زندگينامه میکلانژ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با دانش عمومي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4175 بار
تماس:

زندگينامه میکلانژ

پست توسط ganjineh » دو شنبه 1 تیر 1388, 8:08 pm

بزرگترین اسطوره تمدن غرب

تعهد؛ تنها معیار تعهد عمل است!؟ به راستی چرا آثارش شاهکار هنری و خودش بزرگترین هنرمند غرب شناخته شد.

میکلانژمیکلانژنخستین شاهکار هنری خود را در ۲۱ سالگی خلق کرد و قبل از ۳۰ سالگی مجسمهپیتا و داود را آفرید.در اوایل سی سالگی به دعوت پاپ ژولیوس دوم به رم رفتتا مقبره بزرگی بسازد، اما وقتی به رم رسید، از او خواستند یک پروژه نقاشیرا تکمیل کند. ابتدا می خواست قبول نکند. رغبتی نداشت که بر سقف یک صومعهکوچک در واتیکان تصاویری نقاشی کند. با آنکه از کودکی تحت تعلیم نقاشیقرار گرفته بود، اما عاشق مجسمه سازی بود. یا این وجود، وقتی پاپ اصرارکرد، او با اکراه این ماموریت را پذیرفت.رقبای میکلانژ به پاپ فشار آوردندکه این طرح را به میکلانژ پیشنهاد کند. آنها امیدوار بودند که او با ردپیشنهاد از چشم پاپ می افتد و یا با قبول آن اعتبارش از دست می رود. اماوقتی این ماموریت را پذیرفت، با تمام وجود متعهد شد که این کار را انجامدهد. او که قرار بود تصویر ۱۲ تن از حواریون را نقاشی کند، تصویری ازچهارصد نفر را کشید و۹ صحنه را هم از کتاب سفر پیدایش انتخاب نمود.

هنرمندنقاش مدت چهار سال در حالی که به پشت خوابیده بود، سقف کلیسای سیستین رانقاشی کرد. برای این کار بهای گزافی پرداخت. این کار برای همیشه دید چشماناو را کاهش داد. میکلانژ گفت (( بعد از چهار سال عذاب آور و بیش از چهارصد چهره غول آسا احساس کردم به اندازه جرمیا پیر شده ام. من تازه ۳۷ سالداشتم، اما دوستانم وقتی مرا می دیدند، مرا از شدت پیری نمی شناختند.تاثیر تعهد میکلانژ بسیار زیاد بود. او توانست پاپ را راضی کند تا بادریافت سفارشات دیگر مبالغ بیشتری از واتیکان پول بگیرد. اما از همه اینهامهمتر آنکه، تاثیر شگرفی بر جامعه هنر و نقاشی بر جای گذاشت. نقاشی های اودر کلیسای سیستین چنان جالب واصل می نمود که بسیار ی از نقاشان بزرگ وازجمله رافائل سبک های خود را تغییر دادند. مورخین هنری معتقدند که شاهکارمیکلانژ برای همیشه جریان نقاشی را در اروپا تغییر داد و تاثیری به همیناندازه بر معماری و مجسمه سازی برجای گذاشت.

بدون تردید استعدادمیکلانژ، پتانسیل رسیدن به عظمت را درخود داشت، اما بدون تعهد، تاثیر ونفوذ ش به حداقل می رسید. وقتی از او پرسیدند چرا در محلی تاریک این گونهساعیانه نقاشی کرده است و دست به خلق آثاری زده که کسی نمی تواند آن راببیند، میکلانژ خیلی ساده جواب داد:((خداوند آن را میبیند.))

ماهیت راستین تعهد کدام است

۱- بعضی ها می خواهند قبل از قبول تعهد همه چیز عالی و بی کم و کاست باشد. اما تعهد همیشه مقدم بر دستاورد و موفقیت است.

۲-معیار تعهد، عمل و اقدام است: صحبت کردن درباره تعهد یک مطلب است و کاریصورت دادن در قبال آن مطلبی دیگر. آرتور گوردون می گوید: کاری از حرف زدنساده تر نیست، و کاری دشوارتر از این نیست که روز بعد حرف تان را به مرحلهعمل در آورید.

۳- تعهد درها را به روی موفقیت می گشاید: در مواقعیتعهد تنها عاملی است که شما را به جلو حرکت می دهد. دیوید مک نالی در اینخصوص می گوید: تعهد دشمن مقاومت است، زیرا این قولی جدی برای حرکت به جلواست.تعهد سبب می شود هر بار که نقش زمین می شوید، از جای بر خیزید و رویپا بایستید. اگر می خواهید به جایگاه ارزشمندی برسید باید متعهد باشید.

اقدامات برای بهبود تعهد

۱-آن را اندازه بگیرید: ببینید اوقات خود را چگونه می گذرانید، پول تان راکجا خرج می کنید، چه مقدار از زمان را در محل کار می گذرانید، چه مقدار راوقف خدمت به دیگران می کنید چه مدت را با افراد خانواده می گذرانید و چهمبلغی را بعد برای رشد و اعتلای شخصی و کمک به دیگران پرداخت می کنید.

۲- چه کاری ارزش آن را دارد که به خاطر آن خودتان را هلاک کنید ؟

یافته خود را یادداشت نمایید وبعد ببینید که آیا اعمال ورفتار شما با این ایده آل ها همخوانی دارند یا خیر ؟

۳-از روش ادیسون استفاده کنید: آیا مشکل شما برداشتن قدم اول به سوی یک تعهداست. ادیسون وقتی ایده مناسبی برای یک اختراع پیدا می کرد، از خبرنگارانمطبوعات می خواست با او جلسه ای تشکیل دهند وبعد خبر رابه همه اعلام کنند.آنگاه به آزمایشگاه خود می رفت و آن را اختراع می نمود. برنامه های خود راعملی کنید. این گونه تعهد بیشتری برای عملی کردن تصمیم خود پیدا می کنید.منبع [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “دانش عمومی”