در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1282 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

ایجاد سازمان ثبت مالکیت معنوی برای جلوگیری از تقلب اختراعی

توسط CAPTAIN PILOT » دوشنبه 19 مرداد 1388 09:30

مشیری به مهر خبر داد:

عضو شورای سیاستگذاری مالکیت فکری (معنوی) وزارت دادگستری گقت: به منظور جلوگیری از تخلفات در زمینه ثبت اختراع پشنهاد ایجاد سازمان ثبت اختراعات ایران به این شورا ارائه شد.

بهزاد مشیری در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه ثبت اختراعات در ایران به صورت "خود اظهاری" است، گفت: ثبت اختراع در حال حاضر با توجه به خود اظهاری و جستجو در بانکهای اطلاعاتی موجود در ایران به ثبت می رسد که هیچ گونه ارزیابی دقیق صورت نمی گیرد.

وی افزود: از این رو لازم است تا نظرات بدیع و اختراعات ادعایی به صورت علمی و تخصصی تست و اندازه گیری شوند.
مشیری ادامه داد: پیشنهاد راه اندازی سازمان ثبت اختراعات ایران (IPO) به شورای سیاستگذاری مالکیت فکری (معنوی) ارائه شده است و امیدواریم با تصویب آن مرجعی برای ارزیابی علمی، تست و اندازه گیری ایده های نوین و طرحهای اختراعی در کشور ایجاد شود.

مدیر مرکز مالکیت فکری و تجاری سازی دانشگاه تهران تاکید کرد: با راه اندازی این سازمان می توانیم امیدوار باشیم که بسیاری از تخلفات و جرایمی که در حوزه ثبت اختراع اتفاق می افتد، قابل پیگیری باشد. ضمن آنکه امیدواریم این سازمان بتواند در سطح ملی و بین المللی به عنوان یکی از مراجع بین المللی نقش خود را ایفا کند.

عضو شورای سیاستگذاری مالکیت فکری (معنوی) وزارت دادگستری ابراز امیدواری کرد که با ترویج فرهنگ ثبت اختراعات ضمن فراهم شدن استقلال مالی دانشگاهها از طریق تجاری سازی محصولات تولیدی و یا فروش دانش فنی آنها در بالا بردن رتبه دانشگاههای کشور در سطح بین المللی نیز موثر واقع شود.

مهر
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

oweiys از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
ganjineh, MASTER, yasermym, shola, nt, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان