رنکینگ نظامی ایران در مقایسه با سایر کشورهای اتمی وغیر اتمی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

Re: رنکینگ نظامی ایران در مقایسه با سایر کشورهای اتمی وغیر اتمی

پست توسط dove2787 » شنبه 10 مرداد 1388, 8:53 pm

میهن پرست جان من کاملا با نظر شما در مورد اسرائیل موافقم نه تنها اسرائیل بلکه همین اعراب حوزه خلیج فارس
باید به قدرت نظامی قدرت معنوی و دینی اون کشور را هم اضافه کرد و چون ما پیروان امام حسین هستیم مطمئنا از این نظر در دنیا اول هستیم ودر کل بدون در نظر گرفتن سلاح دین که از هر سلاحی برتر هست و سلاح اتمی ایران بین 5 تا 10 هست
از کلیه عزیزان که مطلب گذاشتن ممنون هستم

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

پست توسط shooter » سه شنبه 13 مرداد 1388, 10:55 am

1-امریکا
2-روسیه
3-چین
4-هند
5-انگلیس
6-فرانسه
7-اسرائیل
8-ایران_ترکیه_مصر_آلمان_پاکستان

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6670 بار
سپاس‌های دریافتی: 12009 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 13 مرداد 1388, 12:15 pm

قرار دادن ایران با آلمان خیلی اغراق آمیزه !
بحث قدرت معنوی و دینی درسته ولی بهشت رو به بها می دن نه به بهانه !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

پست توسط Present » سه شنبه 13 مرداد 1388, 1:25 pm

(بهشت رو به بها می دن نه به بهانه)
فکر کنم جملتون رو وارونه نوشتید
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

پست توسط iran_f14 » سه شنبه 13 مرداد 1388, 2:55 pm

علاوه بر آلمان ايران به سختي با تركيه و پاكستان هم رديف خواهد بود .
در اين رنكينگ كشورهاي قدرتمند آمريكاي جنوبي مانند برزيل و آرژانتين ديده نشده .
كشورهاي قدرتمند آسيايي به صورت كامل ديده نشده مانند ژاپن ، كره شمالي و جنوبي

يك نكته نيز كه در توان نظامي بايد در نظر گرفت بالانس سه نيروي زميني ، دريايي و هوايي است ( بدون درنظر گرفتن توان اتمي ، شيميايي و بيولوژيكي ) متاسفانه نيروي هوايي ايران تواني به مراتب كمتر از دو نيروي زميني و دريايي دارد .

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: واوان
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار
تماس:

پست توسط Ruozbeh » سه شنبه 13 مرداد 1388, 7:22 pm

تو این سایت صد تا تاپیک با این موضوع وجود داره بسه دیگه!!!!!
:-? :-? :-? :-? :-?
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6670 بار
سپاس‌های دریافتی: 12009 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » چهار شنبه 14 مرداد 1388, 12:29 am

morteza_1234m نوشته شده:(بهشت رو به بها می دن نه به بهانه)
فکر کنم جملتون رو وارونه نوشتید

حاج مرتضی منم که همینو نوشتم !!!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 45 بار

پست توسط IAF » چهار شنبه 14 مرداد 1388, 10:27 am

بابا جان من میگم مشاور نظامی رهبری مگه ما 13 هستیم بعد شما هی میکشید بالا!

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 19 بار

پست توسط Arman@M » جمعه 30 مرداد 1388, 8:37 pm

با سلام به دوستان

قبل از هرچيز اطمينان دارم كه همه ما از حس شديد ميهن پرستي برخورداريم كه اين امر جاي تقدير داره و به قولي مو لاي درز اون نميره...

اما بعد از اين حرفها و تعاريف و تمجيدها بد نيست كمي از بالا به مساله نگاه كنيم و كلاه خودمون رو در جهت منافع ملي خودمون قاضي كنيم

باز هم تاكيد ميكنم ....... در جهت منافع ملي و صيانت از ايران هميشه سرفراز .....

من فكر ميكنم از مهم ترين نكات در هر مواجهه نظامي و قبل از اون   نگرفتن دشمن و دچار خود بزرگ بيني نشدن  است . مورد بعدي تميز دادن ميان اهداف پشت پرده به اصطلاح جنگهايي است كه طي ساليان اخير شاهد اونها بوديم . يعني چه زمان هدف 100 در 100 نظامي بوده و چه زمان آتش افروزي و ارعاب و ايجاد رقابت تسليحاتي و فروش سلاح و به كارگيري ارتشي كه مدتهاست در رخوت به سر برده و موارد ديگري كه ممكنه شما دوستان از من ناچيز بهتر در جريان اونها باشيد ......

با اين اوصاف بنده نميتونم به ادعاهاي مطرح شده در مورد خودمون و ديگر كشورها در زمينه توان نظامي بدون ترديد نگاه كنم و شديدا نسبت به آمار ارايه شده انتقاد دارم ... از شما دوستان هم تقاضا دارم در صورت داشتن نظرات تكميلي و يا انتقاد نسبت به موارد ذكر شده بنده رو مطلع كنيد .

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 273 بار

پست توسط MoHsEn 1368 » یک شنبه 1 شهریور 1388, 3:10 pm

دوستان عزیز رنکینگ نظامی هر کشوری به اینه که چقدر از نیاز هاشو خودش تامین و درست میکنه کشوری مثل اسرائیل که تانک مرکاواشو هم با کمک های زیاد آمریکا درست کرده وزیردریایی هاشو از آلمان و آمریکا تامین میکنه و کلا هیچ چیزی نداره که کاملا ساخت خودش باشه مثل عرب ها می مونه که فقط با پول و خرید تجهیزات نظامی خودشو می خواد اول کنه در حالی که رتبش به نظر من بین 15 تا 20 هستش تازه با ارفاق.
ایران هم چون در حال پیشرفت نظامی هست و بیشتر تکنولوژی و تجهیزات نظامیش رو خودش باساخت داخل تامین میکنه میتونه در رتبه 5 تا 7 قرار بگیره.
به امید اینکه ایران جزو سه کشور اول دنیا باشه تا کسی جرات تحریم کردنشو نداشته باشه و تازه خودش بعضی از کشورها رو تحریم کنهتصویر.
موفق و سربلند و پیروز باشی ایران من.......

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران / م انقلاب
سپاس‌های ارسالی: 88 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط vahidm007 » چهار شنبه 11 شهریور 1388, 6:58 am

[SIZE=150][FONT=Titr]با سلام به تمام  
    کشوری نسبت به تهدیدات و دشمنانی که داره طرح های دفاعی برای خودش طراحی میکنه... 
  همین ایران خودمون به گفته فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب ، با توجه به شناسائی دشمنان و تهدیدات موجود ، طرح های دفاعی طراحی شده است. 
  دشمنان ما چه کشورهایی هستند؟ (که چشم دیدن موفقیت ایران و ایرانی رو ندارن!)  

ما:  
  رژیم صهیونیستی  
  ایالات متحده  
  بریتانیا (انگستان) 

تعدادی کشور های عربی مانند: عربستان صعودی، امارات متحده عربی، اردن، مصر  

این کشورها اگر تنها لحظه ای فرصت کنند که به ایران ضربه بزنند ، فرصت رو از دست نمیدند!... 

با وجود سیستم ها و سرویس های اطلاعاتی ایران تمامی توطئه های این دشمنان بی اثر میشود... 

با کشورهای: جمهوری اسلامی پاکستان، جمهوری اسلامی افغانستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، جمهوری ترکیه، جمهوری اسلامی عراق، مرز خاکی دارد و با کشورهای جنوبی خلیج همیشه فارس که همه از اعراب هستند مانند: عربستان صعودی، امارات متحده عربی، بحرین، قطر، عمان ، روسیه و قزاقستان مرز آبی دارد. 

بین این کشور ها بجز عربستان صعودی که گرگ دوست نما است و امارات متحده عربی که نوچه عربستانه کسی با ایران     
 ! یعنی راستش جرات ندارن! که با ایران در بیافتن!  

ایران اشراف کامل اطلاعاتی بر تمام این کشورهای خاورمیانه دارد...  

