در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
124

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 11 خرداد 1388 13:30

آرشيو سپاس: 367 مرتبه در 109 پست

ایده پردازی برای ساخت ادوات نظامی وغیر نظامی

توسط simab1348 » دوشنبه 1 تیر 1388 16:50

بسم الله الرحمن الرحیم. واعدوا لهم مااستطعتم من قوه
دوستان گرانقدر
با هدف بالابردن توان  کشورمون میتونیم ایده هایی رو که به ذهنمون میرسه مطرح کنیم  . البته میتونید نتیجه نهایی رو پیش خودتون نگهدارید و به مسئولین امر در صنایع مربوطه ارائه بدید. و میتونید به این امید این نظرات و ایده ها رو بدید که توسط افرادی که در این زمینه کار میکنند مورد بررسی قرار بگیره شاید بتونن وسایل کاراتری رو بسازن .
هدف در اینجا فقط ساخت سلاح نیست . میشه وسایلی رو ابداع کرد که به حفاظت فردی در مقابل تیر اندازی کمک کنه . میشه وسایلی ساخت که در حوادث غیر مترقبه به کار بیان . میشه چند تا وسیله رو ترکیب کرد و از اون وسیله جدیدی بدست آورد .
این کار حداقل فایده اش اینه که قدرت خلاقیت شما رو افزایش میده .و روحیه ایده پروری رو در شما زنده می کنه !
این کاری بود که آمریکایی ها بعداز جنگ جهانی دوم کردند و اون ساخت اتاقهای فکر و خلاقیت بود. اونها پاتوقی درست کردند که چند نفر در کنارهم جمع می شدند و فقط ایده می دادند . اصلا کاری به اینکه میشود این ایده ها را اجرا کرد یا نه نداشتند. این ایده ها بعد در اختیار کسانی قرار می گرفت که توانایی اجرای آن را داشتند و با این روش توانستند قطب قدرت جهانی بشوند.
البته باید باور داشت ایده ها از طلا باارزش ترند. وحفاظت از آنها بسیار مهم است. اما میتوان با دسته بندی و اولویت بندی آنها آنمقدار را که میشود در اختیار عموم گذاشت .
به نظر من ایده هایی وجود دارد که من توان انجام آن را ندارم . اما ممکن است برای کسانی که در زمینه آن فعالیت می کنند راهگشا باشد. من در نهایت نفع جمع را در نظر می گیرم . و برای من افتخار اجرای ایده ام از بایگانی همیشگی آن در مغزم بسیار با ارزش تراست .  
به هر حال از همه دوستان درخواست دارم چنانچه پیشنهادی در این رابطه دارند مطرح کنند تا به نحوی این موضوع را پیگری نماییم .

برای مثال یکی از کاراترین سلاحها در زمان جنگ آر پی جی بود . اما مشکلی که داشت مسلح کردن مجدد آن تا شلیک بعدی بود . گاهی اوقات در درگیریهای نزدیک وعملیات هجومی ، آرپی جی زن کاملا بی دفاع می ماند تا خود را به جان پناهی برساند و مجددا اسلحه را مسلح کند. بنظر من میتوان با ترکیب دو اسلحه کلاشینکف و قبضه آرپی جی امکان این را به کاربر داد   تا با پوشش آتش سلاح کلاشینکف به سمت اهداف شلیک کند و بی دفاع نماند.  یا اینکه یک نارنجک انداز(مانند اسلحه ام 116 به قبضه آرپی جی اضافه کرد.

در عملیات هجومی مشکل ترین قسمت حفاظت  و پدافند ازمناطق آزاد شده است . دربعضی از مناطق هیچگونه سنگری برای جان پناه وجود ندارد . و عوارض طبیعی نیز جوابگوی نیاز نیست . بهترین راه کار همراه داشتن جان پناهی است که نفرات آن را حمل می کنند . بنظر من میتوان  وسیله ای ساخت که مانند کوله پشتی بوده و به صورت چند تکه تمام قسمت های بدن را پوشش دهد . با کشیدن نخی این قطعات از هم باز شده و پشت و اطراف بدن کسیکه آنرا حمل میکند محافظت خواهد کرد. اگر فردی که این وسیله را حمل میکند بصورت دراز کش در نظر بگیریم این محافظ تمام اطراف وی را مانند سنگری خواهد پوشاند این قطعات از الیاف سبک و تور های محافظ خواهد بود. البته ممکن است که قدرت دفع نفوذ تیر مستقیم را نداشته باشد. اما مسلما از ورود ترکشها که بیشتر عامل جراحت هستند جلو گیری کرده یا اثر آن را کم خواهد کرد. . ضمن اینکه به استتار افراد کمک شایانی خواهد کرد. میتوان وسایلی که یک سرباز در کوله پشتی اش استفاده میکند در این وسیله قرار داد و جیب خشاب و نارنجک و غیره را با آن ادغام کرد. چنانچه فرد استفاده کننده مجروح شود از این وسیله بعنوان برانکارد نیز می توان استفاده کرد.  میتوان قسمت جلوی این کوله پشتی وسیله ای شبیه به اسکیت ساخت
که با داشتن یک غلطک شنی مانند مقابل سینه قرار بگیرد.  این وسیله کمک شایانی به رفتن سینه خیز می کند. و سرعت عمل را چند برابر می نماید.

اگر شما در جبهه های جنگ و یا حوادث غیر مترقبه نبوده اید می توانید با استفاده از خاطرات دیگران وسیله هایی را برای مشکلاتی که ممکن است برای دیگران دراین موقعیت پیش بیاد طراحی کنید.
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب simab1348 تشکر کرده اند:
mojtabba, CAPTAIN PILOT, sokuteasemuni, oweiys

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
119

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 4 آبان 1388 10:11

آرشيو سپاس: 161 مرتبه در 63 پست

Re: ایده پردازی برای ساخت ادوات نظامی وغیر نظامی

توسط مغمون » پنج شنبه 6 اسفند 1388 16:16

عزیز جان ! یه مشکلی که هست اینه که طرح های نظامی رو به دلایل امنیتی نمیشه تو اینتر نت زد ! هر طرحی که شما بدی ، ممکنه دست آدم نا اهل بیافته ! به همین خاطر خیلی طرح ها تو سینه ها داره خاک میخوره ! و الا آدم خلاق کم نداریم !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب مغمون تشکر کرده اند:
mojtabba, simab1348