در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

کنترل از راه دور اماکن توسط دوربينهاي مدار بسته

توسط nt » چهارشنبه 3 تیر 1388 00:04

سلام
وقتتون بخیر
می خواستم در مورد کنترل از راه دور اماکن توسط دوربينهاي مدار بسته با اینترنت هر کسی چیزی میدونه بیان کنه به طوری که بتونم خودم راه اندازی کنم (راه اندازی اگر بخواهیم بیش از یک دوربین را هم همزمان ببینیم و نحوه ضبط و تنظیمات)
ممنون
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

-------------- لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد --------------

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nt تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT

Commander

Commander

نماد کاربر
2876

تشکر کرده: 1396 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: کنترل از راه دور اماکن توسط دوربينهاي مدار بسته

توسط CAPTAIN PILOT » چهارشنبه 3 تیر 1388 00:23

nt عزیز سلام

راستش من تخصصی در این زمینه ندارم و مطمئنا" فردا مهدی آقای عزیز و Negar.int گرامی و همینطور سایر دوستان و کارشناسان عزیز مفصلا" پاسخ خواهند داد.
اما مطمئنا" برای انتقال به یک دستگاه DVR و یک خط ADSL با سرعت حداقل 128 کیلوبایت (هرچی بالاتر باشه بهتره) و یک سوئیچ چند کاناله به تعداد دوربین های نصب شده نیاز دارید. اما برای ظبط تصاویر به یک رکوردر نیاز هست که اون هم میتونه به صورت کمبو روی DVR شما نصب باشه.
من خودم برای این کار قراره از یک دستگاه DVR مارک SOYO با 8 کانال وروذی و خروجی و هارد 250 گیگابایتی استفاده کنم که تا چتد روز آینده قراره بیان نصب و راه اندازیش کنن.
اگر مطلب بیشتری فهمیدم در اختیار شما قرار خواهم داد

موفق و پیروز باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, Mahdi1944, nt

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 فروردین 1388 17:09

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 1 پست

Re: کنترل از راه دور اماکن توسط دوربينهاي مدار بسته

توسط krum » چهارشنبه 3 تیر 1388 14:05

ساده ترین و ارزون ترین راه خری یک کارت DVR هستش . که بسته به تعداد دوربین ها بایستی تهیه کنید. همچنین نیاز به ADSL با IP Estatic دارید.
شما باید تعداد دوربین ها را مشخص کنید و برای هر کدام کابل تصویر و کابل برق بکشید . کابل تصویر هر کدام را به پست کیس کامپیوتر به کارت DVR وصل کنید و با نصب سی دی کارت و برنامه موجود بر روی کارت می تونید تصاویر دوربین ها را به طور همزمان تماشا و ضبط کنید.
برای این کامپیوتر حداقل پنتیوم 4 و رم128 و گرافیک 128 نیاز دارید. کارت های DVR هم بسته به اینکه تصویر را بصورت REAL یعنی 25 فریم در ثانیه نشان بدهند دسته بندی می شوند. ارزان ترین کارت DVR  حدود 25 هزار تومن هستش که 4 تا دوربین را پشتیبانی می کند ولی خوب تصویر به صورت آهسته هست چون تنها 25 فریم است . برای دیدن تصویر 4 دوربین بصورت واقعی باید یک کارت 4 کانال 100 فریم بخرید که نوع چینیش حدود 80 تا 100 هزار تومنه ( برای چهار دوربین)  اگر تعداد دوربین ها بیشتر باشد کارت 8 کانال 200 فریم .
من خودم تا حالا انتقال را انجام ندادم ولی ( باتنظیمIP در تنظیمات کارت ) با وارد کردن IP و تعیین یک USERNAME  و PASSWORD می تونید هر جا که به اینترنت دسترسی داشته باشید با وارد کردن اون IP و نام کاربری و پسورد از هر جا تصاویر را ببینید.
عیب این روش همانه که کامپیوتر باید 24 ساعت روشن باشه . در خرید کارت هم دقت کتید که کارت قابلیت مینی مایز کردن داشت باشه تا بتونید از کامپیوتر در حال ضبط استفاده کنید .
مرکز فروش دوربین مدار بسته هم در تهران پاساژ امجد توی خیابان جمهوریه ، بعد از پل حافظ .
راه دیگه هم خرید دستگاه STND ALONE که به صرفه نیست و نیاز به هارد و باز هم کامپیوتر برای انتقال دارد.
باز اگه سئوال داشتید در خدمتم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب krum تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, IRANIANLEV, nt, Mahdi1944