در اين بخش مي‌توانيد در مورد سلاح و ادوات جنگي زميني به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 18:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

رنکینگ نظامی ایران در مقایسه با سایر کشورهای اتمی وغیر اتمی

توسط میهن پرست » سه شنبه 6 مرداد 1388 11:38

دوستان در سنترال و سایر وبلاگ های نظامی همیشه بر سر رتبه نظامی ایران در جهان بحث وگاها درگیری های لفظی شکل می گیرد.لذا به نظر من بهتر است تا با ایجاد این تایپیک رتبه ای مشخص برای ایران در نظر گرفته شود تا  از این به بعد در سنترال به ان رتبه استناد گردد.بنابراین از هر کاربر تقاضا دارم تا رتبه ای که برای کشور عزیزمان ایران را متصور است با دلایل و اسناد معتبر ذکر نماید.

در این رده بندی شما باید با توجه به توان هوایی.زمینی. موشکی و دریایی (توان زیرسطحی وسطحی)کشورمان در برابر سایر کشورهای مد نظر رتبه ای واقع بینانه برای کشورمان به دور از تعصب و یا خدای ناکرده نفرت از این سرزمین لحاظ کنید.و درپایان در یک نتیجه گیری کلی رتبه ای تقریبی مثلا از 5تا 10 مین کشور را برای ایران در جهان لحاظ میکنیم.
در ضمن پیشاپیش از دوستان خواهش میکنم که به نظر یکدیگر احترام بگذارند واگر نقدی بر تحلیل یکی از دوستان دارند با ارامش خاطر وبا سند ومدرک از او انتقاد کنند.پس به طور کلی نه ایران را ابر قدرت جلوه دهیم نه کشوری ضعیف.
و در پایان اگر نتیجه کلی که از رتبه ایران به دست امد در یک نظر سنجی توسط اکثر کاربران تایید شد از این به بعد به این رتبه در سنترال استناد خواهیم کرد.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, simab1348, CAPTAIN PILOT

Major I

Major I

نماد کاربر
124

تاريخ عضويت

دوشنبه 11 خرداد 1388 14:30

آرشيو سپاس: 367 مرتبه در 109 پست

Re: رنکینگ نظامی ایران در مقایسه با سایر کشورهای اتمی وغیر اتمی

توسط simab1348 » سه شنبه 6 مرداد 1388 12:02

روز همگی بخیر . البته تعیین سطح نظامی تابع شرایط خاصی هست که حداقل من که یک غیر نظامی با اطلاعات اندک هستم اون رو ندارم  و صرفا نظر شخصی خودم رو اعلام میکنم  
مشکل بشه که یک کشور بتونه در همه عرصه های نظامی کاملا قوی و مقتدر باشه . برای مثال تا اونجا که من اطلاع دارم نیروی هوایی ما در عین اینکه در حد قابل قبول و خوبی هست اما کفاف تهدیدات امنیتی ما رو نمیده . در مقابل فکر می کنم نیرو زمینی و دریایی ما وضعیت مناسب تری داشته باشند . اما توان موشکی ایران که در اختیار تمام قوای هوایی . زمینی و دریایی قرار گرفته بعنوان برگ برنده ای برای ایران بحساب میاد. البته یک نکته دیگر هم هست که باید مد نظر باشه . ارتش کشوری مثل عربستان شاید در بعضی از موارد برتری هایی داشته باشه اما چون یک ارتش وابسته است و خودش در تولید ، تعمیر و نگهداری  آنچه که توان رزمش رو ایجاد میکنه نقشی نداره بسیار صدمه پذیره . یکی از نقاط قوت کشور ما خود اتکایی نسبی در زمینه تولید تجهیزات نظامی است . روحیه حماسی و غیرت خاص مردم ما هم امتحانش رو در ادوار مختلف تاریخ و هشت سال جنگ اخیر  پس داده . مهمترین رکن نیروی نظامی ما اتکاء به خداونده
من این رو در روزهای سخت جنگ با تمام وجود احساس کردم . وقتی مرگ به انسان نزدیک میشه انسان قدرت عجیبی پیدا می کنه .
با در نظر گرفتن این موارد من قدرت نظامی ایران رو بالاترین قدرت  در منطقه و پنجمین قدرت جهان در نظر می گیرم . دلیل من هم برای این رتبه بندی این هست که کشور هایی که توانایی نظامی بالایی دارند از درگیری مستقیم با ایران در هراسند. واین نشان دهنده قدرت کشور ماست . که در غیر این صورت تا به حال صدهابار این مملکت را شخم زده بودند.
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب simab1348 تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, كيارش, CAPTAIN PILOT

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

توسط میهن پرست » سه شنبه 6 مرداد 1388 12:25

.
خوب ازلحاظ هوایی همه میدونیم که کشورمون در وضعیت ارمانی قرار نداره.اما هنوز با وجود تامکت ها وساخت موشک فونیکس در داخل از لحاظ دفاع هوایی بدک نیست و البته نباید میگ 29 ها و میراژهارو رو فراموش کرد.ضمن اینکه شایعه هایی درباره وجود میگ31 هم به گوش میرسه که این خود باعث بالا رفتن توان رهگیری ما میشه.در بعد بمب افکن ها هم خوب ما الان به f4و f5وsu24وsu25و ساعقه واذرخش متکی هستیم.ولی بازم تاکید دارم که وضعیت ما ارمانی نیست اما تلاش ها برای ساخت هواپیمای قدرتند ساخت داخل ادامه داره.
در بعد پدافند ما واقعا وضع خوبی داریم.زیرا پدافند ما ترکیبی از انواع ساخت غرب و شرق وداخل هست.پدافندهایی نظیر s300.torm1.s200 sam11.وsam6  از شرق و پدافند قدرتمند هاوک از غرب به انضمام پدافند شهاب ثاقب و شاهین هم از داخل دفاع مستحکمی رو در برابر دشمن تشکیل میده.
در بعد زمینی ما بسیار قدرتمند هستیم .زیرا استعداد انسانی نیروهای ما در زمان جنگ از یک میلیون سرباز به راحتی خواهد گذشت.و با ترکیب نیروهای ارتش و سپاه نیروی تدافعی وتهامی قدرتمندی تشکیل میشه و البته همون طور که همه میدونید فرماندهان ما در دنیا صاحب سبک هستند ودر طراحی عملیات  پیچیده خبره.و مهمترین مزیت نیروهای ما نبرد نامتقارن هست که نتیجش در جنگ 33روزه بسیار مشهود بود.بنابراین از بعد زمینی من ایران رو بسیار قدرتمند میدونم.
اما بعد اصلی نیروهای نظامی قدرت استرتژیک و موثر موشکی هست.به طوری که بیش از نیمی از بودجه نظامی ما صرف توان موشکی ما میشه که تا کنون بسیار  موثر بوده و همیشه تمام دشمنان رو ترسونده.این قدرت که از زمان جنگ شهرها با پرتاب اسکاد اغاز شد .خیلی زود به بار نشست و با نمایش موشک شهاب برای اولین با ر جهان دریافت که قدرت جدیدی در منطقه در حال ظهور هست.و خیلی سریع این صنعت پیشرفت کرد ودر بامداد 19 بهمن 1387 اولین ماهواره ایرانی به فضا رفت وتا یک هفته تمام رسانه های خبری دنیا مات ومبهوت عظمت وقدرت جوانان ایران زمین شدند واین اوج کار نیروهای موشکی ما بود.بعد از این با پرتاب موشک سجیل 2 ما به عنوان کشوری صاحب سبک شناخته شدیم و امروز خانواده موشکی متنوعی داریم که موشکهای عاشورا.شهاب1.2.3و فجر سجیل1 فاتح110و سجیل 2 رو شامل میشه که همیشه ابزار تهدید ما در برابر اسرائیل بوده وهست.بنابراین قدرت موشکی ایران بسیار بالاو قدرتمند هست.

اما در بعد دریایی هم بعد از جنگ تلاش های زیادی صورت گرفت وما امروز ناوچه ها وناوشکن های فراوانی را داریم که  ناوشکن جماران اوج اقتدار این نیرو هست.اما در این بعد هم باز سرمایه گذاری روی موشکه ای زمین به دریا هست.و انواع موشک های نور.کوثر ویاخونت و سایر موشکها خریداری وساخته شدند که موشک کوثر در جنگ 33 روزه با انهدام ناوچه پیشرفته اسرائیل که به انواع  ابزار جنگ الکترونیک مجهز بود به خوبی نشون داد که  قادر هست تا هر متجاوزی رو به قعر اب بفرسته.و همچنین قایق های تندرو سپاه هم برای انهدام نفتکش ها وبستن موقت تنگه هرمز وحتی حمله به ناوهای دشمن وجود دارد.
اما مزیتی که مانسبت به سایر کشورها داریم اینست که تنها کشوری که میتونه تو خلیج فارس زیردریایی داشته باشه ما هستیم زیرا بخش های عمیق خلیج فارس تماما در سواحل ما قرار دارد و امروز ما از انواع زیردریای های کلاس کیلو یعنی طارق و زیردریایی های سبک نظیر غدیر ونهنگ بهره میبریم واین میتونه برای دشمن بسیار خطرناک باشه و در این بخش هم اژدر حوت به عنوان سریع ترن اژدر جهان قدرت نمایی میکنه.پس در بعد دریایی هم در وضعیت خوبی هستیم.
و در ضمن در بخش پهباد هم ما وضعیت فوق العاده ای داریم و پهباد های ما همیشه از رادارهای قدرتمند دشمن عبور میکننو حتی از ناو هواپیمابر هم فیلم میگیرند.
در کل من رتبه کشورم رو بین 5تا 10 کشور قدرتمند دنیاپس از امریکا .روسیه.چین.هندو...قرار میدم.و اسراییل رو در بین 15 تا 20
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