یادمان نرود که در ابتدای هر نبرد نظامی ابتدا اطلاعات کافی برای انجام عملیات نظامی لازم است. بدون اطلاعات کافی هیچ عملیات نظامی پیروز نخواهد شد...  
  وقتی که ایران یکی از قویترین سازمان ها و سرویس های اطلاعاتی را در جهان دارد میتوان به انجام عملیات های نظامی موفق و پیروز ایران امیدوار بود...  

نظر من با این وجود در هنگام نبرد نظامی ایران میتواند در برابر دشمنان خود مانند امریکا به خوبی عملیات های موفقی را انجام دهد...  

رژیم صهیونیستی اسرائیل به نیروهای هوابرد خود بسیار میبالد، اما امریکا و انگلیس نیروهای تفنگدار دریایی زبده ای دارند...  
 که جالب است یاداوری کنم که پاسداران غیور و شجاع ایران زمین تا به حال چندین بار هم تفنگداران دریایی انگلیس و هم تفنگداران امریکا را در آبهای ایران بدون هیچ مقاوتی از سوی نیروهای انگلیسی و امریکایی دستگیر کرده اند! لازم به ذکر است که هنگامی که پاسداران دریایی ایران،تفنگداران دریایی بریتانیا (      ) را در آبهای ایران دستگیر کردند یکی از کماندوهای انگلیسی از شدت ترس خود را خیس کرده بود!! تصویر 

نیروهای رنگاوارنگ هوابرد اسرائیل هم باید بگویم که وقتی در برابر یک نیروی شبه نظامی مانند حزب الله لبنان نمیتواند پیروز باشد ، میخواهد در برابر سربازان با غیرت ایرانی به ایستد؟؟؟!!! تصویر 

این مسئله را هم متذکر شوم که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح ایران ، اگر تعداد تمامی بسیجیان فعال نیروی مقاومت را ( از نظر نیروی انسانی) به تنهایی حساب کنیم (میشود حداقل یازده تا دوازده میلیون نفر (11000000 تا 12000000 نفر) ) ، ایران قوی ترین ارتش و نیروی نظامی را از نظر نیروی انسانی در جهان داراست!.  

ضمن ارتش جمهوری اسلامی نیروهای متخصص و زبده ای مانند تیپ 65 نیروی ویژه هوابرد (نوهد) و تیپ 55 هوابرد شیراز، یگان های تفنگداران دریایی و   .B.   ، یگان های زرهی پیشرفته و مجهز به امکانات و تکنولوژی روز، قرارگاه های پدافند هوایی ، انواع و اقسام موشک های زمین به زمین و زمین به دریا و موشک های پدافند ضدهوایی ، ناو و ناوشکن و ناوچه های مدرن و ساخت داخل مجهز به توپ های دریایی و موشک های ضد هوایی و ضد کشتی (ناو) تیربار های ضدهوایی ، انواع زیر دریایی ها ( از زیر دریایی دو نفره کماندوهای دریایی گرفته تا زیر دریایی غدیر و ...) ، قایق های پرنده که میتوانند از سطح آب فاصله گرفته و پرواز کنند ، هوانیروز همیشه قهرمان و فداکار ، بمب های هدایت شونده ، گروه های پدافند ش-م-ر و ... ، را دارا میباشد که امتیازهای بزرگی برای نیروهای مسلح ایران به حساب میآید و رنکینگ ارتش و نیروهای مسلح ایران را بالا میبرد.  

با این حساب به نظر من نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مقامی بین 5 تا 7 کشوری است که میتواند عملیات نظامی ای موفق و پیروز را در داخل کشور بر علیه تروریستها و گروهک ها و در لبه ی مرز با دشمنان و ارتش های بیگانه و متجاوز ، و حتی در خارج از کشور عملیات های خرابکارانه بر علیه کشور متجاوز انجام دهد.  
((( علم اگر در ستاره سهیل باشد مردمانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد )))

یا علی جان مقتدای من توئی

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

پست توسط SORENA » چهار شنبه 11 شهریور 1388, 5:27 pm

شما فکر میکنی چند درصد از این بسیجی ها واقعا بسیجی هستن و بخاطر قدرت و امکانات و ... وارد بسیج نشدن ، فکر میکنم از نظر کمی چین اولین نیروی زمینی رو داشته باشه چون اونها هم نیروهای مردمی زیادی دارن

ارسال پست

بازگشت به “ادوات زميني”