جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1073

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 18 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 شهریور 1386 18:41

آرشيو سپاس: 4435 مرتبه در 739 پست

مدارگرد اکتشافی ماه سرعت بالای انتقال اطلاعات به زمین را داراست

توسط SadafG » شنبه 31 مرداد 1388 17:02مدارگرد اکتشافی ماه از بالاترین سرعت انتقال اطلاعات به زمین برخوردار استمدارگرد اکتشافی ماه با استفاده از فناوری جدید می تواند با سرعتی بسیار بالا و به صورت تقریبا آنی اطلاعات جمع آوری شده را به زمین انتقال دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدارگرد اکتشافی ماه سازمان ناسا که در حال حاضر در مدار ماه قرار داشته و اطلاعات مورد نیاز را از سطح ماه جمع آوری می کند می تواند تصاویر و اطلاعات به دست آمده را از فاصله 384 هزار کیلومتری زمین با سرعتی برابر 461 گیگابایت در روز به سیاره آبی ارسال کند.

سیستم وایرلس ارتباطی این مدارگر که با همکاری مرکز تحقیقات گلن و شرکت فناوری تکنولوژی ارتباطاتی L-3 از الکترودهایی برخوردار است که می تواند شتاب سیگنالهای ماکروویو را افزایش داده و آنها را برای آغاز سفری طولانی به پایگاه ناسا آماده سازد. این سیگنالها سپس توسط شبکه ای از آنتنها دریافت شده و به نقشه ها و تصاویر 3 بعدی با وضوح تصویری بالا تبدیل خواهند شد.

شتابدهنده امواج در ماموریتهای پیشین ناسا از جمله ماموریتهای کاسینی و کپلر نیز مورد استفاده قرار گرفته بودند اما در آن دوره این سیستم از قدرت کمتری برخوردار بوده است. شتابدهنده LRO قادر است در ثانیه اطلاعات را با سرعت 100 مگابایت و به صورت تقریبا آنی به زمین انتقال دهد. این سرعت در مقایسه با بالاترین سرعت اینترنت که تنها 3 مگابایت در ثانیه است بسیار غیر قابل تصور خواهد بود.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، از چنین سیستمی علاوه بر استفاده در ماموریتهای فضایی می توان در ماهواره های ارتباطاتی نیز استفاده کرد. ماهواره های ارتباطی که به این سیستم شتاب دهنده مجهز باشند می توانند کنترل بهتری بر روی پروازهای اقیانوسی و حرکت کشتی ها که خارج از محدوده راداری در حرکتند، داشته باشند.

در عین حال ماهواره ای تحقیقاتی با چنین سرعت بالای ارسال اطلاعاتی قادرند با دقت بالاتری به پیش بینی شرایط جوی بپردازند و در عین حال درک بالاتری از تغییرات جوی برای دانشمندان به وجود آورند و در شرایط بروز بلایای طبیعی جان بسیاری از انسانها را نجات دهد.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SadafG تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, sokuteasemuni, Mahdi1944, Seymon86, SAMAN, Fariborz

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان