در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: اسم رمزها در مرز

توسط Solver » سه شنبه 27 اردیبهشت 1390 19:27

mahdimk,  RAHVAR
من چون تجربه کار در قسمت های خاص ستاد را دارم بد نیست اینجا یک اشاره بکنم، البته بنده اصولش را در ارتش بیان میکنم:

اساساً ارائه اطلاعات طبقه بندی شده، حتی پس از ابطال اونها تنها به شروط زیر مجاز است:

دستور سلسله مراتب.
داشتن اختیار در سازمان جهت نشر اطلاعات
احساس لزوم انتشار پس از درک طبقه بندی اطلاعات.

این درک طبقه بندی اطلاعات مقصود این هست شما مشرف بر اطلاعات باشید، به طور خودمونیش شما خودت تولید کنندش باشی یا از ابتدای تولید تا مصرفش محیط باشی برش نه اینکه جزیی از این ساختار باشی. مثلا شما میدانید این رمزها در کجا و کی یا بر اساس کدام فرمول طراحی میشدند؟ اگر خیر شما یک جز استفاده کننده از رمز ها بوده اید و فاقد درک طبقه بندی اونها !

همانطور که پیداست حتی بر فرض آگاه بودن شما از حساسیت اطلاعات باز تنها در صورت احساس لزوم باید به نشرش پرداخت. من موارد جالبی درمورد افشای همین چیزهای ساده را از نزدیک دیدم، بد نیست بگم عمل نکردن به وعده ام در مورد یکی از رزمایش های بزرگ اخیر (ارائه گزارش به دوستان در سنترال) هم همین مسئله بود.

خود من یک بار تنها بابت گفتن یک تاریخ (تاریخ رفتنم به منطقه برای پاسگاه فرماندهی) از طریق تلفن بازخواست شدم و عجیب تر اینکه تاریخش را برای کل تیپ تغییر دادند  در حالی که در نظر من اصلا مسئله مهم نبود!

تجربه ثابت کرده بی ارزش ترین اطلاعات در یک یگان نظامی، از اهمیت بالایی برای دشمن برخوردار است. البته شاید امنیت بالا در کشورمان باعث شده اکثر ما فکر کنیم ما که دشمنی نداریم که به دنبال سو استفاده باشد، اما حتی همین عراق فلج شده نظامی هم در حال حاضر در مرزها شدیداً در حال تجسس در موارد نظامی ما است. پس در هر چیز سخت گیر نیستید در مسائل حفاظت یک نگاه متفاوت داشته باشید.

اگر زیاد حرف زدم دلیلش تجربه ام در این زمینه و یک جور حس مسئولیت در موردش بود. اما خاطرات سربازیتون جالب هست و مشتاق شنیدن باقیش، من هم در فرصت مناسب به شما ملحق خواهم شد و خاطرات شیرین و تلخ خودم را شرح خواهم داد. خصوصا با توجه به خدمت نسبتاً عجیب و غریب من در تیپ 45 تکاور (6 ماه) و 55 هوابرد (جاری)   ::sa
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
wild-bear, Mahdi1944, mahdimk, reza4087, RAHVAR, un4given.1991, Hiddenway, MASTER

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
41

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 شهریور 1389 08:30

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 27 پست

توسط parandi2 » چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 00:14

دقیقا. به عنوان مثال یکی از آشناها می گقت دلیل شکست در عملیات کربلای چهار، اسیر شدن یکی از نیروهای شناسایی و عدم گزارش فرمانده مربوطه با توجیه این که مهم نیست بوده.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب parandi2 تشکر کرده اند:
Hiddenway

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تشکر کرده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

توسط RAHVAR » پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390 20:56

گفتن این رمزها یه اشتباه بود و یه ناشی گری :o  :shock:  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^
از مدیران هم میخوام پستهای  این تاپیک رو که مربوط به رمزها هستش پاک بکنن تا موردی پیش نیاد ^:)^  ^:)^  ^:)^

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
Solver, mahdimk, Hiddenway

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4250

تشکر کرده: 175 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390 21:29

این اطلاعات به هیچ دردی نمی خوره ! سوخته هست مطمعن باش !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Solver

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تاريخ عضويت

روبروی شما

توسط RAHVAR » پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390 21:31

میدونم سوخته هستش
ولی به هرحال بازم .....

Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390 21:49

البته قصد من ناراحت کردن دوستمون نبود!  ::sa

اما باید عرض کنم، اطلاعات سوخته، به اون دسته اطلاعاتی گفته میشود که قبلا کشف شده است!

