ارائه اولین روش بازسازی سیاه چاله در ابعاد آزمایشگاهی

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1073
تاریخ عضویت: پنج شنبه 22 شهریور 1386, 6:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 3957 بار
سپاس‌های دریافتی: 4417 بار

ارائه اولین روش بازسازی سیاه چاله در ابعاد آزمایشگاهی

پست توسط SadafG » دو شنبه 2 شهریور 1388, 11:29 am

 ارائه اولین روش بازسازی سیاه چاله در ابعاد آزمایشگاهی گروهی از محققان آمریکایی اولین روش برای ایجاد و بازسازی یک سیاه چاله در مقیاس کوچک در آزمایشگاه را ارائه کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ستاره شناسان دانشگاه دارتماوث این متد جدید را عرضه کردند. این متد می تواند یک سیاه چاله در اندازه کوچک آزمایشگاهی را ایجاد کند.

35 سال قبل استفان هاوکینگ ستاره شناس مشهور انگلیسی دریافت که سیاه چاله ها کاملا خالی از فعالیت نیستند بلکه آنها فوتونهایی را ساطع می کنند که امروزه با عنوان "پرتوهای هاوکینگ" شناخته می شوند.

در این خصوص این دانشمندان اظهار داشتند: "هاوکینگ نشان داد که سیاه چاله ها بر طبق طیف گرمایی انرژی تابش می کنند. محاسبات وی فرضیاتی را درباره فیزیک انرژی فوق زیاد و جاذبه کوانتومی نشان داد. از آنجا که ما هنوز از یک سیاه چاله واقعی اندازه گیری نکرده ایم بنابراین به راهی برای ایجاد دوباره این پدیده در آزمایشگاه نیاز داریم تا بتوانیم درباره آن مطالعاتی را انجام دهیم."

این ستاره شناسان دریافتند که ارسال میکروامواج میدان مغناطیسی ویژه کوانتومی با عنوان SQUID نه تنها می توانند پرتوهای مشابه سیاه چاله ها را بازسازی کند بلکه می توانند در سیستمی قرار گیرند که انرژی بالا و کوانتوم مکانیکی را در لابراتوار کنترل کنند.

این دانشمندان توضیح دادند: "ما برای اینکه بتوانیم از SQUID برای بررسی پرتوهای سیاه چاله ها استفاده کنیم می توانیم شدت میدان مغناطیسی را دستکاری کنیم."

براساس گزارش ساینس دیلی، این اولین پیشنهاد برای بازسازی سیاه چاله در ابعاد آزمایشگاهی است.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”