شگفتی فضانوردان از بوی فضا!

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1073
تاریخ عضویت: پنج شنبه 22 شهریور 1386, 6:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 3957 بار
سپاس‌های دریافتی: 4417 بار

شگفتی فضانوردان از بوی فضا!

پست توسط SadafG » سه شنبه 17 شهریور 1388, 8:22 pm
 شگفتی فضانوردان از بوی فضا! 


فضانوردان تازه کار با سفر به ایستگاه فضایی با پدیده های جدیدی مواجه می شوند که تا به حال آنها را تجربه نکرده بودند از جمله این تجربیات بوی ویژه ای است که از فضا ساطع می شود.


به گزارش خبرگزاری مهر، برای فضانوردان تازه کاری که برای اولین بار به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز می کنند، غذای ایستگاه مناسب، صدای موتورهای راکت بسیار بلند و بوی عجیبی بر فضا حاکم است.

کوین فورد خلبان شاتل دیسکاوری که برای اولین بار تجربه سفر به فضا را پشت سر گذاشته است می گوید: خارج از مدار زمین محیطی کاملا متفاوت و دور از انتظار است. از دیگر مواردی که فورد برای مواجهه با آن آماده نبود بوی عجیبی بوده که بر فضا حاکم بوده است.

فورد می گوید: افرادی که برای انجام راهپیمایی فضایی به خارج از ایستگاه می روند، پس از بازگشت بوی عجیبی می دهند که تا به حال هرگز آن را تجربه نکرده بودم. اما در عین حال هرگز این بو را فراموش نمی کنم زیرا این تجربیات تا آخر عمر به انسان خواهند چسبید.

در گذشته فضانوردان بوی فضا را بویی برخاسته از باروت یا گاز اوزون می پنداشتند. به گفته فورد صدای فضا نیز پدیده ای شگفت انگیز است. به خصوص زمانی که دیسکاوری طی مانوری عظیم موتورهای خود را روشن کرد در ابتدا تنها ضربه ای کوچک به شاتل وارد شده و سپس زمانی که موتورهای آن برای حفظ ما در موقعیت مناسب مشتعل می شوند تنها صدایی یکنواخت در سرتاسر فضاپیما پیچید.

نیکول اسکات دیگر فضانوردی که برای اولین بار به ایستگاه سفر کرده است می گوید غذا در اینجا عالی و تلفیقی از غذاهای کشورهایی است که فضانوردانش در ایستگاه بسر می برند. در واقع برای هر کس غذایی برای خوردن وجود دارد.

بر اساس گزارش اسپیس، شاتل دیسکاوری به همراه هفت فضانوردش به منظور انتقال تجهیزات جدید از جمله تردمیلی پنج میلیون دلاری به ایستگاه فضایی بین المللی زمین را ترک کرده اند و اکنون فرمانده شاتل از اتمام تمامی ماموریتهایی که به عهده دیسکاوری بوده است ابراز خشنودی می کند.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11994 بار

Re: شگفتی فضانوردان از بوی فضا!

پست توسط Mil@d » سه شنبه 17 شهریور 1388, 8:41 pm

من نفهمیدم مگه بوی باروت شگفتی داره؟ :?
تفنگ ترقه ای بچه ها هم این بو رو میده! ولی تعجب نمی کنند!
والا سواد فضایی نداریم وگرنه این تاپیک رو به علت تشویش اذهان فضایی کاربران به همراه تیم مخوف MYSM به یکی از خونین ترین و تاریخی ترین تاپیک های سنترال تیدیل میکردیم!
-----------------------------------------------------

هدف تلطیف فضای فضایی و به جای thanx botton یک بار هم تشکر مکتوب از زحمات صدف عزیز بکنیم خستگیش در بیاد که بی ادعا و ساکت مطالب زیبایی رو در cc میذاره و خیلی ها رو به بحث کائنات علاقه مند کرده است.فکر نکنه این مطالب بی طرفداره!

آخرین بار بود دیگه از این کارا نمیکنم :razz: :-)

Good luck!
  بی  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”