در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
16

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 5 اردیبهشت 1388 15:51

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 5 پست

Re: رنکینگ نظامی ایران در مقایسه با سایر کشورهای اتمی وغیر اتمی

توسط dove2787 » شنبه 10 مرداد 1388 19:53

میهن پرست جان من کاملا با نظر شما در مورد اسرائیل موافقم نه تنها اسرائیل بلکه همین اعراب حوزه خلیج فارس
باید به قدرت نظامی قدرت معنوی و دینی اون کشور را هم اضافه کرد و چون ما پیروان امام حسین هستیم مطمئنا از این نظر در دنیا اول هستیم ودر کل بدون در نظر گرفتن سلاح دین که از هر سلاحی برتر هست و سلاح اتمی ایران بین 5 تا 10 هست
از کلیه عزیزان که مطلب گذاشتن ممنون هستم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dove2787 تشکر کرده اند:
vahidm007

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
63

تاريخ عضويت

چهارشنبه 24 بهمن 1386 10:56

آرشيو سپاس: 107 مرتبه در 34 پست

توسط shooter » سه شنبه 13 مرداد 1388 09:55

1-امریکا
2-روسیه
3-چین
4-هند
5-انگلیس
6-فرانسه
7-اسرائیل
8-ایران_ترکیه_مصر_آلمان_پاکستان

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4254

تشکر کرده: 183 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 13 مرداد 1388 11:15

قرار دادن ایران با آلمان خیلی اغراق آمیزه !
بحث قدرت معنوی و دینی درسته ولی بهشت رو به بها می دن نه به بهانه !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » سه شنبه 13 مرداد 1388 12:25

(بهشت رو به بها می دن نه به بهانه)
فکر کنم جملتون رو وارونه نوشتید
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تاريخ عضويت

چهارشنبه 13 خرداد 1388 06:41

آرشيو سپاس: 138 مرتبه در 61 پست

توسط iran_f14 » سه شنبه 13 مرداد 1388 13:55

علاوه بر آلمان   ايران به سختي با تركيه و پاكستان هم رديف خواهد بود .  
در اين رنكينگ كشورهاي قدرتمند آمريكاي جنوبي مانند برزيل و آرژانتين  ديده نشده .  
كشورهاي قدرتمند آسيايي به صورت كامل ديده نشده  مانند ژاپن ، كره شمالي و جنوبي

يك نكته نيز كه در  توان نظامي  بايد در نظر گرفت  بالانس سه نيروي  زميني  ، دريايي و هوايي است ( بدون درنظر گرفتن توان اتمي ، شيميايي و بيولوژيكي )  متاسفانه  نيروي هوايي ايران تواني به مراتب كمتر از  دو نيروي زميني و دريايي دارد .

Major I

Major I

نماد کاربر
330

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 خرداد 1388 14:24

واوان

آرشيو سپاس: 2326 مرتبه در 290 پست

توسط Ruozbeh » سه شنبه 13 مرداد 1388 18:22

تو این سایت صد تا تاپیک با این موضوع وجود داره بسه دیگه!!!!!
:-?  :-?  :-?  :-?  :-?
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4254

تشکر کرده: 183 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 13 مرداد 1388 23:29

morteza_1234m نوشته است:(بهشت رو به بها می دن نه به بهانه)
فکر کنم جملتون رو وارونه نوشتید

حاج مرتضی منم که همینو نوشتم !!!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
34

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 شهریور 1387 11:21

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 17 پست

توسط IAF » چهارشنبه 14 مرداد 1388 09:27

بابا جان من میگم مشاور نظامی رهبری مگه ما 13 هستیم بعد شما هی میکشید بالا!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب IAF تشکر کرده اند:
vahidm007, کربلای5

New Member

no avatar
13

تاريخ عضويت

پنج شنبه 15 مرداد 1388 14:41

آرشيو سپاس: 20 مرتبه در 8 پست

توسط Arman@M » جمعه 30 مرداد 1388 19:37

با سلام به دوستان

قبل از هرچيز اطمينان دارم كه همه ما از حس شديد ميهن پرستي برخورداريم كه اين امر جاي تقدير داره و به قولي مو لاي درز اون نميره...

اما بعد از اين حرفها و تعاريف و تمجيدها بد نيست كمي از بالا به مساله نگاه كنيم و كلاه خودمون رو در جهت منافع ملي خودمون قاضي كنيم

باز هم تاكيد ميكنم .......    در جهت منافع ملي و صيانت از ايران هميشه سرفراز .....

من فكر ميكنم از مهم ترين نكات در هر مواجهه نظامي و قبل از اون ناديده نگرفتن دشمن و دچار خود بزرگ بيني نشدن است . مورد بعدي تميز دادن ميان اهداف پشت پرده به اصطلاح جنگهايي است كه طي ساليان اخير شاهد اونها بوديم . يعني چه زمان هدف 100 در 100 نظامي بوده و چه زمان آتش افروزي و ارعاب و ايجاد رقابت تسليحاتي و فروش سلاح و به كارگيري ارتشي كه مدتهاست در رخوت به سر برده و موارد ديگري كه ممكنه شما دوستان از من ناچيز بهتر در جريان اونها باشيد ......

با اين اوصاف بنده نميتونم به ادعاهاي مطرح شده در مورد خودمون و ديگر كشورها در زمينه توان نظامي بدون ترديد نگاه كنم و شديدا نسبت به آمار ارايه شده انتقاد دارم ... از شما دوستان هم تقاضا دارم در صورت داشتن نظرات تكميلي و يا انتقاد نسبت به موارد ذكر شده بنده رو مطلع كنيد .

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
111

تاريخ عضويت

شنبه 31 مرداد 1388 15:59

آرشيو سپاس: 290 مرتبه در 76 پست

توسط MoHsEn 1368 » يکشنبه 1 شهریور 1388 14:10

دوستان عزیز رنکینگ نظامی هر کشوری به اینه که چقدر از نیاز هاشو خودش تامین و درست میکنه کشوری مثل اسرائیل که تانک مرکاواشو هم با کمک های زیاد آمریکا درست کرده وزیردریایی هاشو از آلمان و آمریکا تامین میکنه و کلا هیچ چیزی نداره که کاملا ساخت خودش باشه مثل عرب ها می مونه که فقط با پول و خرید تجهیزات نظامی خودشو می خواد اول کنه در حالی که رتبش به نظر من بین 15 تا 20 هستش تازه با ارفاق.
ایران هم چون در حال پیشرفت نظامی هست و بیشتر تکنولوژی و تجهیزات نظامیش رو خودش باساخت داخل تامین میکنه میتونه در رتبه 5 تا 7 قرار بگیره.
به امید اینکه ایران جزو سه کشور اول دنیا باشه تا کسی جرات تحریم کردنشو نداشته باشه و تازه خودش بعضی از کشورها رو تحریم کنه.
موفق و سربلند و پیروز باشی ایران من.......

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MoHsEn 1368 تشکر کرده اند:
vahidm007

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 شهریور 1388 12:25

تهران / م انقلاب

آرشيو سپاس: 88 مرتبه در 36 پست

توسط vahidm007 » چهارشنبه 11 شهریور 1388 05:58

با سلام به تمام دوستان  
هر کشوری نسبت به تهدیدات و دشمنانی که داره طرح های دفاعی برای خودش طراحی میکنه...
مثلا همین ایران خودمون به گفته فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب ، با توجه به شناسائی دشمنان و تهدیدات موجود ، طرح های دفاعی طراحی شده است.
خودمونیم دشمنان ما چه کشورهایی هستند؟ (که چشم دیدن موفقیت ایران و ایرانی رو ندارن!)

دشمنان ما:
1- رژیم صهیونیستی اسرائیل
2- ایالات متحده امریکا
3- بریتانیا (انگستان)
4- فرانسه
5- آلمان
6- تعدادی کشور های عربی مانند: عربستان صعودی، امارات متحده عربی، اردن، مصر

که این کشورها اگر تنها لحظه ای فرصت کنند که به ایران ضربه بزنند ، فرصت رو از دست نمیدند!...

اما با وجود سیستم ها و سرویس های اطلاعاتی ایران تمامی توطئه های این دشمنان بی اثر میشود...

ایران با کشورهای: جمهوری اسلامی پاکستان، جمهوری اسلامی افغانستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، جمهوری ترکیه، جمهوری اسلامی عراق، مرز خاکی دارد و با کشورهای جنوبی خلیج همیشه فارس که همه از اعراب هستند مانند: عربستان صعودی، امارات متحده عربی، بحرین، قطر، عمان ، روسیه و قزاقستان مرز آبی دارد.

در بین این کشور ها بجز عربستان صعودی که گرگ دوست نما است و امارات متحده عربی که نوچه عربستانه کسی با ایران دشمنی
نداره! یعنی راستش جرات ندارن!  که با ایران در بیافتن!

چون ایران اشراف کامل اطلاعاتی بر تمام این کشورهای خاورمیانه دارد...

