جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

هواپيماي رادار گریز هيتلر بازسازي شد

توسط Shahryar » دوشنبه 8 تیر 1388 12:59

دوستان. چند روز پیش در سایت nationalgeographic من این خبر رو خوندم که متاسفانه به دلیل مشغله کاری موفق نشدم اون رو ترجمه کنم. امروز در سایت تابناک دیدم همین مطلب ذکر شده. اما عکسها متعلق به سایت نشنال جئوگرافیک است:هواپيماي رادار گریز هيتلر بازسازي شد


Horten 2-29 اولین هواپیمای رادار گریز جهان؟
مهندسان شرکت «نورثتروپ گرومان» پس از انجام بازسازي دريافتند که مهندسان نازي تنها چند قدم تا ساخت هواپيمايي که مي توانست مسير جنگ جهاني دوم را تغيير دهد، فاصله داشته اند. متخصصان هواپيماهاي رادار گريز ، هواپيماي فراموش شده هورتن 29-2 را که به نازي ها تعلق داشته است بازسازي کردند.

به گزارش مهر، هواپيماي هورتن 29-2 با ساختاري غريب، بسيار ديرتر از آن ابدع شده بود که بتواند در جنگ جهاني دوم به ياري نازيها بشتابد. هدف مهندسان از بازآفريني اين هواپيما بررسي و تاييد رادار گريزي اين هواپيما اعلام شده است.

مهندسان شرکت «نورثتروپ گرومان» پس از انجام بازسازي دريافتند که مهندسان نازي تنها چند قدم تا ساخت هواپيمايي که مي توانست مسير جنگ جهاني دوم را تغيير دهد، فاصله داشته اند.

هواپيماي هورتن 29-2 با استفاده از نقشه ها و طرحهاي به جامانده از نازيها و تنها نمونه به جا مانده از اين نوع هواپيما بازسازي شده است. بالهاي سرتاسري اين هواپيما بيشتر به هواپيماهاي جنگنده B-2 ايالات متحده يا هواپيماهاي اپيزودهاي جنگهاي ستاره اي شباهت دارد. همچنين بر اساس تحقيقات طراحي هواپيما به گونه اي بوده است که بتواند با سرعت 956 کيلومتر بر ساعت حرکت کند.

اولين آزمايش 29-2 قبل از کريسمس سال 1944 صورت گرفته است اما پس از آن زمان نازي ها رو به اتمام گذاشت و فرصت استفاده از اين ابداع براي حزب نازي به وجود نيامد. طراح اين هواپيما، والتر هورتن فردي نظامي بود که طي جنگ بريتانيا در سال 1940 صدها تن از همکاران خود را از دست داده بود. اين حادثه تا زمان مرگ با هورتن بوده و وي در واقع به منظور انتقام گرفتن از انگليسي ها اقدام به طراحي و ساخت هواپيمايي کرد که در برابر سيستم رادار انگليسيها نامرئي باشد.

مهندسان با بررسي نمونه باقي مانده از هواپيما اعلام کردند 29-2 براي افزايش توانايي کنترل يا مقاومت از هيچ سطح عمودي استفاده نکرده است و تمامي سطوح خارجي اين هواپيما در اوج گرفتن آن نقش دارند. هواپيماي شبيه سازي شده مانند نمونه باقي مانده از چوب و چسب و ميخ و بند ساخته شده و آزمايشهاي راداري بر روي نمونه ساخته شده نشان مي دهد طراحي يکدست اين هواپيما توانايي خاصي را در فرار از مقابل چشم رادارها به 29-2 بخشيده است. به بياني ديگر اينگونه به نظر مي رسد هواپيماي هورتن 29-2 اولين هواپيماي رادار گريز در جهان باشد.

محققان معتقدند در صورتي که اين هواپيما در زماني ديگر در اختيار نازي ها قرار مي گرفت قطعا سرنوشت جنگ جهاني دوم تغيير پيدا مي کرد زيرا اين هواپيما علاوه بر توانايي محدود در پنهان شدن از ديد رادارها از سرعت بسيار بالايي برخوردار بوده و حتي اگر رادارهاي انگليسي موفق به رديابي آن مي شده اند، زمان بسيار کمي براي نشان دادن عکس العمل از خود داشته اند. زماني در حدود 8 يا 19 دقيقه که در اين محدوده زماني ايجاد پوشش دفاعي براي مقابله با اين جنگنده ها امري بسيار سخت به نظر مي رسد.

با اين همه و با وجود کامل بودن طراحي هواپيماي 29-2 نازي ها در سال 1945 با کمبود شديد سوخت و خلبان و مهمتر از آنها زمان مواجه بودند و همين امر فرصت يکه تازي بيشتر بر تاريخ جهان را از آنها
گرفت.


منبع خبر: تابناک

منبع تصاویر:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
pedmehr, حسن2568, sokuteasemuni, sand_fighter, hamed_713, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, zoornachi, Fariborz, yasermym, moh-597

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان