ایده جدید برای ساخت یک وسیله نظامی (شبه تانک )

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 92 بار

Re: ایده جدید برای ساخت یک وسیله نظامی (شبه تانک )

پست توسط Razmandeh-gomnam » دو شنبه 16 شهریور 1388, 10:24 pm

سلام و خسته نباشيد خدمت شما
زياد به فروم سايتها علاقه ندارم ولي بحثتون موضوع جالبي داشت و البته يه ضعف بزرگ اونم اينكه شما عزيزان حول يك نظر مي چرخيد مثلآ تعداد بازوها! عزيزان من اول موضوع و مشكل هاي بنيادي روحل كنيد گفتم بحث خيلي جالبيه ولي پويايي توش نيست آب مرداب هرجاي مرداب كه بچرخه فرقي نمي كنه.

عذر خواهي ميكنم ولي بايد گفته مي شد.

حال به موضوع اصلي مي رسيم. عزيز رزمنده اي كه اين ايده رو طرح كرديد لطفآ كاربري اين وسيله رو شفاف ليست كنيد تا ببينيم كه قرار است وسيله مورد نظر چه كاربردي داشته باشد. اينكه روي يك لودر از هر نوعي يك توپ با هر كاليبري نصب كنيم چه نيازي را برطرف مي كند. تانك توانايي مقابله با اهداف نزديك رو نداره درست ولي اسلحه RPG رو براي همچين منظوري طراحي كردند. فكر كنيم بتونيم يك توپ رو روي لودر مورد نظر نصب كنيم و بتونيم به ارتفاع دو متري برسونيم تا به اهداف مستقيمآ شليك كنه. اصلآ قراره چه اهدافي رو منهدم كنه؟ اهدافي با ارتفاع دو متر بيشتر يا كمتر؟ اگر كوتاه تر از دو متر باشد كه گلوله در اهداف دوربرد سقوط مي كند. البته هنوز مشخص نكرديد كه چه وسيله اي رو بايد منهدم كنه ولي اگر تانك ذرهي باشه با كاليبر هاي كوچك و البته از طرفين آسيب خيلي كمي مي بينه در صورتي كه اگر گلوله هاي توپ از بالا روي آن سقوط كنه بيشترين آسيب رو وارد مي كنه درست مانند موشک ضد تانک جاولین كه معرف حضورتون هست.
البته ايده شما در مصارف ديگه شايد خيلي كاربردي تر باشه.
منتظر شفاف سازيتون هستم. انشاء الله اگر قابل بدونيد بتونم سهم ناچيزي در رسيدن به هدفتون داشته باشم.
دوستتون دارم.
عمرمان برای رسیدن به آرزوهای دور و دراز کوتاه است...

باید به فکر دنیای دیگری برای رسیدن به کمال باشیم...

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 305 بار
سپاس‌های دریافتی: 322 بار

پست توسط simab1348 » سه شنبه 17 شهریور 1388, 9:34 am

دوست عزیزRazmandeh-gomnam سلام .آشنایی با شما رو مغتنم و ورودتون رو به انجمن و این تاپیک خیر مقدم عرض میکنم .
راجع به کاربردهای این وسیله در صفحات قبل بویژه ابتدای آن توضیحات مبسوطی داده شده . که اگر باز خوانی بفرمائید. به بسیاری از سئوالات شما جواب داده شده . این وسیله قرار نیست کار تانک رو انجام بده و کارایی های منحصر به خودش رو داره . مسلما نقاط قوت و ضعفی هم داره . از جمله اینکه ما هنوز شکل و فرم درستی از این وسیله رو تصور نکردیم . فقط یک سری اهداف مورد نظر هست که این وسیله باید طبق اون ساخته بشه . مهمترین اونها چالاکی و سرعت عمل . قابلیت های موثر و جدید (ارتفاع گرفتن برجک و استفاده از دو برجک متحرک در پشت و جلو و استفاده در جنگ های شهری . کانالها و مناطق پست و زیر دست )- استفاده چند منظوره با تغییر برجک (آتش نشانی . خنثی ساز حملات شیمیایی . مقابله با حملات تروریستی و شورشهای شهری و.... ) - تعداد کاربر کمتر (حداکثر دونفر) . استفاده های متغییر عملیاتی (با تغییر سلاح و مهمات در عملیاتهای مختلف با منظور های متفاوت )
من از ابتدا منظورم این بود که ما یک لودر رو طوری آماده سازی کنیم (زره پوش و تغییر ابعاد) که بشه باهاش کارهای عملیاتی رزمی انجام داد . بعد با توجه به شکل کانال کن (که تصویر آن در صفحه اول هست) بهتر دیدم که با استفاده از بازویی شبیه به بازوی کانال کن برجک دیگری رو پشت وسیله مستقر کنیم . که کارایی اون رو افزایش میده . این وسیله رو میشه به قسمت پشت تانکهای فعلی اضافه کرد که با اون میشه حتی به کنار شنی های تانک شلیک کرد تا اگر کسی قصد نزدیک شدن به اون رو داشته باشه هدف قرار داد. اگر احتیاج به توضیح بیشتری بود در خدمت هستم .
باز هم از لطف شما متشکرم به امید همکاری بیشتر. دوستدار شما : ساینا
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر

پست توسط Razmandeh-gomnam » سه شنبه 17 شهریور 1388, 11:25 am

سلام ساينا از شفاف سازيتون ممنونم
صفحات قبل رو خونده بودم ولي به شفافي اين پست آخري نبود.
با يك قطعه كليدي ميتونيم تغييرات در لودر رو خيلي كم كنيم اونم نوعي نارنجك انداز با قدرت آتش بالا ونيروي پس زني خيلي پايين با نام 40mm grenade launcher البته اين نسخه چينيه اين نارنجك اندازه. عكس رو ببينيد تا بيشتر مشكلات حل بشه مخصوصآ تعداد بازوها! تعبيه يه همچين چيزي در دو قسمت عقب و جلو با گردش 180 درجه لودر رو به وسيله خيلي خطرناكي تبديل مي كنه مخصوصآ براي كاربري در كانال ها و شهري... درضمن توجه داشته باشيد اگر قرار باشد گلوله هاي بالاي 40mm پرتاب بشه تانك بهترين گزينست! با لودر انجام چنين كاري ممكن ولي غير منطقي است.

تصویر

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 305 بار
سپاس‌های دریافتی: 322 بار

پست توسط simab1348 » چهار شنبه 18 شهریور 1388, 12:36 am

منهم با نظر شما کاملا موافقم . با توجه به هجومی بودن این وسیله نباید از سلاحهای سنگین در آن استفاده کرد .
البته یک نکته مهم وجود داره . چیزی که من رو از فکر کردن راجع به این موضوع و موضوعاتی شبیه به این باز میداره و نا امید می کنه نحوه برخورد بسیار سرد مسئولین مرتبط با صنایع دفاعی است. متاسفانه جایی وجود نداره که بشه امثال این ایده ها رو با چند مهندس متخصص مطرح کرد و نظر گرفت . حتی طرحهایی که دوستان زحمت کشیدن و نمونه هایی ساختن چندان مورد توجه قرار نگرفته چه برسه به این طرح که فقط یک ایده است! البته باید امید وار بود شاید با سرکار آمدن مسئولین فعلی بهبودی در این وضعیت حاصل بشه .
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر

پست توسط Razmandeh-gomnam » چهار شنبه 18 شهریور 1388, 12:55 pm

سلام مجدد خدمت تمام دنبال كنندگان اين موضوع
ساينا جان ممنونم كه بنده رو قابل دونستي و از خداوند سپاس گذارم به خاطر فرصتي كه بهم داد تا در رفع مشكلات ايده شما شركت كنم به لطف خدا مثل اينكه نظراتم چندتا از گره هاي كار رو باز كرد. اگر طرحتون عملياتي و كامل شده از اينجا به بعد ثابت قدمي شما مهمه از كجا معلوم شايد روزي هزارتا ايده از اين قبيل به وزارت دفاع پيشنهاد ميشه و صد البته همه اينها بايد بررسي بشن شما هم صبر كنيد و موضوع رو پيگيري كنيد حتمآ جواب مي گريد.

ارسال پست

بازگشت به “ادوات زميني”