جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Major I

Major I

نماد کاربر
837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

Re: فوری // سقوط یک فروند از هواپیماهای مانور امروز در قرچک

توسط میهن پرست » جمعه 3 مهر 1388 12:40

دوست عزیز جناب اقای دنی روی صحبت من با شخص شما نبود.بنده یک چیز کلی رو گفتم که حالا شما به خودت گرفتی.
دوست محترم من یک سری حرف ها رو زدم که جواب های منطقی می خواست اما شما داری فرافکنی میکنی.
من گفتم مطمئنا خلبانان نیروی هوایی از خطرات این کار اطلاع دارند پس لطفا بعد از هر سقوط کاسه داغ تر از اش نشید و اهداف سیاسی تون رو به دیگران تحمیل نکنید.
دوستان شمایی که غرب رو خدای قدرت میدونید گویا همین امروز 2تا رافال نیروی دریایی فرانسه سقوط کردند.چی شد اونها که خودشون جنگنده میسازن.پس چرا سقوط کرد.
نه عزیزان مشکل سقوط سیمرغ نیست.مشکل انتقام جویی های برخی افراد (البته روی صحبتم با دوستان نیست)از این انقلابه.
اون اقایونی که تا یچی میشه میان میگن نیروی هوایی شاهنشاهی ایران.باید بدونند که محمد رضا برای یه قرار داد نظامی فرح رو به کارتر داده بود.اینه شاهنشاهی ایران.اینه عزت ایران.من که راضی ام تمام ما کشته شیم ولی با عزت.دوستان چرا داریم کام خودمون رو تلخ میکنیم .الان که دیگه دهه 60 و70 نیست که الان دیگه ما تو مراحل پایانی ساخت جنگنده هستیم.
دوست خوبم جناب اقای دنی لطفا شغل و مهارت خودتون رو به رخ ما نکشید.چون ما هم از دور یه دستی بر اتش داریم.شما هم اگر واقعا
برای نیروی هوایی کار کرده بودید که بعید میدونم.مطمئنا باید بدونید که تمام پرسنل نهاجا حاضرن به این که بایکوت شن اما ابروی ایران جلوی دشمن حفظ شه.حالا من نمیدونم شما چه اصراری دارید که بگید نیروی هوایی به پرسنلش بها نمیده.در ضمن من از هیچ جوابی نمیترسم .شما هم هر جواب منطقی که دارید بگید .من و همه دوستان میشنویم.
در پایان من یه جمله ای هست که همیشه میگم و گویا الان بهترین وقت هست.
دوستان روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس بر میخیزد و امپراطوری پارس سراسر جهان را فتح خواهد کرد.ان روز نزدیک است...
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
yasermym, Sami 1993

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » جمعه 3 مهر 1388 13:35

من که راضی ام تمام ما کشته شیم ولی با عزت.

مبارک خودتان و همفکرانتان---تعدادی خانواده بی سرپرست و یتیم شده اند داریم میگردیم دنبال آقا عزت!
لطفا شغل و مهارت خودتون رو به رخ ما نکشید.چون ما هم از دور یه دستی بر اتش داریم.

دانیال از دوستان عزیز بنده است و رشته تخصصی دانشگاهی اش هم گفت .شما هم از پست هایتان مشخص است چقدر به آتش نزدیک هستید!
چه اصراری دارید که بگید نیروی هوایی به پرسنلش بها نمیده.

واقعیتی است که همه به چشم دیده ایم! نیازی به ماست مالی و پنهانکاری نیست!
خلبان جنگنده و مسافر کشی :-P
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
pedmehr, HITMAN_KU, DJ Dani, moh-597, CAPTAIN PILOT, mahshid.M, sand_fighter, SAMAN, pinpin747, N@VID

Captain I

Captain I

نماد کاربر
803

تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

توسط DJ Dani » جمعه 3 مهر 1388 14:42

من نمی دانم این دیگر چه طرز سخن گفتن است...؟
چرا وقتی حرف برای گفتن ندارید این گونه تهمت می زنید؟
من کجا از رژیم خاصی دفاع کردم که من را به ارتباط با شاهنشاهی متهم می کنید؟
می دانید علت چیست؟
هرگاه شما در صحبتهایتان کم می آورید شروع به افترا و تزویر و تهمت زدن می کنید...
این چیز تازه ای نیست...
من هم دلیلی نمی بینیم که خودم را به دیگران اثبات کنم...
همان دوستانی که لازم هست بدانند می دانند...
لازم نیست شما قبول داشته بشید.

سعی کنید در بحثی وارد شوید که طرف صحبت خودتان باشید نه آنکه خود را به دیگران تحمیل کنید.
حتما نیازی به دخالت شما نیست.
اگر نمی دانید همان سکوت بهتر است...
از این به بعد دیگر هیچ سخنی با شما ندارم...چرا که انسان با کسی سخن می گوید که ارزش آن را داشته باشد.

یا علی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
sand_fighter, شاهنشاهی, N@VID, azeRilA

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

توسط میهن پرست » جمعه 3 مهر 1388 15:27

به به گویا دوستان پشت به پشت هم شدن :smile:.من هم بیشتر از این نمیخوام جواب شما رو بدم چون می ترسم تایپیک قفل بشه.و اگر اخبار جدیدتری برسه نشه تو این تایپیک گذاشت.دوست خوب جناب اقا دنی هر چی ماگفتیم با شما نیستیم بازشما به خودتون گرفتید.
به هر حال امیدوارم وضع نهاجا یه روز طوری بشه که هر کسی از جمله خود من به خودش اجازه نده که نهاجا رو به باد توهین بگیره. :x
در ضمن اگه پاسخی به شما دوستان نمیدم فقط برای اینه که این تایپیک قفل نشه وگرنه...
انشالله در اینده نزدیک خواهیم دید که حق با چه کسانیست.و دوستان قضاوت میکنند که ...
با تشکر من تا حد ممکن دیگر پستی را در این تایپیک قرار نخواهم داد تا جو خرابتر از این نشود.
یا حق :razz:  :razz:  :razz:
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
Sami 1993

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
364

تشکر کرده: 1009 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 آبان 1387 17:43

آرشيو سپاس: 508 مرتبه در 182 پست

توسط chad » جمعه 3 مهر 1388 17:49

عزیزان شما که از انتقاد دوستان ناراحت میشین این اتقادها را به حساب تعصب بچه ها بگذارید چون خیلی ناراحت هستند و به اونا حق بدهید.چند روز دیگه خودشان دوباره از نیروی هوایی تعریف میکنند.

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » جمعه 3 مهر 1388 20:19

به امید روزی که نهاجا اونقدر پیشرفته و قدرتمند بشه که اینطوری از رده بالا تا پایینش به این شکل بی انصافانه مورد توهین قرار نگیره . من هم مثل جناب میهن پرست عزیز دراین تایپک پست قرار نمیدم .                به امید ایرانی آباد . پیشرفته و اسلامی و مرید صددرصد اهل بیت پیامبر (ص)

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تاريخ عضويت

سه شنبه 28 اسفند 1386 07:48

United States

آرشيو سپاس: 79 مرتبه در 23 پست

توسط catsoo » جمعه 3 مهر 1388 20:20

سلام،
دوستان، همهٔ ما از کمبودهای نیروی هوایی مطلع هستیم. امیدوارم که این حادثه کمبودهایی نیروی هوایی رو به گوش دولت مردان برسونه.
خواهش من اینه که انتقاد سازنده بکنید نه فقط نمک روی زخم بپاشید. ایران شرایط دشواری داره و با دید از اینطرف دنیا، شرایط بدتر هم خواهد شد. اگر شماها دست اندار کاران در ایران نتوانید با هم کنار بیایین، وای به حاله ارتش ما و صنایع دفاع.
امیدوارم که بزودی اخبار موفقیتهای بیشتری از صنایع دفاع ایران داشته باشیم.
با سپاس از همهٔ دوستان وطن پرست!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب catsoo تشکر کرده اند:
ARSAM 88

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
739

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 تیر 1388 01:26

آرشيو سپاس: 1216 مرتبه در 436 پست

توسط HITMAN_KU » جمعه 3 مهر 1388 20:42

نیروی هوایی که قدرت جایگزینی پرندهاشو نداره بهتره تعطیل شه تا اسباب خنده دشمنان ایران نشه!!!

Commander

Commander

نماد کاربر
1189

تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

توسط Fariborz » شنبه 4 مهر 1388 00:48

مراسم تدفين شهداي سانحه هوايي در ورامين

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Fariborz تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, Mil@d, SAMAN, moh-597, Morteza313, ashel, hesperus, Shahbaz, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, DJ Dani, Shahryar, sand_fighter, azeRilA, shola, ARSAM 88, aahuraa, hamed_713, N@VID, Reza 313, Hadi1001

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
27

تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 آبان 1386 11:57

آرشيو سپاس: 21 مرتبه در 7 پست

توسط sinohe330 » شنبه 4 مهر 1388 14:56

با سلام- این اطلاعات را درباره هواپیمای نظامی که درجریان مانور هفته دفاع مقدس سقوط کرد می توانید منتشر کنید: هواپیمائی که قرچک ورامین سقوط کرد هواپیمای ترابری نبود ،بلکه هواپیمای معروف به (عدنان) یا یکی از همان آواکس هائی بود که صدام حسین درجریان جنگ اول خلیج فارس در سال ۱۹۹۱( ۱۳۷۰ خورشیدی) برای جلوگیری از نابودی آنها در جنگ با آمریکا به ایران منتقل کرده بود. تخمین زده می‌شود که نیمی از هواپیماهای نیروی هوایی عراق در سال ۱۹۹۱ به ایران انتقال یافت تا ا حملات نیروهای اتئلاف به رهبری آمریکا در امان بمانند. البته بعنوان امانت به ایران داد اما ایران آن ها را پس نداد و سال پیش هم در مانورهوایی به نمایش گذاشت. هنگام سقوط رادار این هواپیم از آن جدا شد و به هواپیما برخورد کرد.

ضمنا هواپیمائی که سقوط کرد در اسکورت هم بود. ضمنا یکی از اف 5 های حاضر در مانور هم دیروز سقوط کرد و یکی از دسته های 3 تایی اف 5 تنها با 2 فروند مانور داد. عدنان را ایران بعد از رنگ کردن به نام سیمرغ اسم گذاری کرده است

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تشکر کرده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

توسط RAHVAR » شنبه 4 مهر 1388 18:51

هرچی پرنده تو آسمون هستش  سقوط میکنه
حکمت این همه سقوط ها چیه

سقوط مرگبار شهروند تهرانی با پاراگلایدر
ستاد فرماندهی آتش‌نشانی با دریافت خبر وقوع این حادثه آتش‌نشانان ایستگاه 55 را ساعت 13 و 23 دقیقه روز گذشته به جنت آباد شمالی، تقاطع سیمون بلوار، سایت پرواز اعزام کرد.
مهر: یکی از شهروندان هنگام پرواز با پاراگلایدر در غرب تهران به علت نامعلوم به عمق 600متری یک دره سقوط کرد.
ستاد فرماندهی آتش‌نشانی با دریافت خبر وقوع این حادثه آتش‌نشانان ایستگاه 55 را ساعت 13 و 23 دقیقه روز گذشته به جنت آباد شمالی، تقاطع سیمون بلوار، سایت پرواز اعزام کرد.

محمد مقصودی فرمانده آتش‌نشانان گفت: به دلیل ناهموار بودن محل حادثه تجهیزات و ابزار ویژه نجات با خودرو نیسان به نزدیکی محل سقوط انتقال داده شد.

وی افزود: به گفته ماموران نیروی انتظامی، شخصی هنگام پرواز با پاراگلایدر در عمق دره سقوط کرده بود که آتش‌نشانان با همراهی امدادگران اورژانس به عمق 600 متری دره رفتند.

مقصودی گفت: « محمد-م» 55 ساله که هنگام پرواز با پاراگلایدر سقوط کرده بود با استفاده از برانکارد به بالای دره انتقال داده شد و عوامل اورژانس تائید و اعلام کردند که فرد سقوط کرده جان خود را از دست داده است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
ARSAM 88, sokuteasemuni

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

توسط میهن پرست » شنبه 4 مهر 1388 18:58

دوست عزیز جناباقای دنی توضیح دادن که اون f5 سوم در حال اسکورت یک 747 بود

قبليبعدي