ماکت زیبا از Fletcher Class
تصویر

Toronto harbour: HMCS Haida Tribal Class Destroyer 1957    
تصویر

Toronto
تصویر

اسمشو نمیدونم چیه ولی از سایته نیروی دریایی چین گرفتمش ممنون میشم اگر دوستان اطلاعی دارند به من هم بگن
تصویر

USS Alabama کسی میدونه این لانچره چه نوع موشکی هست ؟!!!! تصویر
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

امیدوارم که این عکسها مورد توجه شما دوستان قرار بگیره. سعی کردم با کیفیت اورجینال بزارم تا از دیدنشون لذت ببرید
من بازم بر میگردم تصویر
شاد باشید
CAPTAIN PILOT

ارسال پست

بازگشت به “گالري نظامي”