در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

احسان علیخانی از تلويزيون رفت !

توسط Leila » پنج شنبه 2 مهر 1388 00:07

احسان علیخانی:«اشتباهم این بود كه خودم را به خاطر مهمان‌هاي برنامه هزينه كردم»
  علیخانی به دلیل انتقاد از وزیر راه برای همیشه از تلویزیون رفت .
آخرين قسمت از برنامه «ماه عسل» در حالي به روي آنتن رفت كه پخش زنده آن متوقف و به جاي آن پيام‌هاي بازرگاني به روي آنتن رفت.  آخرين قسمت از برنامه «ماه عسل» كه در ايام ماه مبارك رمضان به طور زنده روي آنتن مي رفت، روز عید فطر پخش شد.
بنابراين گزارش، در دقايق پاياني اين برنامه عليخاني اعلام كرد كه اين آخرين اجراي من در برنامه «ماه عسل» است و ديگر مجري اين برنامه نخواهد بود. وي در بخشي از اظهارات خود گفت: ما مي‌رويم تا كساني كه از ما بهتر هستند به اجراي اين برنامه بپردازند. بسياري نسبت به اين برنامه لطف داشتند اما برخي هم نسبت به لحن و نوع كلام من در اين برنامه اعتراض داشتند.همچنين او در ادامه سخنان خود به كم تحملي برخي از مسئولان اشاره كرد كه نمي‌توانند حتي نقدهاي بسيار معمولي را تحمل كنند. اين برنامه بخش‌هاي معنوي نيز داشت كه ما از آنها بهره برديم كه برخي متوجه اين بخش معنوي نشدند.
عليخاني در حال صحبت با بينندگان بود كه اين برنامه يكباره و حتي بدون پخش شدن تيتراژ پاياني قطع و به جاي آن پيام بازرگاني به روي آنتن رفت. پس از پايان پيام‌هاي بازرگاني نيز پخش تكرار قسمت پاياني مجموعه تلويزيوني «پنجمين خورشيد» به كارگرداني عليرضا افخمي آغاز شد و اين در حالي بود كه احسان عليخاني از اين برنامه به عنوان آخرين اجراي خود ياد مي‌كرد و خود را از اين پس «يك بيننده تلويزيون» مي‌ناميد.
اين مجري و يكي از تهيه‌كنندگان ويژه برنامه «ماه عسل» پيش از آخرين برنامه گفت: داشتن جسارت يكي از ويژگي‌هاي مهم يك مجري است و گوينده‌اي كه جسارت نداشته باشد فرقي با يك بازيگر ندارد.
احسان عليخاني درباره بازخوردهاي اين برنامه در ميان مردم و اين‌كه آيا آمار مشخصي از سوي روابط عمومي سازمان در اين‌باره به آن‌ها ارايه شده است يا خير؟ گفت: واكنش‌هايي كه نسبت به برنامه نشان داده شد، چه از طريق تلفن و اس‌ام‌اس، و چه از طريق مطبوعات و مردم، حاكي از اين است كه برنامه ديده شده است؛ روابط عمومي سازمان هم آماري به ما نداده است، ولي از حجم بالاي تماس‌ها و واكنش‌هاي مردم خبر داده است كه در ميان آن‌ها و بد هم وجود دارد.
وي درباره ميزان واكنش‌هاي منفي و انتقادهاي مردم نسبت به اين برنامه اظهار كرد: آن‌چه اهميت دارد اين است كه برنامه ديده مي‌شود، حال ممكن است برخي نوع اجرا را دوست نداشته باشند، يا اين‌كه از فلان مهمان برنامه خوششان نيايد.
عليخاني در پاسخ به اين پرسش كه به نظر مي‌رسد معيار شما براي انتخاب مهمان‌هايتان استثنابودن آن‌ها در حوزه خاصي بوده است، آيا مبناي مشخص و تحقيق و پژوهش خاصي براي انتخاب مهمان‌ها و و تعيين اين استثنا بودن آن‌ها وجود داشته است؟ گفت: مهمان‌هايي كه دعوت كرديم لزوما استثنايي نبودند، ولي كساني را آورديم كه از بطن مردم‌اند، قصه و غصه‌هاي زيادي دارند، ولي در طول سال ديده نشده‌اند.