sokuteasemuni, كيارش, CAPTAIN PILOT, Achilles, vahidm007

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

شنبه 5 اردیبهشت 1388 16:51

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 5 پست

توسط dove2787 » سه شنبه 6 مرداد 1388 14:01

با سلام
به نظر من اقای میهن پرست  قدرت نظامی اسرائیل پس از آمریکا و روسیه هست نه در رده 15 تا 20
و همین امر که ایران با اسرائیل در حال رقابت هست پس قدرت نظامی ایران باید با اسرائیل در نظر گرفت پس همان رتبه 5 تا 10 بسیار خوب هست البته شاید از نظر نفرات و تجهیزات هند و چین از اسرائیل فرانسه و انگلیس بیشتر باشد ولی تجهیزات پیشرفته این کشورها آنها را بالاتر از هند و چین قرار می دهد و آلمان ترکیه و ژاپن را هم نباید نادیده گرفت به هر حال ایران بین 10 کشور قدرتمند جهان قرار دارد در کنار کشورهای گفته شده
با تشکر از میهن پرست عزیز

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

توسط میهن پرست » جمعه 9 مرداد 1388 23:04

دوست عزیز اسرائیل چطور کشور قدرتمندی هست که از پس حزب الله هم بر نمیاد.اساسا توان یک کشور به تجهیزات اون کشور خلاصه نمیشه.مثلا ببینید در جنگ لبنان شهرهای جنوبی اسرائیل با برخورد موشک های کاتیوشا کاملا خالی از سکنه شد واقتصاد اسرائیل فلج شد.حالا شما تصور کن یک عدد شهاب یا سجیل با 800کیلو سر جنگی با اون قدرت تخریب به تل اویو بخوره اونوقت دیگه کل اسرائیل خالی میشه در حالی که مردم ما زمان جنگ تو ابادان در حالی که گلوله های توپ وتانک رو سرشون می ریخت .باز هم باقی موندند.اسرائیل اونقدر کوچیکه که میشه وجب به وجبش رو با موشک شخم زد.
اما در سایر موارد با شما موافقم.باز هم ازتون تشکر می کنم.

كيارش, vahidm007

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
34

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 شهریور 1387 12:21

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 17 پست

توسط IAF » شنبه 10 مرداد 1388 00:04

طبق گفتخ مشاور نظامی رهبری در سال گذشته که در سایت ارتش اومده بود ما 13 بودیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب IAF تشکر کرده اند:
vahidm007

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
34

تاريخ عضويت

توسط IAF » شنبه 10 مرداد 1388 00:08

ببخشد حزب االه چه تاسیساتی داره که ایرانو با حزب الله مقایسه میکنید؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب IAF تشکر کرده اند:
va_hid

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
34

تاريخ عضويت

توسط IAF » شنبه 10 مرداد 1388 00:09

خوبه بدونید شعاع موشکی اسراییل از لندن هست تا دهلی نو!

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

شنبه 5 اردیبهشت 1388 16:51

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 5 پست

توسط dove2787 » شنبه 10 مرداد 1388 13:43

آقا میهن پرست هر جنگی شرایط خودش رو نداره
اون جنگ جریکی هست و جنگ جریکی از سخت ترین جنگ هاست حتی شوروی و آمریکا نتوانستد در افغانستان تا حالا پیروز بشوند پس اگر اینطوری باشه طالبان ابرقدرت هستند!!!!
قدرت نظامی را باید از روی اقتصاد شرایط جغرافیایی نیروی تامین کننده و تجهیزات نظامی روی هم باید حساب شود
اسراییل هم 6 روزه اعراب رو شکست داد در جنگ همه گیر اسراییل کاملا بر اعراب برتری دارد
اگر شرایط برای اسراییل بحرانی شود ممکن هست از سلاح اتمی هم استفاده کند ما برای دفاع از سلاح اتمی چه چیزی اکنون داریم؟
البته به امید نابودی رژیم  اسراییل

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب dove2787 تشکر کرده اند:
vahidm007

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

توسط میهن پرست » شنبه 10 مرداد 1388 14:53

دوست عزیز کاملا با شما موافقم.وضعیت اقتصادی .موقعیت جغرافیایی واز این قبیل چیزها کاملا موثر هست.اما شما جواب من رو درباره برخورد موشک ورعب و وحشت در اسراییل ندادید.ببینید کشوری که با وعده تشکیل بهترین زندگی برای یهودیان تاسیس شده مسلما با برخورد اولین موشک از هم میپاشه.تو جنگ لبنان کلا 200 نفر تلفات دادن چه افتضاحی براشون شد.حالا در جنگ با ایران که...
در ضمن از دوستان میخوام بجای بحث سر ایران واسرائیل رنکینگ ایران رو قرار بردن.تا به یه جمع بندی برسیم.

hamid.pop

Major I

Major I

نماد کاربر
124

تاريخ عضويت

دوشنبه 11 خرداد 1388 14:30

آرشيو سپاس: 367 مرتبه در 109 پست

توسط simab1348 » شنبه 10 مرداد 1388 16:41

من فکر می کنم مولفه های قدیم راجع به تعیین سطح نظامی کشور ها کاملا فرق کرده . ودیگه نمی شه با تعداد توپ و تانک و هواپیما و بمب اتم سطح نظامی یک کشور رو سنجید. برای مثال گروه طالبان  و القاعده رو در نظر بگیرید با اینکه هیچ یک از امکانات نظیر تانک و پشتیبانی پیشرفته . هلی کوپتر . هواپیما و ... رو در اختیار نداره . اما ابر قدرتی مثل آمریکا که تازه خودش این گروه رو ایجاد کرده با مشکلات عدیده ای روبرو کرده. و یا حزب الله عزیز  با اینکه مشخصات ظاهری یک نیروی نظامی کشوری رو نداره . اما اسرائیل رو به شدت به وحشت انداخته . شاید تا چندی پیش اسرائیل تجهیزات حزب الله رو در مقابل تجهیزات خودش اسباب بازی هم به حساب نمی آورد. اما حالا مجبوره با زحمت زیاد خودش رو با تاکتیک جدید حزب الله وفق بده و از روش های اونها استفاده کنه . و درس بگیره !
حتی در سطح نازل تر میشه به دزدان دریایی سومالی اشاره کرد. با اینکه اینها چیزی جز تعدادی  سلاح ساده و چند قایق تند رو ندارند اما کشورهای زیادی رو به چالش کشیده اند . و ناوگانهای زیادی رو با هزینه های بسیار بالا در منطقه مستقر کرده اند. (البته این فرایند پیچیده ای است و شاید کشورهای ارسال کننده ناوگان منظورهای دیگری نیز داشته باشند.)
من فکر میکنم مهم نیست که چقدر تجهیزات داشته باشی . مهم اینکه که کجا و چطور ازش استفاده کنی !  موقعیت طبیعی ایران در منطقه مهم ترین عامل حفاظت ملی ماست. که موهبتی خدادادی هست .
ما اگر بخواهیم فقط به هواپیما ها و نیروی موشکی و وسایل مدرن و فوق مدرن  اتکا کنیم . بسیار آسیب پذیر هستیم . چون در عمل با یک کشور درگیر نمی شیم . واونها در تمام کشورهای همسایه ما پایگاه دارند.  و هر کدام تهدیدی جدی بحساب میان . در این بین اینکه نیروی های نظامی ما برای این وضعیت چه تمهیداتی اندیشیدند بسیار اهمیت داره . باید به این فکر کنیم که (خدای ناکرده ) ممکنه  شیرازه نیروی نظامی منظم ما در اثر فشار و درگیری با چند ارتش با  تسلیحات دور بردشون بدون درگیری مستقیم از هم بپاشه .
پس اونچه که مسلم هست و دشمن رو دور نگه داشته هراس از آنچه هست که نمی دانند. و اینکه ایران بعداز حمله چه واکنشی نشان خواهد داد؟
اینکه اسرائیل اصرار به شرکت آمریکا در این جنگ دارد فقط بخاطر ترس از اقدامات بعدی ایران است . اگر نه ارتش اسرائیل ثابت کرده که توان عملیات برون مرزی را دارد.
شاید سرمایه اصلی ایران در این میان تجربه هشت سال جنگ باشد. عملیاتی نظیر کمان  99  . مروارید . حمله به اچ 3 . فتح خرمشهر و.... که هنوز باور آنها برای دشمنان مشکل است.
رنکینگ نظامی ایران در زمینه کارهایی که ذهن انجامشان را باور نمی کند بسیار بالاست و ایرانی ثابت کرده که کاملا غیر قابل پیش بینی است. واین ترسی است که خدا در دل آنها انداخته است.
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب simab1348 تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, vahidm007, va_hid

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
74

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 فروردین 1388 16:37

اردبيل

آرشيو سپاس: 77 مرتبه در 29 پست

توسط v@hid » شنبه 10 مرداد 1388 17:01

به نظر من در جنگهاي امروزي تاكتيك و سرعت عمل حرف اول رو ميزنه البته تجهيزات هم بسيار مهمه
من رتبه ايران را در جهان بين 9 تا 13 ميدونم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب v@hid تشکر کرده اند:
vahidm007, va_hid

بعدي