در اين بخش مي‌توانيد تصاوير زيباي نظامي را مشاهده کنيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
2401

تشکر کرده: 239 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 17 آذر 1387 11:02

آرشيو سپاس: 22467 مرتبه در 2286 پست

مجموعه تصاوير ناو ها و ناوشكن ها

توسط sokuteasemuni » يکشنبه 10 خرداد 1388 10:24

ناوشکن ( Destroyer) یک کشتی جنگی سریع، با قابلیت مانور بالا و همزمان پایداری زیاد است که برای مقاصد اسکورت شناورهای بزرگتر در ناوگانهای دریایی و یا گروه نبرد بکار می رود.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

ناوشکن انگليسي اچ‌ام‌اس دیرینگ :

ناوشكن موشك انداز USS Cole  :

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در اواخر سدهٔ نوزدهم واژه ناو به هرگونه شناوری که توانایی انجام چنین ماموریتی داشت اطلاق می‌شد و از دهه ۱۸۹۰ تا اواخر ۱۹۵۰ ناوها گونه‌ای از کشتی‌های جنگی بودند که از لحاظ پهنا و درازا از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کوچک‌تر و از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  بزرگترند.
در اواخر شدهٔ بیستم با بازنشسته شدن  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ، ناوها به بزرگترین جنگده شناور تبدیل گشتند و ماموریت آنها بیشتر حفاظت ناوگان‌ها از حملات هوایی و حمله ناوشکنهای دشمن بود.

'ناو موشک انداز یواس اس پورت رویال، ساخت آمریکا 1992' :

ناو موشک انداز یواس اس کیپ سنت جورج رویال، ساخت آمریکا در حال شلیک کردن یک موشک تام هاوک :

ناو نیروی دریایی روسیه بنام  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  :

آخرين ويرايش توسط sokuteasemuni در يکشنبه 10 خرداد 1388 11:17, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sokuteasemuni تشکر کرده اند:
yasermym, Mahdi1944, Miliali, CAPTAIN PILOT, Fariborz

Commander

Commander

نماد کاربر
2876

تشکر کرده: 1399 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: مجموعه تصاوير ناوشكن ها

توسط CAPTAIN PILOT » يکشنبه 10 خرداد 1388 10:33

دوست عزیزم سکوت آسمونی سلام :
باید بگم پست بسیار جالبی ایجاد فرمودین که خودم یکی از مشتری های پروپا قرصشم !! ممنون میشم اگر چندتایی عکس هم از ناوشکن های ایرانی قرار بدین.
البته من هم تعدادی عکس دارم ولی چون روی کامپیتوره نموتونم روی پست قرار بدم ! حالا سعی میکنم منبع اصلیشونو پیدا کنم و چندتایی آپلود کنم  :?

موفق باشید  :razz:  :razz:
CAPTAIN PILOT
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, shazan, SAMAN

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2401

تاريخ عضويت

Re: مجموعه تصاوير ناوشكن ها

توسط sokuteasemuni » يکشنبه 10 خرداد 1388 11:08

CAPTAIN PILOT عزيز ممنون از لطفتون، تصاوير مربوط به ايران در اين آدرس هست :
forum-f214/topic-t29019-48.html
ضمن عذر خواهي از اينكه تصاوير درخواستي شما رو  اينجا قرار نميدم به خاطر نظم دادن
به كار هست وگرنه براي حقير زحمتي نداره. :razz:
آخرين ويرايش توسط sokuteasemuni در يکشنبه 10 خرداد 1388 11:30, ويرايش شده 1 در کل.

Mahdi1944, Miliali, Fariborz

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2401

تاريخ عضويت

Re: مجموعه تصاوير ناو ها و ناوشكن ها

توسط sokuteasemuni » يکشنبه 10 خرداد 1388 11:27

ناوهای محافظ مدرن

ناوهای محافظ جدید فقط از نظر نام با ناوهای اولیه شباهت دارند اصطلاح «ناو محافظ» در اواسط قرن نوزدهم کاربرد خود را از دست داد و درحین جنگ جهانی دوم توسط پادشاهی متحده / بریتانیا و به وسیله نیروی دریایی شاهنشاهی برای اطلاق به نوعی کشتی اسکورت کننده ضد – زیردریایی که بزرگتر از یک کرووت(Corvette) و کوچکتر از یک destroyer بود مجددا به کار گرفته شد. این ناوها برای جبران کمبودهایی در طراحی کرووت‌ها از قبیل محدودیت تسلیحات و بدنه‌ای که مناسب اقیانوس پیمایی نبود، داشتن تنها یک شافت / دایور شافت که سرعت و قدرت مانور آنها را کاهش می‌داد.