وي ادامه داد: چند روز قبل از آغاز برنامه دور هم جمع شديم و از طريق مطبوعات، اينترنت و دوستان مختلفي كه در شهرستان‌ها داشتيم يك ليست 70، 80 نفره جمع‌آوري و آن‌ها را اولويت‌بندي كرديم و سپس به سراغ آن‌ها رفتيم.
مجري برنامه‌ي «ماه عسل» اظهار كرد: برخي از مهمان‌ها را نيز مردم از طريق اس‌ام‌اس به ما معرفي كردند كه البته از ليستي كه فراهم كرده بوديم تعدادي علي‌رغم اين‌كه قصه‌هاي جذابي داشتند راضي نشدند كه در برنامه ما شركت كنند، چون دوست نداشتند قصه‌هايشان رسانه‌يي شود.
وي با بيان اين‌كه امسال مهمان‌هاي شهرستاني ما نسبت به سال‌هاي گذشته بيشتر بود، در پاسخ به اين پرسش كه آيا به دنبال اين بوديد كه از افراد برجسته و سرشناس كشور در حوزه‌هاي مختلف دعوت كنيد ولي به دليل محدوديت‌هاي رسانه‌اي و يا احتمالا ممنوع‌التصوير بودن آن اشخاص موفق به اين كار نشديد گفت: ما به هيچ وجه به دنبال دعوت از افراد و شخصيت‌هاي برجسته نبوديم، ولي در موارد معدودي به دليل برخي مسؤوليت‌ها نتوانستيم از افرادي براي شركت در برنامه دعوت كنيم.
عليخاني درباره‌ي اهميت جسارت داشتن مجري در اجراي زنده و اين‌كه اين جسارت به گونه‌اي باشد كه از عرف و آن‌چه رسانه، مخاطب و مسوولان برمي‌تابند خارج نشده و به پررويي تعبير نشود، گفت: بدون شك داشتن جسارت يكي از ويژگي‌هاي مهم يك مجري است و گوينده‌اي كه جسارت نداشته باشد، فرقي با بازيگر ندارد. البته جسارتي كه مثبت و مورد قبول مردم باشد.
وي ادامه داد: من به عنوان گوينده ملزم هستم مثل مردم فكر كنم، چون نماينده مردم در رسانه و شاهدي از واكنش‌هاي آن‌ها هستم، اصلا وظيفه من به عنوان گوينده اين است كه مثل مردم تعجب كنم، گريه كنم، سوال كنم، بخندم و ...
مجري و تهيه‌كننده ويژه برنامه «ماه عسل» در پاسخ به اين پرسش كه به اعتقاد برخي از بينندگان برنامه جسارت شما گاهي به سمت پررويي مي‌رود نظر شما در اين‌باره چيست؟ اظهار كرد: من اعتقاد ندارم كه اين اتفاق افتاده باشد به هرحال هركسي سليقه‌اي دارد اما كاري كه من امسال شايد به اشتباه انجام دادم اين بود كه خودم را به خاطر مهمان‌هاي برنامه هزينه كردم.
وي توضيح داد: برخي از مهمان‌ها اولين‌بار بود كه پشت دوربين قرار مي‌گرفتند، استرس داشتند يا ظرفيت صحبت‌كردن را نداشتند، من خودم را در مواقعي ظالم نشان دادم تا مظلوميت مهمان برنامه نشان داده شود و اين فرق برنامه ما با برنامه‌هاي ديگر است.
عليخاني درباره هماهنگ‌شدن خود و مهمان‌ها قبل از آغاز برنامه نيز اظهار كرد: من هرگز قبل از برنامه با مهمان‌ها حرف نمي‌زنم چون مي‌خواهم گفت‌وگو بكر و مستند باشد.
وي در پاسخ به اين پرسش كه اين عدم هماهنگي قبل از برنامه شايد اين شبهه را در بينندگان به وجود بياورد كه شما آماده نيستيد يا مطالعه نداشته‌ايد گفت: اين‌كار سخت و به نوعي ريسك است، اما من دوست دارم مهمانم را اولين‌بار روي آنتن ببينم و به او سلام كنم. البته درباره موضوع گفت‌وگو و كليات آن از قبل فكر مي‌كنم.
وي ادامه داد: مطمئن باشيد من از همه كساني كه برنامه را مي‌بينند مهمان‌هاي دعوت‌شده را بيشتر دوست دارم و برايم مهم است كه آن‌ها محبوب از استوديو بيرون بروند.

