در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تشکر شده: 267 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

یسین:دربرابر موشکهای کنونی ایران نیاز به دفاع استراتژیک نیست

توسط sand_fighter » سه شنبه 31 شهریور 1388 00:29

یسین:دربرابر موشکهای کنونی ایران نیاز به دفاع استراتژیک نیست

ژنرال "ویکتور یسین" رئیس سابق ستاد کل نیروهای موشکی استراتژیک نیروهای مسلح فدراسیون روسیه روز دوشنبه در گفتگویی با «ریا نووستی» اعلام کرد که اگر در ایران موشک بالستیک دوربرد ساخته شود، روسیه و آمریکا می توانند بطور مشترک به موضوع استقرار سیستم دفاع ضدموشکی استراتژیک در اروپا بازگردند، اما ایران نمی تواند زودتر از سال 2015 به چنین موشک هایی دست یابد.

یسین گفت: "اگر ایران به چنین سلاحی دست یابد، روسیه و آمریکا می توانند در آینده بطور مشترک به این موضوع بازگردند. اما این نمی تواند زودتر از سال 2015 باشد".

وی توضیح داد که برنامه غیر استراتژیک دفاع ضدموشکی نمی تواند امنیت را در برابر حمله موشک های بالستیک که سرعت آنها بهنگام طی مسیر 7 کیلومتر بر ثانیه باشد، تامین کند. موشکهای میانبرد و کوتاهبردی که امروز ایران از در اختیار داشتن آنها خبر می دهد، می توانند سرعتی حداکثر 4.5 کیلومتر بر ثانیه داشته باشند و می توانند توسط موشک های دفاع ضدموشکی غیراستراتژیک رهگیری شوند.

ژنرال یسین اطلاع داد که در صورت بروز چنین تهدیدی، روسیه می تواند در برنامه مشترک، امکانات ایستگاه راداری گابال در آذربایجان و ایستگاه راداری که در آرماویر ساخته می شود و نیز سیستم های دفاع ضدهوایی - ضد موشکی اس-300 و اس-400 را بکار بگیرد.

آمریکا دارای دو منطقه دفاع ضدموشکی استراتژیک در خاک خود، یکی در آلاسکا و دیگری در کالیفرنیا می باشد. آمریکا روز 17 سپتامبر از برنامه ساخت سومین مقر دفاع ضدموشکی استراتژیک خود که قرار بود در اروپا باشد، صرفنظر کرد. روسیه یک مقر دفاع ضدموشکی استراتژیک در مسکو دارد.

روز پنجشنبه هفته گذشته، دولت آمریکا به دلیل نبود اطلاعاتی مبنی بر وجود موشک هایی در ایران که بتوانند اهدافی را در اروپا منهدم کنند، اعلام کرد که از استقرار رادار در چک و موشک رهگیر در لهستان صرفنظر می کنند.

خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه، 30 شهریور ماه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sand_fighter تشکر کرده اند:
moha684, Fariborz, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, sokuteasemuni, SAMAN

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان