در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
756

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 دی 1387 22:23

آرشيو سپاس: 3961 مرتبه در 604 پست

Re: ابزارهای شکنجه در قرون وسطی!

توسط Morteza313 » چهارشنبه 21 مرداد 1388 16:20

ما اذري ها يه اصطلاح داريم به اسم " اسلمخ " يعني اويزون شدن ،

تا به حال ديدين بچه كه از حموم مياد بيرون سردش ميشه چجوري فكش بازي ميكنه ؟!!! به اون ميگن اسلمخ.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ذره اي اغراق نيست با جون و دل حاضرم اتيش بگيرم اما نبينم يه دختر چادري موقعي كه با هزار مصيبت از خوابگاه پسرونه  مي كشيمش بيرون فكش اسلمخ كنه ،‌

اينكه يه دختر رو از دست دوست پسرش جداكنيم بكشيمش زير شيلد كه از بزن بزنا دورش كنيم ،‌بعد زير شيلد هرچي فحش كه تا به حال تو عمرم نشنيده بودم بهمون بده و با ناخوناش چند تا يادگاري رو تنمون بنويسه ،‌شكنجه نيست ،‌حال ميده ، بلاخره يه ثوابي كردي  

اما واي به اون زماني كه تك و تنها باشي ،‌اگه بزننت حرفي نيست ،‌فوقش شهادته ديگه ،‌درد زياد و كمش خيلي توفير نداره ،

اما
زور نداري كه نذاري زور بگن
اما

اما
كور بشم اما نبينم با رنگ سيدي به خواهرم ،‌فقط براي چادري بودن .........

كور بشم نبينم فندك گرفتن تو محاسن يه كارگر شهرداري ........

به خدا اهمون ميگيردش ،‌مرگ باعزت سراغش نمياد ،‌ سر جسدش نماز نمي خونن ،‌

به خدا اهمون مي گيردش.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اينا رو از كسي شنيدم كه تو دل تنگيهام هميشه يه تكيه گاه براي باريدن چشمامه ،

كسي كه بهم دروغ نميگه ،

اينا شكنجه من بود نه تو قرون وسطي ،‌شايد فقط سه هفته پيش.

ايكاش بودم ،‌ايكاش منم ميرفتم زير اون پرايد مشكيها اما نمي ديدم اينطور جون و مال و ناموسمونو به خاطر حماقت مير حسين به يغما مي برن ،
آخرين ويرايش توسط Morteza313 در چهارشنبه 21 مرداد 1388 16:54, ويرايش شده 1 در کل.
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
42

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 14 اسفند 1387 13:42

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 14 پست

توسط nahalin » چهارشنبه 21 مرداد 1388 18:23

دوستان فقط یک چیزی را میخواستم یاداوری کنم.
این ابزارهای شکنجه_که همه جای دنیا هم استفاده میشده و متاسفانه بعضی جاها هنوزم میشه!_برای هدف و منظور خاصی اینطور بی رحمانه طراحی شده بودند و اون هدفم چیزی نبوده و نیست جز سرکوب مردم و ایجاد ارعاب و وحشت و عمدتا ظالمین و دیکتاتورها که منفور هم بودن از اونها استفاده میکردند_واضحه که حاکم محبوبی که مورد علاقه مردم است نیازی به این چیزها ندارد_تا مثلا قدرت خودشون را تحکیم کنند.اما ایا به این هدف رسیدند؟!البته خیر!
این ابزار شکنجه با تمام مخوف بودنشون نتونستن کمکی به اونها بکنند و اون حکومت ها و تفتیش عقاید و....با وجود چنین جنایاتی در برابر اراده مردم کم اوردند و نابود شدند.این عاقبت تمام ظالمین است.این درسی است که امروزی ها باید با دیدن این ابزار مخوف بگیرند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nahalin تشکر کرده اند:
Mardaviz, Parsa84

Captain

Captain

نماد کاربر
934

تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 آبان 1387 20:28

آرشيو سپاس: 3546 مرتبه در 797 پست

توسط Mardaviz » چهارشنبه 21 مرداد 1388 18:24

Morteza313 نوشته است:ما اذري ها يه اصطلاح داريم به اسم " اسلمخ " يعني اويزون شدن ،

تا به حال ديدين بچه كه از حموم مياد بيرون سردش ميشه چجوري فكش بازي ميكنه ؟!!! به اون ميگن اسلمخ.

درود
به لرزیدن "اَسمک(خ)" می گویند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
به توپ بستن محکومين (دوره قاجار، شيراز)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
محبوسين باغشاه

ميداني در تهران قديم
Work hard in silence
Let your success
Be your noise

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mardaviz تشکر کرده اند:
pedmehr, Mahdi1944, AMIR-Z, CAPTAIN PILOT

Major II

Major II

نماد کاربر
1101

تاريخ عضويت

چهارشنبه 7 مرداد 1388 18:42

خانه همیشه سبزم!!!

آرشيو سپاس: 5322 مرتبه در 1001 پست

توسط Parsa84 » شنبه 24 مرداد 1388 14:50

خب,ادامه می دهیم روش های مهرورزی در دوره قاجاریه و وضعیت زندان های ان زمان غریب!! ::sa

شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم

قبلي