در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2401

تشکر کرده: 239 مرتبه
تشکر شده: 452 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 17 آذر 1387 11:02

آرشيو سپاس: 22467 مرتبه در 2286 پست

نيروي هوايي ايران در اوج اقتدار است

توسط sokuteasemuni » چهارشنبه 21 مرداد 1388 16:16

رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش:
نيروي هوايي ايران در اوج اقتدار است
خبرگزاري فارس: رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: در مقطع كنوني نيروي هوايي ارتش ايران در اوج آمادگي و قدرت به سر مي‌برد و در صورت تهديد دشمن جواب دندان‌شكني به آنها خواهد داد.

خلبان حسين چيت‌فروش در حاشيه كنگره شهيد خلبان جدي به خبرنگار فارس در اردبيل اظهار داشت: به صراحت اعلام مي‌كنيم در 30 سال گذشته آمادگي امروز را نداشتيم و ما همواره سطح آمادگي رزمي خود را روز به روز دقيق‌تر و علمي‌تر كرده‌ايم، چرا كه از تجارب دوران جنگ اعم از نقاط ضعف و قدرت خود آگاه هستيم و آن را به درستي شناخته‌ايم.
وي گفت: هرچند در برخي حوزه‌ها با كمبود و ضعف مواجه هستيم، اما با گذشت 30 سال از پيروزي انقلاب ارتش خود را در سطح ارتش مقتدر دنيا مي‌دانيم.
چيت‌فروش افزود: ما در تمام شرايط سطح آمادگي خود را حفظ مي‌كنيم تا به دشمن ثابت كنيم ياوه‌سرايي او بيهوده است و اگر لحظه‌اي لغزش كند با پاسخ كوبنده مواجه خواهد شد.
وي به تداوم برگزاري رزمايش‌هاي نيروي هوايي تا پايان سال اشاره كرد و گفت: نيروي هوايي با پذيرش سخت‌ترين شرايط رزمايش‌هاي متعددي را با حضور نيروهاي زميني و دريايي ارتش انجام مي‌دهد تا به دشمنان و استكبار جهاني اقتدار ما نمايان شود.
رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش خاطرنشان كرد: بعد از ماه مبارك رمضان رزمايش جديد نيروهاي هوايي با برنامه‌هاي مشخص شده اجرا خواهد شد تا در سطح منطقه شاهد پايداري امنيت و ثبات كشورهاي همسايه باشيم.
وي مهم‌ترين مسئوليت دفتر مطالعات را بررسي و واكاوي تاكتيك‌هاي مختلف به كار گرفته شده در دوران دفاع مقدس اعلام كرد و گفت: ما با بررسي ضعف‌ها و نقاط قوت، روي مسايل تاكتيكي و عملياتي نيروهاي هوايي كار مي‌كنيم تا اين نيروها با آمادگي بيشتر خنثي‌كننده حملات احتمالي دشمنان باشند.
سرتيپ چيت‌فروش تصريح كرد: تمام نقاط ضعف ما در زمان جنگ از لحاظ تاكتيكي، فني و... مورد مطالعه و تحقيق قرار گرفته و هم‌اكنون نيز اين امر ادامه دارد.
وي در ادمه از برگزاري يادواره‌هاي شهداي نيروي هوايي به ويژه خلبانان برجسته، شجاع و جسور خبر داد و گفت: يادواره‌هايي را براي شهدايي چون دوران و خلعت‌بري را تا پايان امسال برگزار خواهيم كرد.
رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش غفور جدي را يكي از تيزپروازان شجاع و دلير نيروي هوايي اعلام كرد و افزود: نيروي هوايي به مردان ايثارگر و فداكاري چون شهيد جدي به خود مي‌بالد و هميشه در پاسداشت او پيشقدم است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود از انتشار فصل‌نامه مربوط به دفتر مطالعات و تحقيقات خبر داد و گفت: در اين فصلنامه مطالب مختلف و نظرات متنوع نخبگان نيروي هوايي جمع‌بندي شده و به صورت راهبردي و عملياتي در اختيار علاقمندان قرار مي‌گيرد.
سرتيپ چيت‌فروش از انتشار كتاب مربوط به يادواره‌هاي شهداي خلبان خبر داد و اظهار داشت: قرار است براي هر خلبان شهيد كه يادواره آنها در استان‌هاي مربوط به آن شهدا برگزار مي‌شود كتابي مجلد و كامل انتشار يابد و در اختيار علاقمندان قرار گيرد.
وي برگزاي اين يادواره‌ها را براي نسل جوان ما يك فرصت ارزنده عنوان كرد و افزود: اميدواريم اين سرمايه‌گذاري‌ها در صلابت فرهنگي و مقابله با تهديدات و شبيخون فرهنگي دشمن حركتي در خور و شايسته باشد.
رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش در پايان اظهار داشت: نيروي هوايي در دوران دفاع مقدس بيش از 2 هزار شهيد تقديم نظام اسلامي و ميهن كرده كه 200 نفر از اين شهدا در دو سه ماه اول جنگ كه اغلب نيز خلبان بودند به درجه رفيع شهادت نائل شدند.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sokuteasemuni تشکر کرده اند:
moh-597, shola, KAL-KOI-BABAK, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, kayvan6079, Fariborz, ARSAM 88, yasermym, Shahbaz

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان