در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

عجیب ترین و جالب ترین فرودگاه های دنیا

توسط RAHVAR » سه شنبه 24 شهریور 1388 13:51

عجیب ترین و جالب ترین فرودگاه های دنیا
     
ساخت، مکان یابی وبطور کلی طراحی یک فرودگاه ظرافت های خاصی دارد که با در نظر گرفتن عوارضجغرافیایی منطقه و پارامترهای بسیار دیگر حتی جهت بادی که به طور معمول درمنطقه می وزد محقق می شود. گاهی برخی محدودیت های موجود باعث خلق زیباییهای نظیر آنچه می بینید می شود:
فرودگاه جبل الطارق
Gibraltar Airport


جبل الطارق (Gibraltar)(به معنی کوه طارق) نام دهکده‌ای کوهستانی استکه در ساحل جنوبی اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار دارد و یکی اززیرمجموعه های دارای تابعیت پرچم بریتانیا به شمار می‌رود که البته مالکیتاین منطقه بین اسپانیا و بریتانیا مورد اختلاف است. کوه طارق در بخش ساحلیخود به تنگه جبل‌الطارق پیوسته است. این تنگه دریای مدیترانه را بهاقیانوس اطلس می‌پیوندد و در دو سوی آن مراکش و اسپانیا قرار دارد واینطور بیان شده است که جبل الطارق نام منطقه کوچک خودمختاری است که دردهانه مدیترانه و هم مرز با اسپانیا قرار دارد.

این سرزمین کوهستانی که تحت قیمومیت انگلستان استدارای عجیب ترین فرودگاه جهان است. باند فرودگاه جبل اطارق از میانبزرگراه اصلی شهر عبور می کند و ساختمان فرودگاه تنها 500 متر از مرکزشهرستان جبل الطارق فاصله دارد. به همین دلیل برای ورود هر فرود یا بلندشدن هر هواپیماها می بایست این بزرگراه بسته شود. فرودگاه جبل الطارق یکیاز چند فرودگاه عجیب در جهان است و در حال حاضر به چهار مقصد در انگلستانو دو مقصد در اسپانیا دارای مسیر پروازی است.


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
sghanbare, CAPTAIN PILOT, sokuteasemuni, AGeNiS1, Mohammad 1985, capitan nima, كيارش, Mahdi1944

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: عجیب ترین و جالب ترین فرودگاه های دنیا

توسط RAHVAR » سه شنبه 24 شهریور 1388 13:52

فرودگاه ماکائو
Macau Airport


ماکائو شبه جزیره‌ای در دریای چین است. تا همین سالهای قبل مستعمرهٔپرتغال بود ولی اکنون بخشی از خاک جمهوری خلق چین است. ماکائو هر چند تاحدی از کشور چین فاصله دارد ولی از آن بعنوان یکی از قطب های گردشگری بزرگو تماشایی در آسیا نام برده می شود. فرودگاه بین المللی ماکائو در شهرماکائو واقع است که به دلیل موقعیت مکانی و مجاورت آن با دریا دارایشرایطی خاص و جالب است.فرودگاه ماجورو در جزایر مارشال
Majuro Airport, Marshall Islands


جمهوری جزایر مارشال کشوری است که شامل بیست و پنج جزیره ی مرجانی وجزایر جدا شده می باشد. در حدود 69 مایل مربع از زمین های پراکنده بیش از3 / 4 میلیون مایل مربع از غرب اقیانوس آرام است. در ماجورو زمین کمیاباست. با این حال نیاز به بازسازی دیواره های ثابت ساحلی است. مردم محلیجزیره ماجورو معتقدند که توفان هایی که بزرگترین عامل پدیده جزر و مدهستند باعث بیشترین فرسایش ساحلی می باشند. به گفته مقامات دولتی سالانهقسمت اعظمی از بودجه سالانه جزایر مارشال جهت ایجاد و حفظ دیوار دریاهزینه می شود. جزایر مارشال از جمله نقاط گردشگری و تجارت نیز میباشد.
فرودگاه بین المللی ماجورو در جزایر مارشال نیز از نظرموقعیت در نوع خود جالب است. بدینصورت که باند فرودگاه بشکلی قرار گرفتهکه اقیانوس را در یک طرف و تالاب را در طرف دیگر می توان دید. و این درحالیست که دیواره های دریا در هر دو طرف باند فرودگاه قرار دارد و ابتدایباند که از ماجورو شروع می شود تا لورا (جزیره ای دیگر بعد از ماجورو)ادامه پیدا می کند.


فرودگاه همیلتون
Hamilton Island Airport - Australia


این فرودگاه بر اساس محل سکونت ویلیام همیلتون (ریاضیدان و فیزیکدانایرلندی) در جزیره "کوینزلند" نامگذاری شده. فرودگاه همیلتون بیشتر بهدلیل وضعیت گردشگری در این جزیره مستقر است که عمدتا تحت اشغال و موردبهره برداری استرالیا است.Heimaey Island, Iceland


Heimaey نام جزیره ایست که در ایسلند قرار دارد و دارای جامعه ای کوچکو کم جمعیت است. کسب و کار اصلی مردم این جزیره صیادی است. جزیره ای کهآثار تخریب و آسیب های حاصل از فوران آتشفشان هنوز در آن دیده می شود. اینجزیره دارای 2 فرودگاه است که هر کدام از این فرودگاه ها دارای موقعیتیمنحصر بفرد است.کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
pedmehr, كيارش, sghanbare, Shahbaz, CAPTAIN PILOT, Persian Cat, sokuteasemuni, حسن2568, capitan nima, Fariborz, Mahdi1944, AGeNiS1

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2658

تشکر کرده: 81 مرتبه
تشکر شده: 185 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

محل سکونت

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: عجیب ترین و جالب ترین فرودگاه های دنیا

توسط RAHVAR » يکشنبه 5 دی 1389 23:38

Princess Juliana International Airport -Saint Martinhttp://www.oddee.com/_media/imgs/articl ... liana2.jpg


Juancho E. Yrausquin Airport (Saba)
Courchevel (France)
Gustaf III Airport (St. Bart)


Barra International Airport (Barra)


Madeira Airport (Madeira)


Lukla Airport (Nepal)


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
shapooor, CAPTAIN PILOT, كيارش


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان