در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

شهادت امام علی (ع)

توسط Mil@d » سه شنبه 17 شهریور 1388 13:01

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را............که به ماسوا فکندی همه سایه‌ی هما را

دل اگر خداشناسی همه در رخ علی بین.............به علی شناختم به خدا قسم خدا را

به خدا که در دو عالم اثر از فنا نماند..............چو علی گرفته باشد سر چشمه‌ی بقا را

مگر ای سحاب رحمت تو بباری ارنه دوزخ.......به شرار قهر سوزد همه جان ماسوا را

برو ای گدای مسکین در خانه‌ی علی زن...........که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را

بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من...........چو اسیر تست اکنون به اسیر کن مدارا

بجز از علی که آرد پسری ابوالعجائب..............که علم کند به عالم شهدای کربلا را

چو به دوست عهد بندد ز میان پاکبازان...........چو علی که میتواند که بسر برد وفا را

نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش گفت........متحیرم چه نامم شه ملک لافتی را

بدو چشم خون فشانم هله ای نسیم رحمت...........که ز کوی او غباری به من آر توتیا را

به امید آن که شاید برسد به خاک پایت............چه پیامها سپردم همه سوز دل صبا را

چو تویی قضای گردان به دعای مستمندان.........که ز جان ما بگردان ره آفت قضا را

چه زنم چونای هر دم ز نوای شوق او دم..........که لسان غیب خوشتر بنوازد این نوا را

«همه شب در این امیدم که نسیم صبحگاهی.......به پیام آشنائی بنوازد آشنا را»

ز نوای مرغ یا حق بشنو که در دل شب.........غم دل به دوست گفتن چه خوشست شهریارا

رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
Mahdi1944, MRSTAR, SAMAN, CAPTAIN PILOT, Mehrab373, كيارش, sokuteasemuni, AGeNiS1, Meis@M, ARafiee, mz15, achachi98, shola, zoornachi, Mohsen1001, Shahryar, MK7, Hadi1001

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

Re: شهادت امام علی (ع)

توسط Mohsen1001 » سه شنبه 17 شهریور 1388 18:03

بسم الله الرحمن الرحیم

فریاد جبرائیل (ع) میان آسمان و زمین در شب ضربت خوردن امام المتقین (بحارالأنوار/ج42 /ص 280) :
.
تَهَدَّمَتْ وَ اللَّهِ أَرْكَانُ الْهُدَى وَ انْطَمَسَتْ وَ اللَّهِ نُجُومُ السَّمَاءِ وَ أَعْلَامُ التُّقَى
.
وَ انْفَصَمَتْ وَ اللَّهِ الْعُرْوَةُ الْوُثْقَى قُتِلَ ابْنُ عَمِّ مُحَمَّدٍ الْمُصْطَفَى
.
قُتِلَ الْوَصِيُّ الْمُجْتَبَى قُتِلَ عَلِيٌّ الْمُرْتَضَى قُتِلَ وَ اللَّهِ سَيِّدُ الْأَوْصِيَاءِ
.
قَتَلَهُ أَشْقَى الْأَشْقِيَاء !

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohsen1001 تشکر کرده اند:
shola, Shahbaz, Meis@M, Mil@d, Mehrab373, MK7, CAPTAIN PILOT, AGeNiS1, Mahdi1944, ARafiee, mz15, Shahryar, Hadi1001, achachi98, SAMAN, sokuteasemuni, zoornachi, كيارش

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
51

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 24 فروردین 1388 10:02

iran

آرشيو سپاس: 78 مرتبه در 34 پست

توسط Meis@M » چهارشنبه 18 شهریور 1388 01:56

امشب تمام آینه ها را صدا کنید * گاه اجابت است ، رو به سوی خدا کنید.

ای دوستان آبرو دار در نزد خدا * در نیمه شب قدر ، مرا هم دعا کنید.

عبادات همه قبول در گاه حق

یک دوست
دلم گرفته خدایا در انتظار فرج * دو دیده ام شده دریا در انتظار فرج
هنوز می رسد از کوچه های شهر حجاز * صدای گریه زهرا در انتظار فرج...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Meis@M تشکر کرده اند:
Mohsen1001, shola, Mahdi1944, zoornachi, Shahryar, Mehrab373, ARafiee, AGeNiS1, sokuteasemuni, mz15, CAPTAIN PILOT, Mil@d, achachi98

Captain

Captain

no avatar
611

تشکر کرده: 997 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 تیر 1388 15:48

تهران

آرشيو سپاس: 5024 مرتبه در 424 پست

توسط ARafiee » جمعه 20 شهریور 1388 11:30

سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) بر شیفتگان آن بزرگوار تسلیت باد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ARafiee تشکر کرده اند:
Mil@d, mz15, achachi98, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, zoornachi, sokuteasemuni, Mohsen1001, shola, AGeNiS1

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
35

تاريخ عضويت

سه شنبه 10 شهریور 1388 21:07

آرشيو سپاس: 113 مرتبه در 29 پست

توسط MeysaMPC » جمعه 20 شهریور 1388 16:07

سلام به همه. من به نوبه خودم تسلیت میگم. ما رو هم دعا کنید . آخه خیلی حاجت دارم.     التماس دعا

وقتی از دنیا و آدم هاش خسته شدی برو بالای کوه و داد بزن : ایا امیدی هست ؟
                                                                                     آنگاه خواهی شنید که هست ... هست ... هست !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MeysaMPC تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, mz15, Mahdi1944, zoornachi, sokuteasemuni, Mohsen1001, achachi98, ARafiee, AGeNiS1

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
103

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 12 مهر 1387 19:36

آرشيو سپاس: 322 مرتبه در 69 پست

توسط drs_mehry » جمعه 20 شهریور 1388 22:12

خلیل جبران نویسنده مسحی:
عرب مقام علی را نشناخت تا آنکه مردمی از فارس بپا خاستند و تفاوت میان گوهر و سنگریزه را شناختند
آخرين ويرايش توسط drs_mehry در جمعه 20 شهریور 1388 22:27, ويرايش شده 1 در کل.
از طریق این وب گاه به کودکان سرطانی کمک کنید:
http://www.mahak-charity.org/payment
باور کنیم که آنها منتظر ما هستند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب drs_mehry تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, achachi98, hermes_PERSIAN, AGeNiS1, mz15, ARafiee, Mahdi1944

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تشکر کرده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

توسط RAHVAR » جمعه 20 شهریور 1388 22:17

شعر تركی شهادت حضرت علی (ع) ـ آذری

فرارسیدن سالروز شهادت موالموحدین علی (ع) را به دوستداران حضرتش تسلیت عرض مینمائیم.

واحسرتا كه خانه ایمانی یخدیلار    

گویا ستون عرش معلانی یخدیلار    

اٌلدوردولر امام حسینین آتاسینی

دوران داغیلدی گردش دورانی یخدیلار

گیچدی چراغ ملت بیضای مصطفی

طاق رواق عالم بالانی یخدیلار            

معراجیده قلیجلادیلار شرع صاحبین

توپراقلار اوسته لیله اسرانی یخدیلار

دوتدی جهانی ظلمت كفر اولدی آشكار

مهر منیر طارم مینانی یخدیلار    

یكسر داغیلدی مسجد و محراب رونقی

ركن الوثیق مسجد لولانی یخدیلار          

غلطان ایدوبله قانینه مولای قنبری          

تیغ جفائیلن شه مردانی یخدیلار      

.              (  مرحوم قمری )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, achachi98, hermes_PERSIAN, AGeNiS1, mz15, ARafiee, Mahdi1944

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تشکر کرده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

توسط RAHVAR » جمعه 20 شهریور 1388 22:20

آیت الله العظمی مرعشی نجفی بارها می‌فرمودند شبی توسلی پیدا کردم تا یکی از اولیای خدا را در خواب ببینم. آن شب در عالم خواب دیدم که در زاویه مسجد کوفه نشسته ام و وجود مبارک مولا امیرالمومنین (علیه السلام) با جمعی حضور دارند.
حضرت فرمودند: شاعران اهل بیت را بیاورید. دیدم چند تن از شاعران عرب را آوردند. فرمودند: شاعران فارسی زبان را نیز بیاورید. آن گاه محتشم و جند تن از شاعران فارسی زبان آمدند.
فرمودند: شهریار ما کجاست ؟ شهریار آمد.
حضرت خطاب به شهریار فرمودند: شعرت را بخوان!
شهریار این شعر را خواند:
علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را
که به ماسوا فکندی همه سایه‌ی هما را

دل اگر خداشناسی همه در رخ علی بین
به علی شناختم به خدا قسم خدا را

به خدا که در دو عالم اثر از فنا نماند
چو علی گرفته باشد سر چشمه‌ی بقا را

مگر ای سحاب رحمت تو بباری ارنه دوزخ
به شرار قهر سوزد همه جان ماسوا را

برو ای گدای مسکین در خانه‌ی علی زن
که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را

بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من
چو اسیر تست اکنون به اسیر کن مدارا

بجز از علی که آرد پسری ابوالعجائب
که علم کند به عالم شهدای کربلا را

چو به دوست عهد بندد ز میان پاکبازان
چو علی که میتواند که بسر برد وفا را

نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش گفت
متحیرم چه نامم شه ملک لافتی را

بدو چشم خون فشانم هله ای نسیم رحمت
که ز کوی او غباری به من آر توتیا را

به امید آن که شاید برسد به خاک پایت
چه پیامها سپردم همه سوز دل صبا را

چو تویی قضای گردان به دعای مستمندان
که ز جان ما بگردان ره آفت قضا را

چه زنم چونای هردم ز نوای شوق او دم
که لسان غیب خوشتر بنوازد این نوا را

«همه شب در این امیدم که نسیم صبحگاهی
به پیام آشنائی بنوازد و آشنا را»

ز نوای مرغ یا حق بشنو که در دل شب
غم دل به دوست گفتن چه خوشست شهریارا

آیت الله العظمی مرعشی نجفی فرمودند: وقتی شعر شهریار تمام شد از خواب بیدار شدم چون من شهریار را ندیده بودم.فردای آن روز پرسیدم که شهریار شاعر کیست؟
گفتند: شاعری است که در تبریز زندگی می‌کند.گفتم: از جانب من او را دعوت کنید که به قم نزد من بیاید.
چند روز بعد شهریار آمد. دیدم همان کسی است که من او را در خواب در حضور حضرت امیر (علیه السلام) دیده ام.
از او پرسیدم: این شعر «علی ای همای رحمت» را کی ساخته ای؟ شهریار با حالت تعجب از من سوال کرد که شما از کجا خبر دارید که من این شعر را ساخته ام ؟ چون من نه این شعر را به کسی داده ام و نه درباره آن با کسی صحبت کرده ام.
مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی به شهریار می‌فرمایند: چند شب قبل من خواب دیدم که در مسجد کوفه هستم و حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) تشریف دارند. حضرت،شاعران اهل بیت را احضار فرمودند: ابتدا شاعران عرب آمدند. سپس فرمودند: شاعران فارسی زبان را بگویید بیایند. آنها نیز آمدند. بعد فرمودند شهریار ما کجاست؟ شهریار را بیاورید! و شما هم آمدید. آن گاه حضرت فرمودند: شهریار شعرت را بخوان! و شما شعری که مطلع آن را به یاد دارم خواندید.
شهریار فوق العاده منقلب می‌شود و می‌گوید: من فلان شب این شعر را ساخته ام و همان طور که قبلا عرض کردم. تا کنون کسی را در جریان سرودن این شعر قرار نداده ام.
آیت الله مرعشی نجفی فرمودند: وقتی شهریار تاریخ و ساعت سرودن شعر را گفت،معلوم شد مقارن ساعتی که شهریار آخرین مصرع شعر خود را تمام کرده، من آن خواب را دیده ام.
ایشان چندین بار به دنبال نقل این خواب فرمودند: یقینا در سرودن این غزل، به شهریار الهام شده که توانسته است چنین غزلی به این مضامین عالی بسراید. البته خودش هم از فرزندان فاطمه زهرا (سلام الله علیها) است و خوشا به حال شهریار که مورد توجه و عنایت جدش قرار گرفته است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, mz15, Mohsen1001, Java, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, achachi98, hermes_PERSIAN, ARafiee, AGeNiS1