HMAS Darwin از كلاس    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  متعلق به استراليا :

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  از كلاس  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  متعلق به كانادا :

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  از كلاس  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  متعلق به فرانسه :

HNLMS Van Speijk از كلاس  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  متعلق به آلمان :

USS Vandegrift از كلاس  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  متعلق به آمريكا :

yasermym, Mahdi1944, Miliali, CAPTAIN PILOT, Fariborz

Commander

Commander

نماد کاربر
2876

تاريخ عضويت

DE - CZE

توسط CAPTAIN PILOT » يکشنبه 10 خرداد 1388 21:33

sokuteasemuni دوست عزیز و بزرگوارم :
واقعا از معرفی پست بسیار جالبتون در غالب ناوهای نظامی ایران ممنوم. خیلی زیبا و با ارزش بود فقط نمیدونم چرا تا حالا پیداش نکرده بودم !!  :?  یک سوالم از خدمتتون داشتم من سعی کردم چندتا عکس آپلود کنم ولی با وجود سرعت 1024 کیلو بایت زمان خیلی زیادی طول کشید و منم حوصلم سر رفت کنسل کردم !!  :o  حالا میخوام ببینم واقعا باید اینهمه زمان ببره ؟ یا مشکلی وجود داشته ؟  :-?
موفق و پیروز باشید
CAPTAIN PILOT
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

sokuteasemuni

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2401

تاريخ عضويت

توسط sokuteasemuni » دوشنبه 11 خرداد 1388 09:14

ناوشکن آتاگو(atago) ساخت ژاپن :

ناوشکن Okrylenny از کلاس سورمنی ساخت روسیه :

USS Lassen ساخت آمریکا :

Type 45 انگستان :

Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, Fariborz, Miliali

Commander

Commander

نماد کاربر
2876

تاريخ عضويت

DE - CZE

توسط CAPTAIN PILOT » دوشنبه 11 خرداد 1388 11:28

sokuteasemuni دوسته عزیزم اینم چندتا عکس از طرفه من طبقه قولی که دادم

Russian Federation Navy

شرمنده یک کاری پیش اومد باید برم ولی برگشتم بازم چندتا آپلود میکنم
موفق باشید
CAPTAIN PILOT لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

sokuteasemuni, Mahdi1944, Fariborz, Miliali, shazan

Commander

Commander

نماد کاربر
2876

تاريخ عضويت

DE - CZE

توسط CAPTAIN PILOT » دوشنبه 11 خرداد 1388 16:00

با عرض سلام مجدد خدمت دوستانه بزرگوار به خصوص sokuteasemuni عزیز :
جاداره از دوستان به خاطره ذکر نکردن نامه ناوچه های قبلی عذر خواهی کنم سعی میکنم این چندتارو بنویسم !  ::ns

Ticonderoga Class Aegis Cruise USS Lake Champlain CG-57 sits moored at the Waterfront in Downtown Portland

Arleigh Burke Class Aegis Destroyer DDG-100 USS Kidd Moored next to USS Lake Champlain Downtown Waterfront Portland.

Oliver Hazard Perry Class Guided Missle Frigate FFG-51 USS Gary and Arleigh Burke Class Aegis Destroyer DDG-88 USS Preble sit moored on the Waterfront in Downtown Portland

متاسفانه نتونستن اسمشو پیدا کنم

اینم یک ماکت زیبا از Fletcher Class

Toronto harbour: HMCS Haida Tribal Class Destroyer 1957

Toronto

اسمشو نمیدونم چیه ولی از سایته نیروی دریایی چین گرفتمش ممنون میشم اگر دوستان اطلاعی دارند به من هم بگن

USS Alabama کسی میدونه این لانچره چه نوع موشکی هست ؟!!!!

امیدوارم که این عکسها مورد توجه شما دوستان قرار بگیره. سعی کردم با کیفیت اورجینال بزارم تا از دیدنشون لذت ببرید
من بازم بر میگردم
شاد باشید
CAPTAIN PILOT

sokuteasemuni, Mahdi1944, Fariborz, Miliali, shazan