مرور زمان باعث سوخته به حساب آمدن اطلاعات نمیشود. فقط لو رفتن اطلاعات است که موجب سوخته به حساب آمدنش خواهد شد. البته انتشار این اطلاعات به نظر من هم خالی از اشکال است اما نه به این شکل سری ! چون همین الان افراد باهوش میتوانند حدوداً یک الگوریتم برای طراحی این رمزها پیدا کنند.  پس ارائه متمرکز اطلاعات نادرست است.

منتظر خاطرات شما هستم ...
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Shahbaz, Hiddenway, MASTER, RAHVAR, Mahdi1944

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1206

تشکر کرده: 193 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 اسفند 1384 04:22

ایران

آرشيو سپاس: 2048 مرتبه در 420 پست

توسط MASTER » يکشنبه 1 خرداد 1390 01:31

درود بر شما ...

با احترام؛ پست ها ویرایش و برخی موارد حذف گردید.  :razz:
شاد زی مهر افزون ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MASTER تشکر کرده اند:
shola, RAHVAR, Solver, Mahdi1944

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تاريخ عضويت

روبروی شما

توسط RAHVAR » يکشنبه 1 خرداد 1390 19:10

باتشکر از دوستان و مديرمحترم

تاخود صبح کمين بوديم آخه تاريک ماهي بود (تاريک ماهي به شب هايي که ماه در آسمون نباشه  يا اگه باشه و نور کمي تو شب داشته باشه مي گفتيم)
کمين رو جمع کردم اومديم پاسگاه  صبحونه رو خورديم  معمولا ميخوابيديم تا ظهر اون روز هم خوابيديم ; ساعت 11 صبح بود  که با سر و صداي کادري ها و سربازها از خواب بيدار شدم (من چون سرباز درجه دار بود تو اتاق کادريها بودم) گفتن سريع لباس بپوش که افغاني ها از مرز گذشتن رفتم پشت بوم ازسرباز پرسيدم چي شده گفت پشت سرت رونگاه کن ديدم نزديک به 50 نفرافغاني که لباس روشن افغاني تنشون بود دارن ازمرز و سيم خاردار ميان طرف ايران ; منم سريع چنتا سرباز برداشتم رفتم محل البته قبل من نيرورفته بود و ازاون 50 تا افغاني که چنتا شون رد شده بودن رو با شليک هوايي نگه داشته بودن عوضيها  وقتي شليک ميکردي ميخوابيدن زمين سينه خيز مرفتن که اونجا کادرها موتور داشتن  و زمين هم کفي بود سريع رفتن دنبالشون  با کتک و زد و خورد آوردنشون  اوناي يکه اونور سيمخاردار بودن  التماس ميکردن ميگفتن بزارين ردبشيم افغانستان کار نيست همه بيکاريم زن وبچه مون گشنه هستن از اين قبيل حرفا ميزدن ; اونايي رو که گرفته بوديم رو  آورديم پاسگاه فرمانده گروهان اومد چنتات ازشون سوال کرد  و بازرسي بدني کرد وبيسيم زد هنگ هماهنگي کرد بردنشون هنگ تايباد بعداونم مراحل قانوني زندان و عودت به کشور خودشون

بعد از اون  يه مدتي منو کردن فرمانده پايگاه (در تمام مرزهاي ايران  هنگ مرزي  هست که  هنگ ها به چند  گروهان مرزي تقسيم ميشن و هرگروهان مرزي به چند پاسگاه تقسيم ميشه  که اين  پاسگاه ها  به فاصله چند کيلومتر از هم قرار دارن
بين اين پاسگاه هاي مرزي  مونده به فاصله دو پاسگاه از هم معمولا يکي يا دو تا پايگاه هست )با سه تاسرباز که ديده باني ميکردن که افغاني  رد نشه ..... ديگه سرتون رودرد آوردم ادامه داستان بمونه برا بعد

چنتا نکته در مورد افغانيها:
اينا تعريف نيست -من خودم خيلي بدم مياد ازشون و .....

ازشون ميپرسيدي چقدر پول داري دقيق ميگفتن چقدردارن ميشمردي مي ديدي درست گفتن ( ولي اکثر ايرانيها يکيش خودم اکثر مواقع بپرسي چقدر پول داري  ميگيم بزار ببينم -از جيبت در مياري ميشمري بعد ميگي چقدرپول دارم)

خيلي سخت کوشن خيلي به چشم خودم ديدم

reza4087, Solver, MASTER

قبلي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان