جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1073

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 18 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 شهریور 1386 18:41

آرشيو سپاس: 4435 مرتبه در 739 پست

شگفتی فضانوردان از بوی فضا!

توسط SadafG » سه شنبه 17 شهریور 1388 19:22
شگفتی فضانوردان از بوی فضا!فضانوردان تازه کار با سفر به ایستگاه فضایی با پدیده های جدیدی مواجه می شوند که تا به حال آنها را تجربه نکرده بودند از جمله این تجربیات بوی ویژه ای است که از فضا ساطع می شود.


به گزارش خبرگزاری مهر، برای فضانوردان تازه کاری که برای اولین بار به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز می کنند، غذای ایستگاه مناسب، صدای موتورهای راکت بسیار بلند و بوی عجیبی بر فضا حاکم است.

کوین فورد خلبان شاتل دیسکاوری که برای اولین بار تجربه سفر به فضا را پشت سر گذاشته است می گوید: خارج از مدار زمین محیطی کاملا متفاوت و دور از انتظار است. از دیگر مواردی که فورد برای مواجهه با آن آماده نبود بوی عجیبی بوده که بر فضا حاکم بوده است.

فورد می گوید: افرادی که برای انجام راهپیمایی فضایی به خارج از ایستگاه می روند، پس از بازگشت بوی عجیبی می دهند که تا به حال هرگز آن را تجربه نکرده بودم. اما در عین حال هرگز این بو را فراموش نمی کنم زیرا این تجربیات تا آخر عمر به انسان خواهند چسبید.

در گذشته فضانوردان بوی فضا را بویی برخاسته از باروت یا گاز اوزون می پنداشتند. به گفته فورد صدای فضا نیز پدیده ای شگفت انگیز است. به خصوص زمانی که دیسکاوری طی مانوری عظیم موتورهای خود را روشن کرد در ابتدا تنها ضربه ای کوچک به شاتل وارد شده و سپس زمانی که موتورهای آن برای حفظ ما در موقعیت مناسب مشتعل می شوند تنها صدایی یکنواخت در سرتاسر فضاپیما پیچید.

نیکول اسکات دیگر فضانوردی که برای اولین بار به ایستگاه سفر کرده است می گوید غذا در اینجا عالی و تلفیقی از غذاهای کشورهایی است که فضانوردانش در ایستگاه بسر می برند. در واقع برای هر کس غذایی برای خوردن وجود دارد.

بر اساس گزارش اسپیس، شاتل دیسکاوری به همراه هفت فضانوردش به منظور انتقال تجهیزات جدید از جمله تردمیلی پنج میلیون دلاری به ایستگاه فضایی بین المللی زمین را ترک کرده اند و اکنون فرمانده شاتل از اتمام تمامی ماموریتهایی که به عهده دیسکاوری بوده است ابراز خشنودی می کند.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SadafG تشکر کرده اند:
Mil@d, sokuteasemuni, Present, shola, ta.abad, DJ Dani, SA@M, RAHVAR, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, Shahryar, capitan nima, Fariborz, mohayer, SAMAN

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 94 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

Re: شگفتی فضانوردان از بوی فضا!

توسط Mil@d » سه شنبه 17 شهریور 1388 19:41

من نفهمیدم مگه بوی باروت شگفتی داره؟ :?
تفنگ ترقه ای بچه ها هم این بو رو میده! ولی تعجب نمی کنند!
والا سواد فضایی نداریم وگرنه این تاپیک رو به علت تشویش اذهان فضایی کاربران به همراه تیم مخوف MYSM به یکی از خونین ترین و تاریخی ترین تاپیک های سنترال تیدیل میکردیم!
-----------------------------------------------------

هدف تلطیف فضای فضایی و به جای thanx botton   یک بار هم تشکر مکتوب از زحمات صدف عزیز بکنیم خستگیش در بیاد که بی ادعا و ساکت مطالب زیبایی رو در cc  میذاره و خیلی ها رو به بحث کائنات علاقه مند کرده است.فکر نکنه این مطالب بی طرفداره!

آخرین بار بود دیگه از این کارا نمیکنم :razz:  :-)

Good luck!
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
DJ Dani, SAMAN, Fariborz, ta.abad, SA@M, mohayer, SadafG


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان