در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

پنجمين خورشيد

توسط Leila » سه شنبه 17 شهریور 1388 02:54

داود هاشمی درباره تولید پروژه "پنجمین خورشید" به کارگردانی علیرضا افخمی به خبرنگار مهر گفت: وقتی افخمی سیناپس این مجموعه را در اختیارم گذاشت، احساس کردم کاری متفاوتی می‌شود و مورد توجه مخاطبان هم قرار می‌گیرد. بعد از ارائه طرح به شبکه سه و موافقت مسئولان پیش‌تولید را آغاز کردیم.
وی در ادامه افزود: من افخمی را از سال‌های 71 و 72 می‌شناسم و همراه او و بهروز افخمی کارهای مشترک زیادی انجام دادیم. علیرضا افخمی مخاطبان تلویزیون را می‌شناسد و قلم خوبی هم دارد. او در "پنجمین خورشید" دنبال یک قصه تازه رفت و داستان آن با دیگر آثارش که درباره فرشته و شیطان بود، تفاوت داشت.

این تهیه‌کننده درباره ضعف در پرداخت برخی شخصیت‌ها از جمله هما گفت: گرچه این انتقاد را خیلی از دوستان به من کردند، اما اینطور احساس نمی‌کنم. هما از کودکی به خاطر شرایط در موقعیتی قرار گرفته که با افراد لات رفت و آمد داشته، اما تصمیم می‌گیرد راه دیگری در زندگی‌اش انتخاب کند، به همین دلیل برای بچه‌های بی‌سرپرست سرپناهی فراهم می‌کند.
هاشمی ادامه داد: از سوی دیگر ایفای نقش هما دشوار بود. بعد از بررسی گزینه‌های مختلف وقتی قلی‌خانی را برای این نقش انتخاب کردیم باز هم تردید داشتیم آیا این نقش درست از کار در می‌آید یا نه. اما بعد از جلسه‌ای که با قلی‌خانی داشتیم و بیشتر درباره جزئیات کار صحبت کردیم، تردیدمان کمتر شد. در مجموع از بازی قلی‌خانی در این پروژه رضایت داریم.
این تهیه‌کننده درباره مشکلات تولید همزمان با پخش مجموعه "پنجمین خورشید" گفت: این قصه هر سال در ماه رمضان تکرار می‌شود. به هر حال گروه تولید خیلی تحت فشار هستند و در حال حاضر گروه روزی 14 تا 17 ساعت کار می‌کنند تا کار به موقع به آنتن برسد، اما همه گروه از افخمی گرفته تا بقیه دوستان تلاش خود را می‌کنند تا کار ضعف نداشته باشد.
وی اشاره کرد: ما باید لوکیشن‌های مجموعه را تا پایان کار هر روز در اختیار داشته باشیم، حتی اگر در آنجا کاری نداشته باشیم و این مسئله هزینه‌بر است. در مجموع تلاش می‌کنیم "پنجمین خورشید" پایانی خوب داشته باشد تا بتوانیم نظر مخاطبان را جلب کنیم. مسلماً اگر زمان بیشتری در اختیار داشتیم کار بهتر می‌شد.
هاشمی در پایان درباره یکی از دیالوگ‌های مجموعه که به "اخراجی‌ها" انتقاد کرده بود گفت: این دیالوگ کاملاً بجا استفاده شد، چرا که "اخراجی‌ها" نه تنها ارزشی نیست، بلکه سوء استفاده از بچه‌های جنگ است. فروش بالای هر فیلم دلیلی بر ارزشی بودن آن نیست. خودم سال‌ها در جنگ بودم و متاسفانه این فیلم بچه‌های جنگ را مسخره کرده و آن دیالوگ هم تعمدی بود.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Leila تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, SadafG, Mil@d, shola, mahshid-banoo, capitan nima, SAMAN, Hadi1001, naghme, RAHVAR

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

Re: پنجمين خورشيد

توسط Mil@d » سه شنبه 17 شهریور 1388 11:15

سیمای ضرغامی بیش از اندازه از چپ و راست مورد هجمه رسانه ای قرار گرفته!!قرار هم نیست بی انصاف باشیم :x

سریال جالبی است و جمع خانوادگی لحظات بعد از افطار رو شیرین تر میکنه...
کاش ما هم از این خورشیدا داشتیم!24 سال که نه ولی 5 سال برمیگشتیم عقب یک کارهایی که نباید می کردیم را انجام نمی دادیم و یک کارهایی که باید انجام میدادیم را انجام میدادیم...

راستی 24 سال بعد چه شکلیه!
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
SadafG, CAPTAIN PILOT