اسرائیل درصدد جایگزینی هواپیمای آموزشی خود با T-50

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22482 بار
سپاس‌های دریافتی: 14735 بار

اسرائیل درصدد جایگزینی هواپیمای آموزشی خود با T-50

پست توسط Shahbaz » یک شنبه 11 مرداد 1388, 11:54 am

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

  نوشته يک روزنامه چاپ فلسطين اشغالي
يک گروه از افسران نيروي هوايي رژيم صهيونيستي به زودي براي آزمايش يک هواپيماي جنگنده موسوم به "تي پنجاه گولدن ايگل (عقاب طلايي)" به کره جنوبي اعزام مي شود.    هاآرتص در شماره امروز خود در اينترنت نوشت :   جنگنده گولدن ايگل يکي از هواپيماهايي است که اسرائيل براي جايگزيني هواپيماهاي قديمي اسکاي هاک در نظر گرفته است.
طي چهار دهه گذشته اين اولين باري است که اسرائيل قصد دارد هواپيماي خارجي و يا هواپيماي غير آمريکايي خريداري کند.
هدف اسرائيل از خريد بيست الي سي فروند تي پنجاه که يک هواپيماي سبک تهاجمي است ، آموزش دانشجويان خلباني در مراحل پيشرفته آموزشي خلبانان هواپيماهاي جنگنده است.
اين هواپيما توسط سازمان هوافضاي کره جنوبي و با مشارکت شرکت لاکهيد مارتين آمريکا توليد مي شود.
هواپيماي تي پنجاه اولين پرواز خود را در سال دوهزارو دو به انجام رساند و در کره جنوبي نيز هم اکنون براي آموزش خلبانان استفاده مي شود.
اسرائيل همچنين قصددارد هواپيماهاي تي چهل و پنج را که نمونه آمريکايي هواپيماهاي آموزشي هاک ساخت انگليس است به همراه هواپيماي ام سيصدو چهل و شش کارخانه آلنيا آئرماکي ايتاليا مورد ارزيابي قرار دهد اما از آنجا که قابليت عملياتي هواپيماي تي پنجاه نزديک به هواپيماهاي جنگنده اسرائيل به ويژه هواپيماهاي اف شانزده است ، اين هواپيما از گزينه هاي برتر اسرائيل به شمار مي رود.
اسرائيل در سال هزارو نهصدو شصت و هشت اولين سري هواپيماهاي اسکاي هاک را خريداري کرد که نقطه آغاز ورود هواپيماهاي آمريکا به نيروي هوايي اسرائيل بود که تا آن زمان از جت هاي فرانسوي استفاده مي کرد.
هواپيماهاي اسکاي هاک براي عمليات بمباران و پشتيباني نزديک هوايي بکار گرفته مي شود.
نيروي هوايي اسرائيل هنوز از دهها هواپيماي اسکاي هاک در صدو دو اسکادران و در مراکز آموزش خلباني استفاده مي کند.
سال گذشته يک منبع خبري اسرائيل اعلام کرد اين هواپيما با نقايصي مواجه شد که موجب شد مقامات اسرائيل اين هواپيما را براي مدتي از پرواز خارج کنند. 


  مرکزي خبر  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”