اورانیوم ضعیف شده چگونه به ادوات زرهی نفوذ می کند ؟

در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

اورانیوم ضعیف شده چگونه به ادوات زرهی نفوذ می کند ؟

پست توسط CAPTAIN PILOT » جمعه 2 مرداد 1388, 7:00 pm

امروزه نگرانی ها در مورد خطرات بالقوه کاربد نظامی اورانیوم ضعیف شده بر روی سلامتی در جهان رو به افزایش است . اورانیوم ضعیف شده ماده بسیار سنگینی است که چگالی آن 7/1 سنگین تر از سرب می باشد . از این رو در مهمات نفوذی و بدنه خودروهای زرهی مورد استفاده قرار می گیرد . ایالات متحده آمریکا از اورانیوم ضعیف شده در سامانه های جنگ افزاری و بدنه زرهی برخی از تانک ها از قبیل آبرامز و هواپیمایی نظیر (A-10) استفاده میکند .

[HR]

  تصویر  
_____________________________________________________________________________________________


هواپیمای رعد A-10 :

طی جنگهای کوزوو و افغانستان ماموریت این هواپیما پرتاب هزاران گلوله ساخته شده از اورانیوم ضعیف شده بود . این هواپیما به منظور پشتیبانی هوایی نیروهای زمینی طراحی شده وبه خوبی قابلیت انجام عملیات در ارتفاعات پایین را دارد . هواپیمای رعد II دارای یک مسلسل آونجر (GAU-8) هفت لول است که با قدرت آتش بسیار قوی خود جهت از بین بردن اهداف مستقر روی زمین به کار می رود . این مسلسل آونجر قادر است 65 عدد گلوله در ثانیه شلیک کند و برد آن 1250 متر است
مهمات جنگی این اسلحه 1100 گلوله از نوع HEI مواد آتش زا با قدرت انفجار بال است که این گلوله ها ساخته شده از اورانیوم ضعیف شده می باشند .  
نحوه نفوذ اورانیوم ضعیف شده به ادوات زرهی :   
در هنگام برخورد گلوله اورانیوم ضعیف شده به تانک زرهی چه اتفاقی می افتد ؟
مرحله اول برخورد گلوله ساخته شده از اورانیوم ضعیف شده با سرعت 1067 متر بر ثانیه به هدف است . در مرحله دوم پوشش زرهی از نفوذ پوسته خارجی گلوله ساخته شده از اورانیوم ضعیف شده جلوگیری می کند . در مرحله سوم هسته نفوذ کننده گلوله مجهز به اورانیوم ضعیف شده متراکم تر بوده ودر بدنه زره پوش نفوذ می کند . در مرحله چهارم هنگام نفوذ گلوله ساخته شده از اورانیوم ضعیف شده به بدنه ادوات زرهی بدنه بر اثر حرارت داغ شده شروع به ذوب شدن می کند . پس از نفوذ باقی مانده پوسته خارجی گلوله در بین دیوار ه داخلی زره پوش کاملا منفجر شده و اشعه سفید رنگ اورانیوم داغ به همراه ترکش ها فضای داخلی زره پوش را در بر می گیردبا برخورد گلوله اورانیوم ضعیف شده و ترکش های آن به مخزن سوخت و مهمات تانک انفجار مخربی رخ می دهد .  
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد جنگ افزار”