رصد مشتری به مناسبت روزجهانی صلح

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1073
تاریخ عضویت: پنج شنبه 22 شهریور 1386, 6:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 3957 بار
سپاس‌های دریافتی: 4417 بار

رصد مشتری به مناسبت روزجهانی صلح

پست توسط SadafG » دو شنبه 30 شهریور 1388, 12:40 pm
 رصد مشتری به مناسبت روزجهانی صلح/ هنوز برای رصد در تهران مجوزنداده‌اند  دبیر انجمن صلح ستارگان از رصد سراسری سیاره مشتری به مناسبت روز جهانی صلح خبر داد و گفت: این پروژه امشب در برخی از استانهای کشور اجرا می شود ولی در تهران در صورت موافقت و دریافت مجوز اجرا خواهد شد.


محمد جواد ترابی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در تقویمهای جهانی روز 21 سپتامبر مصادف با 30 شهریور ماه هر سال به نام روز جهانی صلح و در ایران به نام روز "گفتگوی تمدنها" نامگذاری شده است از این رو انجمن صلح آسمانی در سال جهانی نجوم اقدام به رصد سراسری سیاره مشتری با حضور 10 کشور عضو کرده است.

وی به جزئیات این پروژه اشاره کرد و ادامه داد: در این پروژه کشورهایی چون نیوزیلند، ایالات متحده آمریکا، هند، سریلانکا، ایران، رومانی، چین، مالزی و عمان حضور دارند و رصد این سیاره از شرقی ترین کشور یعنی نیوزیلند آغاز می شود و پس از آن در چین، هند و ایران ادامه می یابد و در غربی ترین کشور خاتمه می یابد.

ترابی با تاکید بر اینکه این پروژه باید در کنار یکی از آثار فرهنگی و تاریخی هر کشور اجرا شود، اظهار داشت: در ایران این پروژه از سوی انجمن نجوم "نجما" گنبد کاووس اجرا می شود. ضمن آنکه در سایر استانها از سوی انجمنهای نجوم هر استان برگزار می شود.

وی به اجرای این پروژه در تهران اشاره کرد و به مهر گفت: تاکنون موفق به دریافت مجوز برای اجرای رصد سراسری مشتری در روز گفتگوی تمدنها در تهران نشده ایم اما در صورت دریافت مجوز، این پروژه در تهران نیز اجرا می شود.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”