Major I

Major I

نماد کاربر
5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

توسط ganjineh » يکشنبه 22 شهریور 1388 16:27

شيعيان عربستان سعودي در دو روز گذشته و به مناسبت ایام شهادت اميرالمؤمنين(ع) در خیابان‏ها، حسينيه‌ها و مساجد منطقه الشرقيه این کشور به عزاداري پرداختند.
به نقل از راصد، مراسم مختلف به مناسبت سال‏روز شهادت امام علي(ع) از عصر روز سه‌شنبه در مساجد و حسينيه‌هاي شهرهاي شيعي عربستان آغاز شده است كه طي آن، تاکنون ده‌ها هزار نفر از عزاداران در این اجتماعات براي شنيدن ذكر و مناقب اميرالمؤمنين(ع) و نيز عزاداري شهادت آن بزرگوار شركت كرده‏اند.
شهرهاي مختلف استان قطيف سياه‌پوش شده و سرتاسر مسير حركت دسته‌هاي جوانان عزادار مملو از پرچم‌هاي سياه و پارچه‌نوشته‌هاي تسليت شده است.همچنين بسياري از مغازه‌ها و اماكن شهرهاي قطيف و أحساء در روز پنج‌شنبه تعطيل بود. شب گذشته نیز مردم در برخي از مساجد و حسينيه‌ها تا پاسي از شب به عزاداري مشغول بودند.گفته مي‌شود اين نخستين بار در طول پانزده سال گذشته است كه شيعيان عربستان امكان عزاداري در خيابان‌ها را به صورت آزادانه داشته‌اند. برخي از ناظران سياسي عربستان، علت این امر را فشارهاي نهادهاي حقوق‏بشری بر دولت عربستان در چند ماه اخير مي‌دانند كه از مقامات سعودي مي‌خواهند تا حقوق اوليه شيعيان را مبني بر آزادي ابراز عقايد مذهبي، رعايت كنند.در چند سال گذشته حكومت سعودي ده‌ها مسجد و حسينيه و مدرسه علميه شيعي را پلمب و فعالان سياسي شيعه را بازداشت كرده است.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ganjineh تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, achachi98, shola, ARafiee, AGeNiS1, mz15, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944

Major I

Major I

نماد کاربر
5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

توسط ganjineh » يکشنبه 22 شهریور 1388 16:28

نیروهای پلیس روستای اخلاص در حومه "پندی گیب" واقع در ایالت پنحاب به بهانه ایجاد امنیت، عزاداران امیرالمؤمنین علی ـ علیه السلام ـ را مورد حمله قرار دادند و ده‏ها تن را مجروح و بازداشت کردند. به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ نیروهای پلیس پاکستان زمانی به عزاداران حضرت امیرالمؤمنین ـ علیه السلام ـ یورش بردند که صدها تن از شیعیان این روستا، همانند دیگر شیعیان منطقه، در روز شهادت آن حضرت در حال عزاداری بودند؛ اما به اتهام اخلال در نظم و امنیت از سوی نیروهای پلیس پاکستان مورد حملات وحشیانه قرار گرفتند. در این حمله 32 نفر از عزاداران بشدت مجروح شدند و نیروهای پلیس بیش از 50 تن را به اتهام یاد شده دستگیر و به بازداشتگاههای مخوف پلیس انتقال دادند. بنا بر این گزارش، دبیر کل مجلس وحدت مسلمین ضمن محکوم کردن این حمله وحشیانه، گفت: «این حمله ناشی از تعصب مقامات پلیس نسبت به شیعیان است». «حجت الاسلام و المسلمین ناصرعباس جعفری» ضمن اینکه خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط شیعیان دربند شد، از دولت خواست ضمن برخورد با عوامل این حادثه ـ از جمله «سرگرد طارق» رییس پلیس منطقه که فردی متعصب و خشن است ـ دلایل پشت پرده این اقدام را برملا سازد.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ganjineh تشکر کرده اند:
achachi98, shola, كيارش, ARafiee, AGeNiS1, mz15, sokuteasemuni, Mahdi1944

Captain

Captain

no avatar
611

تشکر کرده: 997 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 تیر 1388 15:48

تهران

آرشيو سپاس: 5024 مرتبه در 424 پست

توسط ARafiee » دوشنبه 7 مرداد 1392 11:20

سلام خدا بر اميرمومنان حضرت علي ابن ابي طالب

شهيد راه حق و عدالت

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ARafiee تشکر کرده اند:
shola, behrad90, Wieder, mohammad area51, Amiiiin, mz15, Mehrab373, reza4087, hermes_PERSIAN, Java, AGeNiS1, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, anga2009

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
50

تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1391 11:51

آرشيو سپاس: 179 مرتبه در 40 پست

توسط ljdk » سه شنبه 8 مرداد 1392 13:50

شهادت مولا اقامون علی (ع)را به پیشواز فرزند عزیزشان مهدی (عج) تسلیت میگم و امیدووارم برای همه انسان های روی زمین و مومنین و خصوصا شیعیان دنیا مقدرات خوب و خوشایندی مقدر شده باشد انشالله به امید و کرم خدای مهربان

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ljdk تشکر کرده اند:
mohammad area51, CAPTAIN PILOT, reza4087, Mahdi1944, Mehrab373