در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

اخراج شده

no avatar
79

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 تیر 1385 18:50

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

پرينتر من قاط زده

توسط valizadeh4 » پنج شنبه 15 تیر 1385 18:08

سلام دوستان
من يه 15 روز عيد نبودم پرينترم قاط زد مثلا رنگ آب پرينت مي كنم يهو مي بينم زرد بيرون مياد يا مثلا قرمز پرينت مي كنم قهوه اي در مياد اين به كنار وقتي من سياه پرينت مي كنم بايد 5 دقيقه صبر بدم بين هر پرينت كردن سياه و سفيد تا خراب در نياد مشكل از چيه؟؟؟غير از عوض كردن كاتريج نمي شه همين سياه رو يه كاريش كنم درست بشه؟؟

ممنون
باي

اخراج شده

نماد کاربر
859

تاريخ عضويت

جمعه 29 اردیبهشت 1385 23:44

تهران - پونک

آرشيو سپاس: 24 مرتبه در 23 پست

توسط Nokia N93 » پنج شنبه 15 تیر 1385 18:17

دوست عزيز يه دقيقه کارتريجت رو در بيار

پرينترت چيه؟

ببين هدش صافه يا نه

اگه يه زره خوردگي داشته باشه نميشه کاريش کرد.

ممکنه  از رنگ هاي کارتريجت باشه

اخراج شده

no avatar
79

تاريخ عضويت

توسط valizadeh4 » پنج شنبه 15 تیر 1385 19:24

سلام دوست عزيز
نگاه كردم ولي من طرز نگهداري از پرينتر رو بلد نيستم اين دومين پرينتر هست كه خراب مي كنم
اول يه Canon S200 داشتم كه .....
و حالا Hp 5510 چهار كاره دارم همه چيزش درسته فقط اين بلا سرش در اومده
در مورد كاتريج بايد بگم من خيلي انگلش مي دم اگر بگيد چه كارش كنم كه ديگه نشه و طرز نگهداري از پرينتر رو بهم بگيد ممنون مي شم

ممنون
باي

Ali Singer:متن ويرايش شد....
لطفا از كلمات زشت در متون خود استفاده نكنيد :-o

اخراج شده

نماد کاربر
859

تاريخ عضويت

جمعه 29 اردیبهشت 1385 23:44

تهران - پونک

آرشيو سپاس: 24 مرتبه در 23 پست

توسط Nokia N93 » پنج شنبه 15 تیر 1385 19:56

دوست عزيز
طرز نگهداري از پرينتر.

خوب شما به اولين چيزي که بايد رئايت کني اين است : چون دستگاه شما 4 کاره است (کپي . فکس . پرينت . اسکن) هست هيچ گاه نبايد از کارهاي آن هم زمان استفاده کرد . مثلا اگر داريد پرينت مي  گيريد اسکن نکنيد و ..

دوم : کارتريج دستگاه را زياد انگولکش نکنيد . قيمت کارتريج اين دستگاه جفتش حدود 50 هزار تومان است . همان طور که مي دانيد کارتريج داراي يک هد بيسار ظريف و حساس مي باشد  . سع يکنيد که از پرينتر در هفته 3 يا چهار بار پرينت بگيريد .اين کار باعث مي شود تا جوهر در هد کارتريج خشک نشود .

هيچ گاه سعي نداشته باشي د که از رنگ کارتريج کم استفاده کنيد چون جوهر درون کارتريج خشک شده و ديگر جوهر به بيرون نمي دهد .

سوم : جوهري که در کارتريج مي ريزير از اهميت بسياري بر خوردار است . اگر از جوهر نا مرغوب استفاده کنيد کارتريج شما را دچار مشکل مي کند . بهتر است از جوهر هايي که خود شرکت اچ پي به بازار داده است استفاده کني.

چهارم : هيچ گاه سعي بر اين نداشته باشيد که کارتريج را خودت شارژ کني. اگر سوزني که در کارتريج فرو مي کنيد کمي جاش تغير کنيد باعث صدمه ديدن کارتريج مي شد .

پنجم : هد کارتريج  را هر 2 يا 3 روز يک بار با يک دستمال کاغذي با استفاده از شيشه شو پاک کنيد.

من هم همين بلا سرم اومده و من مجبور شدم دوباره يه سري کارتريج نو بخرم .

هر گاه هم که ديدي جوهر از کارتريج بيرون نمي آيد هد کارتريج را در کمي آب جوش قرار دهيد . البته نه اينکه تمام جوهر خشک شده باشد .

اخراج شده

no avatar
79

تاريخ عضويت

توسط valizadeh4 » پنج شنبه 15 تیر 1385 22:24

سلام دوست عزيز
با اين اوضاعي كه شما مي گيد من بايد حالا اين پرينتر رو بندازم زباله :grin:
آخه من همه اين كارا رو كردم غير از اينكه من با عطر روي همون قسمتي كه مي گي حساس هست و تو آب جوش قرار بدي و اينكه هر روز ازش پرينت مي گرفتم و ارزون ترين رنگ مي چپوندم توش و با سوزن تا ته لو مي دادم داخلش خلاصه با اين چيزايي كه شما مي گيد اين درست بشو نيست كه نيست و بايد همون 50 تومان رو بدم اگر توضيحات بيشتري در مورد نگهداري پرينتر بديد ممنون مي شم چون اين دومين پرينتر هست كه خراب مي كنم

ممنون
باي

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 15 تیر 1385 22:39

valizadeh4 اين كارهايي كه انجام داديد وحشتناكه، فكر نمي‌كنم ديگه براي اين كاتريچ بشه كاري كرد، بهترين كار براي اينكه از حداكثر جوهر كاتريج استفاده كنيد اينه كه حداقل هر 2 هفته يك پرينت بگيريد، جوهر در دهانه خروجي خشك نشه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

اخراج شده

no avatar
79

تاريخ عضويت

توسط valizadeh4 » جمعه 16 تیر 1385 11:32

سلام مهدي جان
آره ديگه وقتي آدم بلد نيست نگهداري كنه همين بساط هم هست
خب مهدي جان الان من Canon S200 دارم بعد اون كاتريجش با اين فرق مي كنه و ارزون تر هست بعد من رفتم اون قسمتي كه جوهر ازش خارج مي شه يا بهتر بگم همون جايي كه كاتريج روي اون سوار مي شه رو تو جوهر نمك قرار دادم اين بعد از يك سال خراب شدنش بود بعد يهو ديدم تو كاسه اي كه جوهر نمك بود از تو اون قسمت جوهر هاي رنگي خارج مي شد فكر كنم داشت باز مي شه حالا با اين اوصاف اگر برم اون كاتريجش رو كه هد هست بخرم بعد روش بندازم كار مي كنه يا اينكه بايد برم اين كه تو جوهر نمك قرار دادم و مي گي 50 تومان هست رو بخرم؟؟؟

ممنون
باي

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 16 تیر 1385 13:27

valizadeh4 اگر جوهر نمك وارد محفظه رنكها شده باشه در صورت شارز مجدد هم رنگ رو خراي مي‌كنه و هم به ديگر قطعاتي كه رنگ از روي اونها عبور مي كنه صدمه مي‌زنند، بهتره يك كاتريج سالم بخريد و از اون محافظت كنيد تا بتونيد از حداكثر ظرفيت كاتريج استفاده كنيد تا به بقيه قطعات هم آسيب نرسه، البته مي‌تونيد كاتريج رو به فرد مورد اعتمادي نشون بديد تا ايشون هم در اين مورد نظر بدهند و بتونند بهتر شما رو اهنمايي كنند، چون ايتحا دنياي مجازي هست و نتيجه گيريها بر اساس توصيفات خود شماست و شايد نشه تحليل درستي در اين مورد خاص داشت
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

اخراج شده

no avatar
79

تاريخ عضويت

توسط valizadeh4 » جمعه 16 تیر 1385 13:30

سلام مهدي جان
حق با شماست اينجا درست نمي شه توضيح داد به هر حال مشتري يه مغازه ي پرينتري هستم و اونا من رو مي شناسن مي برم پيششون ولي بايد حداقل 100 تومان كنار بزارم براي درست كردن اين دو پرينتر

ممنون
باي

Major

Major

نماد کاربر
532

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 17:25

در همين نزديكي...

آرشيو سپاس: 220 مرتبه در 65 پست

توسط Masoud » جمعه 16 تیر 1385 16:23

8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)    تو پرينتر گرفتي باهاش چاپ بکني يا مثل مصايب مسيح شکنجش بدي؟؟!!!
آخه اينا چه بلاهايي بود که سرش آوردي؟؟؟
.....دقيقا همون توصيه هايي که دوستان کردند رو رعايت کن، اميدوارم پرينترت درست بشه :-D

اخراج شده

no avatar
79

تاريخ عضويت

توسط valizadeh4 » جمعه 16 تیر 1385 17:17

سلام
گويا پدرشو سوزوندم :grin:
بزار يه پولي جمع كنم مي برم دو تاش رو درست مي كنم بعد يكيش رو مي فروشم يكيش هم هر روز با لنگ تميزش مي كنم و نمي زارم خراب بشه  :-)

ممنون از راهنماييتون
باي