سينماي ما
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Leila تشکر کرده اند:
SadafG, SAMAN, pinpin747, Justice, shola, CAPTAIN PILOT, mahshid-banoo, Mil@d, ganjineh

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: احسان علیخانی از تلويزيون رفت !

توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 2 مهر 1388 02:13

هر کس حرف بزنه باید غزل خداحافظی رو بخونه !!!  :???:
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
soroush parsi

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » پنج شنبه 2 مهر 1388 02:25

با اینکه در اجرایش ادا اطوار زیاد داشت و کمی هم لوسبازی در می آورد  :eek: ولی در مقایسه با دیگر مجریان صداوسیما یک سروگردن بالاتر بود.
صداوسیما همچنان در سراشیبی!
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
mahshid-banoo, SAMAN

-

no avatar
102

تاريخ عضويت

پنج شنبه 18 تیر 1388 21:09

آرشيو سپاس: 328 مرتبه در 74 پست

توسط pinpin747 » پنج شنبه 2 مهر 1388 14:14

اگر یکم تعریف میکرد ...اگر یکم سقوط ها رو مینداخت گردن امریکا و اسراییل....اگر و اگر و اگر و اگر.....
الان یا تو پاریسی (مثل کامران) لندنی برلینی بود یا  داشت تو ماه شوال هم ماه عسل اجرا میکرد!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pinpin747 تشکر کرده اند:
Parsa84

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

پنج شنبه 11 تیر 1388 14:21

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 3 پست

توسط mostafa_kt » پنج شنبه 2 مهر 1388 14:49

ایشان متاسفانه جز بازی با اعصاب و تحقیر مهمانان کاری نکردند . مثلا در برنامه ای که از یک قاتل رضایت داده بودند یا در برنامه فردی که کور بود و به همراه دوست بدون دستش آمده بود ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mostafa_kt تشکر کرده اند:
shola, rasoulp, golak

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » پنج شنبه 2 مهر 1388 15:00

mostafa_kt نوشته است:ایشان متاسفانه جز بازی با اعصاب و تحقیر مهمانان کاری نکردند

اینگونه اظهار نظر کردن نیز بی انصافی است و با انتقاد فرق داره :-o
رفیق بی کلک

CAPTAIN PILOT

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

توسط میهن پرست » پنج شنبه 2 مهر 1388 15:19

احسان واقعا مجری خوبی بود.خدا بیامرزدش.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تشکر کرده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

توسط RAHVAR » پنج شنبه 2 مهر 1388 15:35

قدیم قدیما یادش بخیر

احسان باید از خیابان مفتح میرفت(نباید انتقاد میکرد) ولی از عبور ممنوع رفت حیف شد

نباید عبور ممنوع ها رو تو صداو سیما رفت خطرداره

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RAHVAR تشکر کرده اند:
pinpin747

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
110

تاريخ عضويت

دوشنبه 27 اسفند 1386 07:02

آرشيو سپاس: 43 مرتبه در 20 پست

توسط rasoulp » پنج شنبه 2 مهر 1388 20:35

علیخانی فکر می کرد که همه ی مهمان ها پسر خاله ی او هستند.بعضی از حرف های او کاملا یک نوع توهین بودند.مثل برنامه ی مرتضی قد بلند و عده ای از کوتاه قامتان.
من از این دو برنامه واقعا متاسف شدم.
با هر کسی و همیشه نباید شوخی کرد(گفته ی یکی از معصومین)
دنيا با همه ي بزرگي نمي تواند خدا در خود جاي دهد ولي دل بنده ي مؤمن مي تواند خدا را در خود جاي دهد

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

توسط sand_fighter » پنج شنبه 2 مهر 1388 22:50

اتفاقا اگر جرئت نباشه و پسر خالگی نباشه دیگه مجری گری فایده ای نداره اگر انتقاد نباشه کشور به سوی پیشرفت نمی ره اگر دقت نباشه خیلی ها حق ملت رو بالا می کشن کسی هم نیست جلوشون به ایسته و....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sand_fighter تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, میهن پرست, CAPTAIN PILOT

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 3 مهر 1388 00:41

rasoulp,  
:-o  البته من خواندم که امیرالموئمنین شوخی را نهی کردند، بدون گذاشتن قید و شرط زمانی و ...
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » جمعه 3 مهر 1388 00:55

با هر کسی و همیشه نباید شوخی کرد(گفته ی یکی از معصومین)

این چه مدل ارجاع دادن است؟  :-?
14 تا معصوم داریم
یک تحقیق ساده و معمول دانشگاهی و حتی دبیرستانی هم منبع و ماخذ میخواهد!
رفیق بی کلک

sand_fighter, Solver, CAPTAIN PILOT

بعدي