یادمان نرود که در ابتدای هر نبرد نظامی ابتدا اطلاعات کافی برای انجام عملیات نظامی لازم است. بدون اطلاعات کافی هیچ عملیات نظامی پیروز نخواهد شد...
پس وقتی که ایران یکی از قویترین سازمان ها و سرویس های اطلاعاتی را در جهان دارد میتوان به انجام عملیات های نظامی موفق و پیروز ایران امیدوار بود...

به نظر من با این وجود در هنگام نبرد نظامی ایران میتواند در برابر دشمنان خود مانند امریکا به خوبی عملیات های موفقی را انجام دهد...

رژیم صهیونیستی اسرائیل به نیروهای هوابرد خود بسیار میبالد، اما امریکا و انگلیس نیروهای تفنگدار دریایی زبده ای دارند...
که جالب است یاداوری کنم که پاسداران غیور و شجاع ایران زمین تا به حال چندین بار هم تفنگداران دریایی انگلیس و هم تفنگداران امریکا را در آبهای ایران بدون هیچ مقاوتی از سوی نیروهای انگلیسی و امریکایی دستگیر کرده اند! لازم به ذکر است که هنگامی که پاسداران دریایی ایران،تفنگداران دریایی بریتانیا (Royal Marines ) را در آبهای ایران دستگیر کردند یکی از کماندوهای انگلیسی از شدت ترس خود را خیس کرده بود!!  

درباره نیروهای رنگاوارنگ هوابرد اسرائیل هم باید بگویم که وقتی در برابر یک نیروی شبه نظامی مانند حزب الله لبنان نمیتواند پیروز باشد ، میخواهد در برابر سربازان با غیرت ایرانی به ایستد؟؟؟!!!

باید این مسئله را هم متذکر شوم که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح ایران ، اگر تعداد تمامی بسیجیان فعال نیروی مقاومت را ( از نظر نیروی انسانی) به تنهایی حساب کنیم (میشود حداقل یازده تا دوازده میلیون نفر  (11000000 تا 12000000 نفر) ) ، ایران قوی ترین ارتش و نیروی نظامی را از نظر نیروی انسانی در جهان داراست!.

در ضمن  ارتش جمهوری اسلامی نیروهای متخصص و زبده ای مانند تیپ 65 نیروی ویژه هوابرد (نوهد) و تیپ 55 هوابرد شیراز، یگان های تفنگداران دریایی و S.B.S ، یگان های زرهی پیشرفته و مجهز به امکانات و تکنولوژی روز، قرارگاه های پدافند هوایی ، انواع و اقسام موشک های زمین به زمین و زمین به دریا و موشک های پدافند ضدهوایی ، ناو  و ناوشکن و ناوچه های مدرن و ساخت داخل مجهز به توپ های دریایی و موشک های ضد هوایی و ضد کشتی (ناو) تیربار های ضدهوایی  ، انواع زیر دریایی ها ( از زیر دریایی دو نفره کماندوهای دریایی گرفته تا زیر دریایی غدیر و ...) ، قایق های پرنده که میتوانند از سطح آب فاصله گرفته و پرواز کنند ، هوانیروز همیشه قهرمان و فداکار ، بمب های هدایت شونده ، گروه های پدافند ش-م-ر   و ... ، را دارا میباشد که امتیازهای بزرگی برای نیروهای مسلح ایران به حساب میآید و رنکینگ ارتش و نیروهای مسلح ایران را بالا میبرد.

با این حساب به نظر من نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مقامی بین 5 تا 7 کشوری است که میتواند عملیات نظامی ای موفق و پیروز را در داخل کشور بر علیه تروریستها و گروهک ها و در لبه ی مرز با دشمنان و ارتش های بیگانه و متجاوز ، و حتی در خارج از کشور عملیات های خرابکارانه بر علیه کشور متجاوز انجام دهد.
((( علم اگر در ستاره سهیل باشد مردمانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد )))

یا علی جان مقتدای من توئی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب vahidm007 تشکر کرده اند:
simab1348

Major

Major

نماد کاربر
841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » چهارشنبه 11 شهریور 1388 16:27

شما فکر میکنی چند درصد از این بسیجی ها واقعا بسیجی هستن و بخاطر قدرت و امکانات و ... وارد بسیج نشدن ، فکر میکنم از نظر کمی چین اولین نیروی زمینی رو داشته باشه چون اونها هم نیروهای مردمی زیادی دارن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
DJ Dani

قبليبعدي