در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
48

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آبان 1387 19:21

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 17 پست

در خواست کمک برای رفع یک مشکل عجیب در کامپیوتر

توسط StrikeEagle » چهارشنبه 25 شهریور 1388 15:02

با سلام واحترام خدمت دوستان عزیز:

دوستان من گرفتار مشکل عجیبی در کامپیوتر شدم که هرکار که کردم نتونستم اون رو بر طرف کنم . وبه همین خاطر مزاحم شما شدم برای راهنمایی:

مشکل اینجاست که من چند روز پیش تصمیم گزفتم که یکی از درایو های کامپیوترم رو که حدود 30 گیگ حجم داشت ونصف ان خالی بود را به دوقسمت تبدیل کنم و نیمه خالی اون رو به یک درایو جدید تبدیل کنم.به همین خاطر نرم افزار paragon رو به توصیه یکی از دوستان نصب کردم وازقسمت create a new partition این کار رو کردم ولی بعد از تمام شدن عملیات و ریست شدن کامپیوتر نه تنها درایو جدیدی ایجاد نشد بلکه بعداز چند با رستارت کردن کامپیوتر دیگه نتونستم از کامپیوتر استفاده کنم .چون کامپیوتر در قسمت سیاهی که لود شدن ویندوز را با ارم ویندوز نشان میدهد گیر میکند و همانجا میماند. از اون بدتر این که حتی نمیتونم ویندوز رو عوض کنم و و قتی میخوام ویندوز رو عوض کنم بعد از فشار دادن  گزینه press any key to boot from cd کامپیوتر به جای وارد شدن به صفحه ابی نصب ویندوز وارد صفحه سیاهی میشود و همان جا میماند ودیگر هیچ! البته مطمئن نیستم که ایراد به خاطر ایجاد پارتیشن جدید باشد چون بعد از اون چند بار از کامپیوتر استفاده کردو و این حالت بعد از چند ساعت پیش اومد! حتی موقعی که میخوام ویندوز رو از طریق safe mode بالا بیارم  به جای نشان دادن مسیری مثل c:/windows/system 32 که مربوط به لود شدن فالهای ویندوز است ادرس عجیبی به اسم partition(1):/system32  ظاهر میشود که خودم حدس میزنم پارتیشنهای هارد از دست رفته باشد ولی بالا امدن ویندوز تا قسمت قبل از ورود به ویندوز  و ایستادن در همانجا چیز دیگری میگوید: خلاصه این که حسابی گیج سده ام و از دوستان عزیز تقاضای کمک دارم .
به دلیل اینکه فایلهای شخصی زیادی هم داخل کامپیوتر دارم هم نمیتونم کامپیوتر رو برای درست کردن دست کسی بدم.من حتی نرم افزار hirens boot cd رو هم دانلود کردم ولی طرز استفاده از اون رو بلد نیستم .
بی صبرانه منتظر راهنمایی دوستان عزیز هستم.
با تشکر وخدانگهدار

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب StrikeEagle تشکر کرده اند:
SAMAN

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: در خواست کمک برای رفع یک مشکل عجیب در کامپیوتر

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 25 شهریور 1388 15:45

StrikeEagle,
مشکل اول احتمالا به خاطر اشتباه عمل کردن خودتون در اين کار رخ داده، اما اينکه نوشتيد با ديسک بوت ويندوز مشکل داريد، ارتباطي به هارد ديسک پيدا نميکنه و احتمالا دليل خراب بودن خود ديسک نصب و يا چيزي که به هر دليلي جلو خوانده شدن درست اطلاعات ديسک رو ميگيره هست، وگرنه نهايتا اينه که هارد ديسک رو شناسايي نکرده و از شما ميخواد که F3 زده و از برنامه خارج شويد

اگر صفحه‌ي سياهي که نوشتيد بدون هيچ نوشته‌اي هست احتمال اينکه سيستم به خاطر عوامل فيزيکي مانند حرارت بالاي CPU هنگ کرده باشه و قادر به ادامه اجراي فرايند نصب نباشه زياد هست، بهتره ابتدا دماي CPU رو از Bios بررسي کنيد

مورد بالا رو بررسي و نتيجه رو اعلام نماييد

براي استفاده از  hirens boot cd هم اون رو که احتمالا به صورت image دانلود کرديد با استفاده از Nero رايت کنيد و سيستم رو با اون بوت کنيد، برنامه‌هاي مختلفي از جمله Partition Magic براي بررسي و رفع مشکلات سيستم در اختيار شما قرار خواهد داد که ميتونيد با توجه به علت مشکل از اونها استفاده بفرماييد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, StrikeEagle, Fariborz, sokuteasemuni, SAMAN

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
48

تاريخ عضويت

توسط StrikeEagle » چهارشنبه 25 شهریور 1388 16:28

Mahdi1944 عزیز با سلام  و تشکر از راهنماییتون.
در اون مورد باید بگم من این کار را با چند سی دی ویندوز وحتی سی دی رام مختلف امتحان کردم و هر بار همین اتفاق افتاد و حتی هار دیسک  رو هم باز کردم واون رو روی یک سیستم دیگری نصب کردم  ولی همان اتفاقات بالا روی این سیستم هم اتفاق افتاد سیستم رو هم بررسی کردم ومشگلی نداشت . بنا بر این فکر میکنم مشکل اصلی باید از خود هارد باشه . درمورد hirens boot cd هم من این نرم افزار رو اماده روی سی دی دارم ولی مو قعی که میخوام از یکی از نرم افزار هاش مثل پارتیشن مجیک استفاده کنم  موفق نشدم چون بهد از چند لحظه پیغام boot cd files were not found  میدهد که من معنیش رو نمیدونم اما فکر میکنم که فلاپی بوت میخواهد؟ درست میگم؟ ولی من فلاپی درایو ندارم :shock:  در این زمینه در سایت خود هایرون بوت این گزینه ها رو دیدم
http://www.hiren.info/pages/bootablecd
http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

که نمیدونم در این زمینه کمکی میکن ومربوطه ه یا نه؟

با عرض معذرت از مزاحمت دوباره :razz:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 25 شهریور 1388 16:39

StrikeEagle,  
البته بسيار عجيبه که ديسک نصب به خاطر مشکل در هارد ديسک بالا نياد!
لطفا بفرماييد دقيقا در چه مرحله‌اي اين مشکل رخ ميده و آيا صفحه کاملا سياه ميشه و سيستم هنگ ميکنه و يا صفحه‌ي سياهي ظاهر ميشه که پيغامي در اون نمايش داده ميشه؟
مشکل Hiren's هم مربوط به خود ديسک هست که ظاهرا فايلهاي مورد نياز براي اجراي برنامه مورد نظر رو نداره، پيشنهاد ميکنم نسخه‌ي 10 رو دانلود و استفاده کنيد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

CAPTAIN PILOT, Fariborz, StrikeEagle, sokuteasemuni, SAMAN

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
48

تاريخ عضويت

توسط StrikeEagle » چهارشنبه 25 شهریور 1388 18:59

Mahdi1944 عزیز :
در ان صفحه سیاه هیچ پیغامی نیست و فقط همان صفحه سیاه است!
ویک سوال اینکه ایا هایرنز بوت احتیاجی به فلاپی بوت و یا چیزی مثل ان دارد یا به تنهایی اجرامیشود؟واینکه نسخه 10 بیش از 200 مگابایت حجم دارد ایا شما نسخه 10 را به صورت فشرده و یا چیزی که حجمش کتر از 100 یا  120 باشد سراغ ندارید؟ چون اینترنت من فکر نمیکنم بتونه این حجم رو دانلود کنه :sad:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 26 شهریور 1388 00:29

StrikeEagle,  
خير، اين پکيج نيازي به ديسکت بوت و چيزي شبيه اين نداره
حجم اين برنامه در حالت فشرده هم چندان تفاوتي نخواهد کرد

Fariborz, CAPTAIN PILOT, StrikeEagle, sokuteasemuni, SAMAN