جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1073

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 18 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 شهریور 1386 18:41

آرشيو سپاس: 4435 مرتبه در 739 پست

هفت سال به پایان عمر ایستگاه فضایی باقی مانده است

توسط SadafG » چهارشنبه 24 تیر 1388 16:42هفت سال به پایان عمر ایستگاه فضایی باقی مانده است


سازمان ناسا اعلام کرده است ایستگاه بین المللی فضایی تا سال 2016 از مدار زمین خارج شده و به اقیانوس آرام برخورد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با وجود بیش از یک دهه تلاش برای تکمیل و ساخت ایستگاه بین المللی فضایی و بهبودهایی که به منظور افزایش تعداد سرنشینان در ساختار این ایستگاه ایجاد شده است سازمان ناسا قصد دارد هفت سال دیگر این ایستگاه را از مدار خارج کند. این به آن معنی است که این ایستگاه بیشتر زمان عمر خود را در دست احداث بوده و سالهای اندکی از کامل بودن را تجربه خواهد کرد.

یکی از سنگین ترین انتقاداتی که بر این تصمیم ناسا وارد می آید، سرمایه ای برابر 100 بیلیون دلار است که تا کنون صرف ساخت این ایستگاه شده است. به اعتقاد حامیان طرح ایستگاه های فضایی سال 2016 برای برخورد این سازه 318 هزار کیلو گرمی با اقیانوس آرام بسیار زودتر از حد انتظار است. به اعتقاد این منتقدان، خارج کردن این ایستگاه از مدار در زمان تعیین شده هدر دادن سرمایه در برابر دستیابی به حداقل دستاوردهای مطالعاتی است.


ایستگاه بین المللی فضاییبسیاری از برنامه های تحقیقاتی ایستگاه در حال حاضر متوقف شده است و برنامه شاتلهای ناسا نیز تا سال آینده به پایان خود خواهند رسید که این رویداد می تواند تعداد ماموریتهای باقی مانده به ایستگاه را تا حد زیادی کاهش دهد.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، با وجود اینکه زمان قطعی خروج از مدار ایستگاه سال 2016 اعلام شده است، سازمان ناسا اعلام کرده این سازمان در حال بررسی های دقیقی است تا در صورت امکان بتواند طول عمر این ایستگاه را تا سال 2020 افزایش دهد.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SadafG تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, MASTER, SAMAN, Mohsen1001, achachi98, Fariborz, mohayer, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان