بالا رفتن درجه آمپر آب

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

بالا رفتن درجه آمپر آب

پست توسط mahdi.sarabi » شنبه 6 تیر 1388, 9:41 am

با سلام خدمت دوستان
من یک پراید 141 انژکتوری دارم .الان مدتیه که بعد از 10 الی 15 دقیقه حرکت آمپر آب بالا میاد .معمولا وقتی که با سرعت بالا حرکت میکنم خیلی بالا میاد تاآخرین خط سفید .اینوهم بگم که قبلا آبهم کم میکرد معمولا هر 250کیلومتر یک لیوان .بردم پیش یک میکانیک ترموستاتش رو دآورد دیگه آب کم نمیکنه ولی همچنان آمپرش میاد بالا .در دنده های پایین خیلی کم این اتفاق میافته (1-2-3) ولی در دنده های بالا خیلی آزارم میده به چند تا میکانیکی بردم هرکدوم یه چیز میگن که با عقل جوردر نمیاد مثلا یکی میگه از واتر پمپته یکی میگه از واشر سرسیلندرته .لطفا کمکم کنید

New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: بالا رفتن درجه آمپر آب

پست توسط mahdi.sarabi » شنبه 6 تیر 1388, 12:19 pm

من کولرم قطع است و اصلا از آن استفاده نمیکنم . فن هم سالم است وقتی پیش هر مکانیکی میبرم یه نمه از وسط که رد میشه فن کار میکنه و آمپر میاد پایین .ولی مشکلی که من دارم اینه که در حال حرکت مخصوصا در دنده های بالا آمپر میاد بالا. یکی از دوستان به من گفت از دلکو ماشینت هم میتونه باشه ولی راستش نمیدونم چه چوری

New Member

پست توسط mahdidalton » شنبه 2 مرداد 1389, 5:41 pm

با سلام ... من بخاطر این مبحث عضو این انجمن شدم ...
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم ... همونطور که دوستمون گفت با روشن بودن کولر دیگه این مشکل پیش نمیاد ... یکی از دوستام که در مکانیک خودرو وارد هستش بهم گفته احتمالا از فشنگی فن هستش .... حالا این فشنگی کجاست و آیا قابل تعمیر هست یا باید تعویض بشه ؟؟؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ..

Major II
Major II
سپاس‌های دریافتی: 23 بار

پست توسط دایی میلاد لافراری » دو شنبه 1 دی 1393, 1:53 am

فیوز فن سوخته - ترموستات ببنده سرجاش اصلا باز نکن خوب نیست باز بشه - منم میگم اگرآب خیلی خیلی کم میکنه از واشر سرسیلندر اما نه. فنت ضعیف شده یا گیرمیکنه یا نیمه سوزشده یا پره هاش شکسته - آب رادیاتور پرکن . کن اینو من گفتم انجام بده خداکنه درست بشه

New Member

پست توسط رضا دارایی » سه شنبه 1 آبان 1397, 1:32 am

سلام
من یه پراید مدل ۸۵دارم
درجه امپرم همیشه وسطه
ولی یه مدتیه بالا میاد تا خط سفید
بد یهو پایین میاد خیلی بازی داره
گاهی هم دیر پایین میاد
دلیلش چی میتونه باشه؟

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1150 بار
سپاس‌های دریافتی: 599 بار

پست توسط ho3ein2000 » سه شنبه 1 آبان 1397, 8:02 pm

رضا دارایی نوشته شده:
سه شنبه 1 آبان 1397, 1:32 am
سلام
من یه پراید مدل ۸۵دارم
درجه امپرم همیشه وسطه
ولی یه مدتیه بالا میاد تا خط سفید
بد یهو پایین میاد خیلی بازی داره
گاهی هم دیر پایین میاد
دلیلش چی میتونه باشه؟
با سلام
اول ترموستات
دوم ایراد فن یا یونیت فن

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2736 بار
سپاس‌های دریافتی: 5071 بار

پست توسط shafagh 2 » چهار شنبه 2 آبان 1397, 1:01 pm

از دو حال خارج نيست يا فن دور كند ( و گاه همچنين دور تند)  درست كار نمي كند و يا واشر سر سيلندر نيم سوز شده (اگر اب كم مي كند). موقع سلو فن دور كند را چك كنيد كه كار ميكند يا نه. وقتي ماشين را خاموش مي كنيد فورا درب راديات را باز كنيد ببينيد قل قل مي كند يا نه ( اخطار! وقتي ماشين هنوز روشن است درب راديات را باز كنيد.) چنانچه بعد از خاموش كردن ماشين ديديد سطح اب بطور قابل توجهي بالا و پايين مي رود و همچنين حباب مشاهده مي شود به احتمال زياد واشر مشكل دارد. گرفتگي سلول هاي راديات هم مي تواند مشكل گرم كردن موتور باشد. 

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”